Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 12:00 Autor: Roman Juranek

Rafał Bartek ma zamienić się miejscami z Romanem Kolkiem

XXII sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.UMWO]
XXII sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.UMWO]
Roman Kolek żegna się ze stanowiskiem wicemarszałka regionu. Izba Lekarska mobilizując medyków do walki z pandemią nakazała mu powrót do pracy w zawodzie lekarza. Stosowne decyzje mają zapaść jeszcze w tym miesiącu.
Rafał Bartek, obecny przewodniczący sejmiku, gość Loży Radiowej, potwierdził informacje, że prawdopodobnie zajmie stanowisko wicemarszałka.

- Ponieważ zgodnie z umową koalicyjną jest to stanowisko przypisane do nas, czyli klubu MN, to tutaj wewnętrznie, rzeczywiście taką rekomendację, żeby zastąpić marszałka otrzymałem ja ze strony zarządu naszej organizacji. I taki też będzie wniosek do radnych sejmiku, aby przyjąć tę moją kandydaturę.

Jak dodał Rafał Bartek - nie ma prawnej możliwości łączenia obu funkcji.

- Kiedy to będzie zaakceptowane, ja muszę zrezygnować z tej funkcji i tutaj rekomendacje na przewodniczącego sejmiku ma, z naszej strony, obecny marszałek, Roman Kolek.

Opozycyjny radny z Solidarnej Polski Tomasz Gabor, powiedział, że takiej rewolucji na stanowiskach nie powinno się przeprowadzać w obecnej sytuacji epidemicznej.

- Przykro, że taką rewolucję robi się w trakcie trwającej obecnie sytuacji higieniczno-sanitarnej. Sytuacji covidowej, kiedy potrzeba pełnego nadzoru nad placówkami, kiedy potrzeba nam doświadczonej kadry zarządzającej, a nie ma co ukrywać, że przewodniczący Bartek nie ma żadnego doświadczenia.

Rafał Bartek przyznał, że nie ma w tym zakresie takiego doświadczenia jak Roman Kolek, ale dodał, że funkcja wicemarszałka to nie tylko zadania zdrowotne, ale także rynek pracy, edukacja i polityka społeczna.
Rafał Bartek
Rafał Bartek
Tomasz Gabor

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej 2021-02-24, godz. 12:02 Są wyniki sondy w sprawie placów zabaw do remontu. Cztery takie miejsca w Opolu zostaną zrewitalizowane Opolanie zdecydowali, które place zabaw będą remontowane. Swój głos mogli oddać w internetowej sondzie, w sumie wzięło w niej udział 1400 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »