Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-19, 13:15 Autor: Witold Wośtak

Billboard ze szczątkami płodów, unijną flagą i wizerunkiem Hitlera. Posłowie KO złożyli zawiadomienie do policji i prokuratury

Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński [fot. Witold Wośtak]
Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński [fot. Witold Wośtak]
Opolscy posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oraz wykroczenia do prokuratury i policji w sprawie baneru antyaborcyjnego.
Billboard znajduje się przy drodze krajowej 46 w okolicy Dąbrowy. Na jednej połowie zestawiono flagę Unii Europejskiej i wizerunek Adolfa Hitlera, a na drugiej znajdują się szczątki płodu. Widnieje też napis "Parlament Europejski popiera prawo do aborcji dla Polek, Adolf Hitler zapewnił je już w 1943 roku".

- Środowiska antyaborcyjne niosą na sztandarach rzekomą troskę o istoty nienarodzone, a popełniają wykroczenie i atakują nasze dzieci - mówi Witold Zembaczyński.

- Jest udowodnione, że publikowanie treści zawierających szczątki ciał, rozfragmentowane zwłoki oraz elementy zarodków negatywnie wpływa na psychikę dzieci. Najmłodsi są przecież odbiorcami tych treści w przestrzeni publicznej. To powoduje lęki, dyskomfort i może skutkować innymi zaburzeniami. Mówimy o jawnym ataku na nasze dzieci.

Poseł Tomasz Kostuś skupił się na części billboardu z Hitlerem, przypominając, że za propagowanie nazizmu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Pytanie, kto za tym stoi, kto to opłaca i z jakich dokładnie pieniędzy została sfinansowana ta kampania. Nie ma zgody na wizerunek Adolfa Hitlera, który jest przecież symbolem III Rzeszy, ludobójstwa i eksterminacji narodu polskiego. W naszym kraju to jest karane. To jest po prostu skandal.

Witold Zembaczyński zaznaczył, że flaga unijna nie podlega w Polsce ochronie prawnej, dlatego złożył w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Posłowie zaapelowali też do samorządowców o podjęcie uchwał intencyjnych, zakazujących publikacji zdjęć martwych płodów w przestrzeni publicznej.
Witold Zembaczyński
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »