Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-12, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Po feriach najmłodsi uczniowie będą uczyć się stacjonarnie. "Wszyscy czekają na ten powrót"

Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Po feriach 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej. Pozostali nadal będą uczyć się zdalnie. Choć w niektórych opolskich szkołach trwają jeszcze zimowe półkolonie, placówki już przygotowują się na ponowne przyjęcie uczniów.
- Wytyczne nie odbiegają od zasad, które dotąd obowiązywały - mówi Jarosław Cieśliński, dyrektor Publicznej Szkoły nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu. - Wszyscy czekają na ten powrót. Jak już nauczyciele są zmęczeni nauczaniem zdalnym, to co dopiero dzieci i ich rodzice. Niektórych obostrzeń nie da się w pełni zrealizować np. że tylko jeden nauczyciel może wchodzić z grupą, bo pamiętajmy, że jeszcze jest angielski, religia. Na pewno bez problemu, jak nie ma klas starszych zrealizujemy ten postulat, żeby dzieci miały tylko swoje pracownie, żeby były od siebie w miarę oddzielone i się ze sobą nie stykały. Tak samo kwestia dezynfekcji.

Na wieść o powrocie do szkół po feriach cieszą się także najmłodsi uczniowie.

- Cieszymy się, że w końcu się spotkamy z kolegami, koleżankami i naszą panią. I nie będziemy się już uczyć przez internet - mówią opolskie uczennice.

- Aby powrót uczniów do szkół był bezpieczny, do czwartku 14 stycznia trwają testy przesiewowe wśród nauczycieli na obecność koronawirusa - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Podyktowany ten powrót jest tym, że w tej grupie dzieci ryzyko przeniesienia wirusa jest niewielkie. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obostrzeń, które w większości funkcjonowały już we wrześniu, możemy być optymistami i nie spodziewać się wzrostu zachorowań.

Za przywróceniem nauki stacjonarnej pojawiał się argument że edukacja online była najmniej efektywna wśród najmłodszych uczniów.

- W niektórych przedmiotach bardzo się sprawdza nauka zdalna. W nauce języków to jest wymarzony sposób uczenia się, bo rzeczywiście kontakt dziecko-nauczyciel jest bardzo bliski, ale to jest wyjątek. W przypadku innych przedmiotów już tak dobrze nie jest. Widać dziury w matematyce, w języku polskim. Na początku zaangażowanie było duże, potem już było mniejsze. Dzieci są bardzo znużone i zmęczone siedzeniem przed komputerem - mówi jedna z nauczycielek w PSP nr 5 w Opolu.

Dodajmy, że w całym regionie 18 stycznia do nauki stacjonarnej wróci 25 tysięcy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.
Po feriach najmłodsi uczniowie będą uczyć się stacjonarnie

Wiadomości z regionu

2021-06-17, godz. 07:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznawia możliwość odwiedzin pacjentów. Zmienią się zasady przyjęć na o… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznawia możliwość odwiedzin pacjentów. Od 21 czerwca placówka łagodzi zasady przyjęć na oddziały. » więcej 2021-06-16, godz. 20:10 Kluczbork: stypendia dla studentów kierunków medycznych. W zamian trzeba zobowiązać się do pracy w szpitalu Studenci kierunków medycznych mogą ubiegać się o stypendium w programie gminy Kluczbork. Warunkiem jest zobowiązanie się do co najmniej trzech lat pracy… » więcej 2021-06-16, godz. 20:10 IMGW ostrzega! Od czwartku na Opolszczyźnie upały. "Ograniczmy wysiłek fizyczny, pijmy dużo wody" Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem. » więcej 2021-06-16, godz. 19:45 Raport dnia. W Polsce zmarły 62 zarażone osoby. USK wznawia możliwość odwiedzin pacjentów 12 osób na Opolszczyźnie, a 241 w całej Polsce zaraziło się koronawirusem minionej doby. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (16.06) również o 62… » więcej 2021-06-16, godz. 19:05 Potrącenie 10-latki na rowerze w Paczkowie. Wezwano LPR [AKTUALIZACJA] Na ul. Kościelnej w Paczkowie samochód osobowy potrącił 10-letnią dziewczynkę na rowerze. Na miejscu są służby ratunkowe, w tym 3 zastępy straży po… » więcej 2021-06-16, godz. 18:30 Uczniowie LO nr 1 w Opolu przez pięć dni uczyli się, jak fachowo ratować ludzkie życie Przez pięć dni uczyli się, jak fachowo ratować ludzkie życie. Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu uczestniczyli w kursie, który… » więcej 2021-06-16, godz. 17:40 Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 63-letni Kazimierz W. po ataku nożem na znajomego podczas libacji Nawet dożywocie grozi 63-letniemu Kazimierzowi W. za usiłowanie zabójstwa w jednej ze wsi gminy Świerczów. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała akt… » więcej 2021-06-16, godz. 17:15 Druga kapsuła czasu w iglicy zamontowanej na byczyńskim Ratuszu. Konstrukcja spadła z wieży w ubiegłym roku Iglica wróciła na szczyt wieży Ratusza na Rynku w Byczynie. Konstrukcja spadła z wysokości 45 metrów w lutym ubiegłego roku podczas jednej z wichur. » więcej 2021-06-16, godz. 16:10 Po roku przerwy w Opolu rozegrano Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej Ponad 80 najmłodszych zawodników wzięło udział w 'Mistrzostwach Przedszkolaków w Piłce Nożnej' w Opolu. To cykliczna impreza organizowana na Miejskim Stadionie… » więcej 2021-06-16, godz. 15:45 Ponad 200 osób skorzystało z mobilnego punktu szczepień w Namysłowie Ponad 200 osób do tej pory zaszczepiło się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień w Namysłowie. To jedyna taka placówka w regionie. Punkt uruchomiono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »