Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-15, 17:45 Autor: Katarzyna Doros

Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 80+. Rejestrować można się telefonicznie, internetowo lub osobiście

szczepionka na COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
szczepionka na COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Seniorzy, którzy skończyli 80 lat mogą już zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja możliwa jest na trzy sposoby, internetowo, telefonicznie lub stacjonarnie. Mieszkańcy stolicy regionu spotkani dziś (15.01) przed przychodnią Centrum w Opolu deklarowali, że przychodząc osobiście, mają większą gwarancję zapisania się na szczepienie.
- Jestem zapisana na 18 marca. Codziennie chodziłam przy okazji badań, recept i pytałam, a dzisiaj dopiero mnie zapisano. Myślałam, że to na drugi tydzień będzie szczepienie - mówi jedna z kobiet. - Ja byłem wyrazić chęć zaszczepienia. Dowiedziałem się, że już mnie zapisali, że w razie czego zadzwonią do mnie, gdyby mieli za dużo szczepionek. Wolałbym się już zaszczepić. Wolałem przyjść osobiście - dodaje mężczyzna, który ma ponad 70 lat.
- Mam termin na 14 marca. Tyle się czekało to i te dwa miesiące jeszcze się wytrzyma - mówi 86-letnia kobieta. - Ja mam ponad 80 lat, zaszczepią mnie dopiero w marcu, to faktycznie jest termin bardzo odległy - dodaje inna seniorka.

- Aby zapisać się telefonicznie pod numerem 989 wystarczy podać PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziały NFZ.

- W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Innym sposobem jest rejestracja elektroniczna poprzez stronę pacjent.gov.pl. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji musimy posiadać profil zaufany.

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. - Jeżeli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował lub pacjent będzie chciał skorzystać z punktu szczepień w innym mieście, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

- Zainteresowanie jest bardzo duże, nie tylko wśród pacjentów 80+, 70+, również wśród osób, które są obciążone jakimiś chorobami i powinny zostać zaszczepione - dodaje Anna Doszczątek, pielęgniarka koordynująco-nadzorująca w przychodni "Centrum" w Opolu. - Zapisy ruszyły, niestety tej szczepionki dostaniemy bardzo mało, w związku z tym te grafiki nam się momentalnie zapełniają. Mamy przygotowany gabinet bezpośrednio połączony z punktem szczepień. Tam będziemy zapraszać pacjentów na wyznaczoną godzinę. Ze względu na to, że dostaniemy 30 dawek szczepionki na tydzień zaplanowaliśmy, że będziemy szczepić od wtorku do czwartku.

Jak zauważa Anna Doszczątek, wszystko zależy od dostępności szczepionek.

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 70 lat rozpoczną się 22 stycznia, z kolei szczepienie seniorów ruszy 25 stycznia.
seniorzy
Barbara Pawlos
Anna Doszczątek

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 Wciąż spada liczba urodzeń w naszym regionie. Tendencja widoczna jest już kilka lat O ponad 15 proc. spadła liczba urodzeń w ciągu ostatnich czterech latach na Opolszczyźnie. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy (9120) porodów odnotowano w 2017… » więcej 2021-07-30, godz. 17:50 Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »