Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-25, 07:45 Autor: Paweł Konieczny

Pasterka w Grodkowie: w tę świętą noc przychodzimy, aby oddać pokłon Bogu, który stał się jednym z nas

Pasterka w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie [fot. Paweł Konieczny]
Pasterka w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie [fot. Paweł Konieczny]
Pasterka w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie [fot. Paweł Konieczny]
Pasterka w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie [fot. Paweł Konieczny]
Pasterka w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie [fot. Paweł Konieczny]
Pasterka w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie [fot. Paweł Konieczny]
Uroczystą nocną Mszą Świętą o Narodzeniu Jezusa Chrystusa zwaną potocznie Pasterką Kościół katolicki rozpoczął świętowanie Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne, w nabożeństwach mogła wziąć udział ograniczona liczba wiernych. Stąd w wielu parafiach odprawiano kilka Pasterek lub przeniesiono je na wcześniejsze niż dotychczas godziny.
Radio Opole transmitowało Mszę Świętą z parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie. Tamtejsza Pasterka zaczęła się tradycyjnie od odśpiewania kolędy "Wśród nocnej ciszy..."

- W tę świętą noc przychodzimy, aby oddać pokłon Bogu, który stał się jednym z nas. W tę świętą noc przychodzimy, aby oddać pokłon Bogu, który rodzi się jako bezbronne dziecko. Przychodzimy, aby powitać nowonarodzonego Jezusa. Ta sama scena powtarza się w Kościele od dwóch tysięcy lat. Ludzie przychodzą do kościołów pomimo nocy, aby powitać Pana Jezusa. Nasze przyjście do świątyni nawiązuje do wydarzenia historycznego. Tamtej nocy również przychodzono, aby oddać cześć nowonarodzonemu. Podświadomie wyczuwamy, że to bezbronne i kruche jak opłatek w naszych rękach dziecko, jest znakiem miłości Boga do człowieka. Jest znakiem zbawienia i niezawodnej nadziei - mówił w słowie wstępnym ks. Arkadiusz Markowski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie.

Okres Bożego Narodzenia potrwa do Niedzieli Chrztu Pańskiego, która w przyszłym roku wypada 10 stycznia.
Pasterka w Grodkowie

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 08:30 Epidemia nie zatrzymała działań kietrzańskiego stowarzyszenia "Jesteśmy Wyjątkowi". Cały czas prowadzi ono rehabilitację… Działające od siedmiu lat w Kietrzu stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej 'Jesteśmy Wyjątkowi', mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych… » więcej 2021-04-20, godz. 07:01 Utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa. Obowiązuje ruch wahadłowy [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy - spore utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa na wysokości stacji paliw Orlen. » więcej 2021-04-20, godz. 06:30 W starym przedszkolu w Rozwadzy mają powstać mieszkania komunalne Stojące od dekady puste, dawne przedszkole w Rozwadzy ma być przebudowane tak, żeby powstały w nim mieszkania komunalne. Gmina Zdzieszowice jest właścicielem… » więcej 2021-04-19, godz. 20:48 Zmarł prof. Stanisław Senft, były dyrektor Instytutu Śląskiego, naukowiec, znawca historii Śląska Nie żyje dr hab. Stanisław Senft, profesor Instytutu Śląskiego i Politechniki Opolskiej - informuje na stronie Instytut Śląski. » więcej 2021-04-19, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 7 tysięcy nowych infekcji, w tym prawie 200 na Opolszczyźnie. Ruszył pierwszy w regionie punkt szczepień… 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 194 nowe infekcje potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 282 nowych zakażeniach… » więcej 2021-04-19, godz. 20:00 Zarząd województwa opolskiego przyznał więcej pieniędzy na budowę centrum przesiadkowego Opole-Główne. Jest też… Dodatkowe milion 400 tysięcy złotych na budowę centrum przesiadkowego Opole Główne oraz milion 700 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych - to najnowsze… » więcej 2021-04-19, godz. 19:45 Ciężarówka w usterkami zatrzymana na DK 45 w Nowej Cerekwi Pęknięta tarcza hamulcowa i podłączony emulator AdBlue to nieprawidłowości, które inspektorzy transportu stwierdzili u słoweńskiego przewoźnika. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Młoda Lewica zachęca do zbiórki wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Młoda Lewica organizuje zbiórkę wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Mieszkańcy regionu szczepią się w nowym punkcie na opolskim lodowisku [FILM] Trwają szczepienia w pierwszym uruchomionym na opolskim lodowisku punkcie szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Mieszkańcy regionu, którzy już przyjęli… » więcej 2021-04-19, godz. 17:58 Gwałciciel psa spędzi w więzieniu mniej czasu. Skuteczna apelacja, ale oskarżyciel posiłkowy i tak jest zadowolony… Sąd Okręgowy w Opolu skrócił o dwa lata wyrok bezwzględnego więzienia dla Jarosława G. za wielokrotne gwałcenie swojego psa i znęcanie się nad nim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »