Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-19, 16:15 Autor: Grzegorz Frankowski

Głubczyckie ,,Przytulisko” szuka pieniędzy na remont kolejnych pomieszczeń

Głubczyckie ,,Przytulisko
Głubczyckie ,,Przytulisko'' zbiera pieniądze na niezbędne remonty - [fot: OSPZ ,,Przytulisko'' Głubczyce]
Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ,,Przytulisko’’ w Głubczycach po remoncie dachu zamierza przeprowadzić kolejne prace remontowe. Kilka pomieszczeń schroniska jest mocno zagrzybionych i wymaga jak najszybciej wykonania niezbędnych prac. Na ten cel w internecie prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Potrzebna kwota to kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Chcemy jak najszybciej uporać się z remontem, by koty mogły wrócić na swoje miejsce – mówi Maria Podgórska z Opolskiego Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ,,Przytulisko’’ w Głubczycach. - Ze względu na stęchliznę, na grzyb musieliśmy te koty przenieść w inne pomieszczenie. Tym samym zajęliśmy pomieszczenie, gdzie ewentualnie przebywały psy. Głównie psy małe, jeśli takie były. Straciliśmy jedno pomieszczenie i nie mogliśmy przyjąć więcej psów.

Do akcji zbierania pieniędzy włączyły się lokalne firmy. Głubczyckie ,,Przytulisko’’ może również liczyć na coroczną dotację z gminy.

– Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych wesprą nas także osoby, które przekażą nam 1 procent ze swojego podatku – dodaje Maria Podgórska. - Chcielibyśmy nie tylko remontować. Prowadzimy przytulisko, ale pomagamy na przykład kotom wolno żyjącym, wolno bytującym. Wspieramy karmicieli. Pomagaliśmy w sterylizacji zwierząt. W tej chwili musimy się z tym wszystkim wstrzymać, bo naprawdę nie mamy z czego zapłacić i za to wszystkich bardzo przepraszamy.

Przypomnijmy, że zbiórka pieniędzy na remont pomieszczeń w głubczyckim ,,Przytulisku” jest cały czas prowadzona w internecie na stronie www.wrzutka.pl.
Maria Podgórska
Maria Podgórska

Wiadomości z regionu

2021-03-07, godz. 21:45 Dziesięć medali Polaków w Toruniu podczas halowych mistrzostw Europy Dziesięć medali zdobyli polscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Europy, które zakończyły się w niedzielę (07.03) w Toruniu. Złoty krążek wywalczył… » więcej 2021-03-07, godz. 21:08 Trwa dogaszanie pożaru na Chabrach w Opolu. Nie żyje jedna osoba, dwie są poszkodowane Tragiczne zdarzenie w Opolu. W niedzielę (07.03) po godzinie 20.00 doszło do pożaru w jednym z garaży na osiedlu Chabrów. Po przybyciu służb ratunkowych… » więcej 2021-03-07, godz. 20:45 Opole: w domach jednorodzinnych pojawią się nowe pojemniki na papier. Zastąpią one dotychczasowe worki Zamiast niebieskiego worka - niebieski pojemniki. Taka zmiana czeka mieszkańców Opola od początku przyszłego miesiąca. Chodzi o nowy sposób gromadzenia makulatury… » więcej 2021-03-07, godz. 19:30 Raport dnia: od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 45 tysięcy osób 3 zgony i 240 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-07, godz. 18:00 Niespokojna niedziela na drogach w regionie. Kolejne zdarzenie drogowe w naszym regionie Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Jasienicy Dolnej w powiecie nyskim. Po godzinie 15.00 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. » więcej 2021-03-07, godz. 17:44 W rzece w miejscowości Lipowa znaleziono ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura Tragiczne zdarzenie w miejscowości Lipowa w powiecie nyskim. Przed godziną 15.00 w rzece znaleziono zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika… » więcej 2021-03-07, godz. 17:30 Polacy i Czesi "na strażackich łączach". W ramach nowego projektu realizowanego na pograniczu zostaną zakupione m.in… Strażacy z jednostek OSP gminy Walce i ich koledzy z jednostki w miejscowości Česká Ves w powiecie jesenickim rozpoczynają międzynarodowy projekt „Na strażackich… » więcej 2021-03-07, godz. 17:00 Z komprachcickich szkół znikają "kopciuchy". W placówce w Wawelnie zostanie wymieniony ostatni stary piec Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Wawelnie w gminie Komprachcice zostanie termomodernizację. Jednym z głównych jej założeń będzie likwidacja… » więcej 2021-03-07, godz. 16:00 Opole: do czerwca kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na ulicy Niemodlińskiej. Ma to związek z budową centrum… Przez 3 najbliższe miesiące ulica Niemodlińska w Opolu będzie zwężona o połowę. Ograniczenia pojawią się o 10:00 we wtorek (09.03) w rejonie styku z… » więcej 2021-03-07, godz. 15:00 Caritas razem z uczniami opolskich szkół zbiera artykuły higieniczne dla osób bezdomnych Perfumy, dezodoranty, mydła czy ręczniki - to tylko część artykułów, jakie mieszkańcy regionu mogą przekazać osobom bezdomnym. Zbiórkę prowadzą szkolne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »