Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-04, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Mikołaj odwiedził nyski "poprawczak". Pomagała mu parlamentarzystka z Opolszczyzny

Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj nie zapomina również o "trudnej" młodzieży. Przekonali się o tym wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, którzy otrzymali dziś (04.12) słodkie upominki, a także gry planszowe i sprzęt sportowy.
Prezenty zostały ufundowane przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Parlamentarzystka wskazywała, że trwający obecnie czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym każdy powinien mieć powód do radości.

- Taka młodzież powinna być również w odpowiedni sposób doceniana, a w tych sytuacjach, kiedy wymaga pomocy również należy robić wszystko, żeby ta pomoc dotarła. Jak wiemy, tutaj ta pomoc jest naprawdę konieczna, dlatego moje myśli skierowały się właśnie w tym kierunku - tłumaczy.

- Takie wizyty mają szczególne znaczenie dla wychowania przebywającej tu młodzieży - przekonuje z kolei Jacek Tyczka, dyrektor Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych w Nysie, w skład którego wchodzi także placówka odwiedzona przez mikołaja.

- Trzeba tym chłopcom pokazać, że można żyć inaczej i teraz właśnie to od nas zależy i od ludzi, którzy w społeczeństwie pełnią ważne funkcje, żeby oni mogli zauważyć, że należy inaczej współdziałać, współpracować. Nie bez powodu oni się tutaj znaleźli, a zatem bez przykładu dobrego ani rusz w pracy z nimi - dodaje.

W ośrodku przy alei Wojska Polskiego przebywa obecnie 40 wychowanków. Dodajmy, że nie są oni jedynymi, którzy w najbliższych dniach otrzymają upominki od Katarzyny Czochary. Parlamentarzystka odwiedzi wkrótce podobne placówki w powiecie prudnickim i głubczyckim.
Katarzyna Czochara
Jacek Tyczka

Wiadomości z regionu

2021-02-26, godz. 13:30 Oszust chciał otrzymać telefon, za który nie zapłacił. Nie wiedział, że jego niedoszłą ofiarą jest policjant… Próbował wyłudzić towar na internetowej aukcji. Aby otrzymać przesyłkę przesłał fałszywe potwierdzenie wpłaty i groził policją. Nie wiedział jednak… » więcej 2021-02-26, godz. 13:00 Za rok ma być gotowa koncepcja przebudowy stadionu miejskiego w Namysłowie Namysłów przygotowuje się do stworzenia dokumentacji przebudowy stadionu miejskiego. Miastu udało się pogodzić potrzeby sportowców z dbałością o śr… » więcej 2021-02-26, godz. 12:45 "Chciała nauczyć córkę jeździć samochodem". Policjanci ujawniają szczegóły tragicznego wypadku w Kopernikach Wszystko wskazuje na to, że matka chciała nauczyć córkę jeździć samochodem. Wracamy tragicznego wypadku w Kopernikach, do którego doszło w środę (24.02)… » więcej 2021-02-26, godz. 12:00 Kolejne trzy gminy chcą same decydować o tym, gdzie i kiedy pojedzie lokalny autobus Trzy gminy - Krapkowice, Gogolin i Zdzieszowice - dołączyły do związku „Jedź z nami”, który organizuje transport publiczny. Do tej pory teren działania… » więcej 2021-02-26, godz. 11:30 Odszkodowanie nie pokryje nawet połowy kosztów remontu w "nowym" ogólniaku w Brzegu. Starostwo odwoła się od decyzji… 261 tysięcy złotych to szacunkowy koszt usunięcia skutków zalania brzeskiego liceum nr 2. Odszkodowanie zaproponowane przez firmę ubezpieczeniową może nie… » więcej 2021-02-26, godz. 11:07 Miał 2 promile i prowadził kilkunastotonową ciężarówkę Ciężarówka jadąca zygzakiem po całej szerokości jezdni - taki widok zmroził mieszkańców Jemielnicy we wtorkowy poranek (23.02). Jedną z osób, która… » więcej 2021-02-26, godz. 10:55 MZ: ponad 11,5 tysięcy zakażeń w całym kraju. Na Opolszczyźnie 157 nowych przypadków [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 539 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 157 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-02-26, godz. 10:15 "To prężenie muskułów przed wewnętrznymi wyborami w PSL". Poseł PO komentuje sytuację w koalicji rządzącej w … W Porannej Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński skomentował napięcia, jakie panują w ostatnim czasie w relacjach na linii PO-PSL. Odniósł się też… » więcej 2021-02-26, godz. 10:00 Głubczyce rozpoczęły przygotowania do biegu Tropem Wilczym. Z powodu obostrzeń sanitarnych IX edycja odbędzie się… Mający się odbyć w ten weekend ogólnopolski bieg Tropem Wilczym poświęcony pamięci żołnierzy wyklętych z powodu pandemii koronawirusa został przesunięty… » więcej 2021-02-26, godz. 09:30 "Zanocuj w lesie". W każdym nadleśnictwie powstanie specjalny obszar do nocowania na łonie natury bez łamania prze… Do końca kwietnia w każdym nadleśnictwie zostanie wytyczony specjalny obszar, w którym będzie można nocować bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Z myślą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »