Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-13, 15:45 Autor: Grzegorz Frankowski

20 tysięcy klocków lego na warsztatach z robotyki dla dzieci w Branicach

Atrakcyjne zajęcia podczas ferii w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Atrakcyjne zajęcia podczas ferii w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Atrakcyjne zajęcia podczas ferii w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Atrakcyjne zajęcia podczas ferii w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Warsztaty naukowe połączone z zajęciami z robotyki dla dzieci, czyli budowaniem z kloców lego, to kolejna propozycja na ferie Centrum Kultury "Wersalka" w Branicach. Tematem przewodnim warsztatów jest budowa eko-miasteczka.
- Dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, poprawiają logiczne myślenie i uczą się w prosty, przyjazny dla nich sposób obsługiwać rzeczy, które dla niektórych dorosłych są abstrakcyjne – mówi Sławomir Tomaszewski z Robotomu, prowadzący zajęcia.

- Klocki też się lekko zmieniły. Przede wszystkim mamy elementy ruchome. Dzieci dostają do ręki tablety, komputery. Łączą świat tej nowszej techniki razem z tą tradycyjną mechaniką. To absorbuje maksymalnie dzieci. Zresztą to widać. Mamy tutaj grupkę, nikt o nic nie pyta, każdy coś buduje, coś swojego, coś innego. Świetna zabawa.

- Dla nas to jest duża frajda – mówią Sebastian i Kacper uczestnicy warsztatów. - Budujemy wieżę zegarową w naszym ekomieście. Jest dużo klocków, można tworzyć, co tylko chcemy. Bardzo to rozwija naszą kreatywność. Obaj ja budujemy, bo w dwójkę łatwiej i pomagamy sobie. Wieża ma stanąć na środku, żeby tutaj utrzymały się te ziemniaki i wieża zegarowa.

Ze względu na obostrzenia sanitarne w dzisiejszych zajęciach mogła wziąć udział ograniczona liczba dzieci. – Spełniliśmy wszystkie, niezbędne zalecenia sanitarne – informuje Łukasz Pantak, organizator warsztatów. - Obostrzenia są przestrzegane. Wszyscy mają maseczki. Dezynfekcja klocków odbywa się po każdych zajęciach. Także specjalnych trudności tutaj nie było.

Dodajmy, że Centrum Kultury "Wersalka" w Branicach będzie organizować warsztaty także po zakończeniu ferii.
Sławomir Tomaszewski
Sebastian i Kacper, uczestnicy warsztatów
Łukasz Pantak

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 21:20 Raport dnia: w regionie ponad 2 razy więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań. Koronawirus przyczynił się do śmierci… 95 nowych zakażeń, 6 ofiar śmiertelnych i 231 ozdrowieńców to bilans ostatniej doby w regionie. 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań… » więcej 2021-01-23, godz. 19:40 W Opolu modlono się o jedność chrześcijan. "Dziś więcej nas łączy niż dzieli, jednak nie zawsze tak było" W opolskim kościele seminaryjnym odbyło się dziś (23.01) nabożeństwo ekumeniczne. To centralne wydarzenie tegorocznych opolskich obchodów Tygodnia Modlitw… » więcej 2021-01-23, godz. 18:30 Nyski WOPR będzie produkował prąd z promieni słonecznych. W zakupie instalacji pomoże finansowo starostwo Na stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie pojawią się wkrótce panele słoneczne. W ten sposób instytucja chce przyczynić się do promocji… » więcej 2021-01-23, godz. 18:15 Chciała pomóc psu i weszła na lód. Chwilę potem wpadła do lodowatej wody Nietypowa interwencja funkcjonariuszy kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Dzisiejszego (23.01) popołudnia ratowali oni kobietę, pod którą załamał się … » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok Opolski ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowej PIT za 2020 rok do blisko 270 tysięcy osób, głównie emerytów i rencistów. Taką korespondencję do… » więcej 2021-01-23, godz. 17:45 Z otmuchowskiego dworca zniknęła nieestetyczna zabudowa. Wkrótce teren zamieni się w nowoczesne centrum przesiadko… Jeszcze w tym roku na mapie Otmuchowa pojawi się nowoczesne centrum przesiadkowe. Trwające od kilku miesięcy prace przebiegają zgodnie z planem i już widać… » więcej 2021-01-23, godz. 17:30 Druhowie ze Ścinawy Małej zamienili stara na MAN-a. 34-letni wóz nie trafi jednak na złom Strażacy-ochotnicy ze Ścinawy Małej doczekali się nowoczesnego wozu bojowego. Jednostka zastąpiła ponad 30-letniego stara , który swą dalszą służbę… » więcej 2021-01-23, godz. 16:30 "Jest kolorowo i nowocześnie". Najmłodsi czytelnicy z PSP nr 2 w Opolu mogą już korzystać z odnowionej biblioteki Nowoczesna, przejrzysta i z mnóstwem nowych książek - tak wygląda po remoncie bibliotek w Publicznej Szkole numer 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Uczniowie… » więcej 2021-01-23, godz. 15:57 Wyciek gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Z budynku trzeba było ewakuować mieszkańców Wyciek gazu w kamienicy przy ulicy Paderewskiego w Kędzierzynie-Koźlu spowodował interwencję służb ratunkowych. Konieczna okazała się także tymczasowa… » więcej 2021-01-23, godz. 15:30 Kwalifikacja wojskowa w tym roku przesunięta z powodu pandemii. Odbędzie się w dwóch terminach Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna kwalifikacja wojskowa nie rozpocznie się 25 stycznia. Zostanie przeprowadzona w dwóch turach wiosną i latem. Przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »