Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-19, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

W domach pomocy społecznej ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. "Większość naszych mieszkańców i pracowników chciałaby się zaszczepić"

Szczepienia podopiecznych domów pomocy społecznej [fot. DPS Kluczbork]
Szczepienia podopiecznych domów pomocy społecznej [fot. DPS Kluczbork]
Szczepienia podopiecznych domów pomocy społecznej [fot. DPS Kluczbork]
Szczepienia podopiecznych domów pomocy społecznej [fot. DPS Kluczbork]
W domach pomocy społecznej rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla pensjonariuszy i personelu. Z pierwszej dawki szczepionki dziś (19.01) skorzystali m.in. mieszkańcy DPS-u w Kluczborku. To placówka, w której ponad 96% podopiecznych przeszło zakażenie koronawirusem.
- Mobilny punkt przyjechał do nas, my musieliśmy zorganizować miejsce na szczepienia - mówi Krzysztof Dzierżyński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku. - Ewentualnie, jeżeli trzeba było podejść do tych leżących podopiecznych, to też wskazywaliśmy, gdzie takie osoby leżą. Rozpoczęliśmy szczepienia o godzinie 10:00, szczepiąc 42 osoby w domu pomocy przy ul. Sienkiewicza. W sumie zostanie zaszczepionych około 98% podopiecznych.

Jutro (20.01) szczepienia zaplanowano w drugiej placówce przy ul. Wołczyńskiej.

Na szczepienia czekają natomiast podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu czy DPS-u w Korfantowie, gdzie opóźniają się dostawy szczepionki.

- Od rana lekarz badał pensjonariuszy i kilku pracowników, czekamy w gotowości - mówi Halina Antczak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu. - Każdy podopieczny musiał mieć wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID, taki specjalny druk oraz oświadczenie o tym, że wyraża zgodę na szczepienie. Niestety nie tylko my, także inne DPS-y zgłaszały problemy z transportem szczepionek. Teraz czekamy na panią pielęgniarkę, kiedy przyjedzie szczepić.

- Mimo, że termin szczepień mieliśmy wyznaczony na dzisiaj (19.01) nie doszły one do skutku - mówi Halina Wojewódzka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Korfantowie. - Z informacji, jakie dostaliśmy z naszego punktu szczepień wynika, że będą realizowane najprawdopodobniej w czwartek. Większość naszych mieszkańców i pracowników chciałaby się zaszczepić. Ponieważ nasz DPS jest dla osób niepełnosprawnych fizycznie mamy też i młode osoby oraz takie w podeszłym wieku. Najmłodsza osoba ma 36 lat, najstarsza ponad 90.

Dodajmy, że szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej planowo mają potrwać do 22 stycznia. 25 stycznia ruszą natomiast szczepienia dla seniorów.
Szczepienia podopiecznych domów pomocy społecznej

Wiadomości z regionu

2021-03-07, godz. 21:45 Dziesięć medali Polaków w Toruniu podczas halowych mistrzostw Europy Dziesięć medali zdobyli polscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Europy, które zakończyły się w niedzielę (07.03) w Toruniu. Złoty krążek wywalczył… » więcej 2021-03-07, godz. 21:08 Trwa dogaszanie pożaru na Chabrach w Opolu. Nie żyje jedna osoba, dwie są poszkodowane Tragiczne zdarzenie w Opolu. W niedzielę (07.03) po godzinie 20.00 doszło do pożaru w jednym z garaży na osiedlu Chabrów. Po przybyciu służb ratunkowych… » więcej 2021-03-07, godz. 20:45 Opole: w domach jednorodzinnych pojawią się nowe pojemniki na papier. Zastąpią one dotychczasowe worki Zamiast niebieskiego worka - niebieski pojemniki. Taka zmiana czeka mieszkańców Opola od początku przyszłego miesiąca. Chodzi o nowy sposób gromadzenia makulatury… » więcej 2021-03-07, godz. 19:30 Raport dnia: od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 45 tysięcy osób 3 zgony i 240 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-07, godz. 18:00 Niespokojna niedziela na drogach w regionie. Kolejne zdarzenie drogowe w naszym regionie Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Jasienicy Dolnej w powiecie nyskim. Po godzinie 15.00 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. » więcej 2021-03-07, godz. 17:44 W rzece w miejscowości Lipowa znaleziono ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura Tragiczne zdarzenie w miejscowości Lipowa w powiecie nyskim. Przed godziną 15.00 w rzece znaleziono zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika… » więcej 2021-03-07, godz. 17:30 Polacy i Czesi "na strażackich łączach". W ramach nowego projektu realizowanego na pograniczu zostaną zakupione m.in… Strażacy z jednostek OSP gminy Walce i ich koledzy z jednostki w miejscowości Česká Ves w powiecie jesenickim rozpoczynają międzynarodowy projekt „Na strażackich… » więcej 2021-03-07, godz. 17:00 Z komprachcickich szkół znikają "kopciuchy". W placówce w Wawelnie zostanie wymieniony ostatni stary piec Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Wawelnie w gminie Komprachcice zostanie termomodernizację. Jednym z głównych jej założeń będzie likwidacja… » więcej 2021-03-07, godz. 16:00 Opole: do czerwca kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na ulicy Niemodlińskiej. Ma to związek z budową centrum… Przez 3 najbliższe miesiące ulica Niemodlińska w Opolu będzie zwężona o połowę. Ograniczenia pojawią się o 10:00 we wtorek (09.03) w rejonie styku z… » więcej 2021-03-07, godz. 15:00 Caritas razem z uczniami opolskich szkół zbiera artykuły higieniczne dla osób bezdomnych Perfumy, dezodoranty, mydła czy ręczniki - to tylko część artykułów, jakie mieszkańcy regionu mogą przekazać osobom bezdomnym. Zbiórkę prowadzą szkolne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »