Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-17, 16:23 Autor: Mariusz Chałupnik

Korzystamy z zimy na całego! Ostatni dzień ferii na sankach

Z uroków saneczkowych zjazdów korzystamy bez względu na wiek [fot. Mariusz Chałupnik]
Z uroków saneczkowych zjazdów korzystamy bez względu na wiek [fot. Mariusz Chałupnik]
Z uroków saneczkowych zjazdów korzystamy bez względu na wiek [fot. Mariusz Chałupnik]
Z uroków saneczkowych zjazdów korzystamy bez względu na wiek [fot. Mariusz Chałupnik]
Takiej zimy w regionie nie było od dawna. Nic więc dziwnego, że miejsca, gdzie można pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach, czy też snowboardzie przeżywają prawdziwe oblężenie. W Opolu niezmiennie największą popularnością cieszy się górka na osiedlu Armii Krajowej.
Radość z możliwości skorzystania ze śnieżnej rozrywki mają nie tylko najmłodsi.

- Fajnie się zjeżdża i pada śnieg. Dawno tego śniegu nie było. Można się śnieżkami porzucać. Generalnie bardzo lubię zimę - przekonuje Miłosz.

- Szybko się zjeżdża, ale się nie boję- mówi Michał.

- Frajda dla wszystkich. Dla dzieci na pewno, ale dla nas rodziców chyba jeszcze większa - dodaje Przemysław.

- Może to nie jest największa górka, ale świetne urozmaicenie do spaceru - mówi Jarosław. - Szczególnie, że teraz nie można nigdzie się wybrać, aby pojeździć na nartach, czy też snowboardzie, to tu mamy taką namiastkę.

Z zimowego szaleństwa będziemy mogli jeszcze przez kilka dni. Na poniedziałek (18.01) oraz wtorek (19.01) synoptycy zapowiadają temperatury ujemne. To gwarancja, że śnieg jeszcze się utrzyma.
Zimowe szaleństwo na opolskim osiedlu AK

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »