Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-18, 12:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Nowy komisariat policji w Zawadzkiem. "Dotychczasowy budynek był mało funkcjonalny" [ZDJĘCIA]

Nowy komisariat policji w Zawadzkiem [fot. policja]
Nowy komisariat policji w Zawadzkiem [fot. policja]
W Zawadzkiem do użytku został oddany nowy komisariat policji. Budynek powstał na działce przekazanej przez gminę. Nowa siedziba mundurowych mieści się przy ul. Kolejowej 14. Poza komisariatem wybudowano też garaże na radiowozy, dostępny jest również spory parking - osobny dla funkcjonariuszy i dla interesantów. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się.
- Dotychczasowy budynek komisariatu policji w Zawadzkiem był mało funkcjonalny – mówi sierżant Marta Białek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

- Warunki nie pozwalały na wygospodarowanie pomieszczenia do obsługi interesantów, a strome schody prowadzące do budynku oraz pomieszczeń biurowych stanowiły duże utrudnienie, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także potrzebom funkcjonariuszy, w lipcu 2019 roku nastąpiło rozpoczęcie budowy nowego komisariatu. Zakończenie prac oraz odbiór budynku odbył się w grudniu 2020 roku.

Nowy komisariat mieści się w dwukondygnacyjnym budynku. Na parterze jest poczekalnia wraz z toaletą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się też pomieszczenia biurowe, zaplecze socjalne, sala odpraw, a także pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Inwestycja została sfinansowana z ogólnopolskiego programu modernizacji policji.
Marta Białek

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 22:07 Czy to koniec koalicji PO - PSL w regionie? Stanisław Rakoczy: "Zależy nam na podmiotowym traktowaniu PSL" 'Jeśli nic się nie zmieni, główny zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego rekomenduje ludowcom w regionie opuszczenie koalicji z Platformą Obywatelską'. Takie… » więcej 2021-02-24, godz. 22:00 Mniej miejsc, ale wygoda i standard XXI wieku. Kończy się remont sali domu kultury w Dobrodzieniu Coraz bliżej do zakończenia remontu sali koncertowo-kinowej w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Wnętrze jest kompletne. » więcej 2021-02-24, godz. 20:46 Prezydium PSL w regionie upoważnione do podjęcia decyzji w sprawie dalszego funkcjonowania w koalicji. "Sytuacja wymaga… Czy Polskie Stronnictwo Ludowe wyjdzie z koalicji w sejmiku województwa opolskiego? Dziś (24.02) wieczorem zarząd wojewódzki PSL obradował m.in. nad sytuacją… » więcej 2021-02-24, godz. 20:30 Raport dnia. W regionie 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji. Ponad 12 tysięcy zakażeń i… 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (24.02)… » więcej 2021-02-24, godz. 19:38 Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego funduszu. Dotacja pozwoliłaby na pokrycie części kosztów… Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego programu. Dotacja pozwoliłaby pokryć część kosztów związanych z budową nowych mieszkań. » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »