Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-01, 20:51 Autor: Witold Wośtak

Politechnika Opolska rozpoczęła cykl zdalnych konferencji o zarządzaniu w czasie epidemii. Pierwszym gościem był rektor Lorenc

Prof. Marcin Lorenc [mat. PO]
Prof. Marcin Lorenc [mat. PO]
Politechnika Opolska foto:PO/facebook
Politechnika Opolska foto:PO/facebook
Administracja, ekonomia i zarządzanie w czasie epidemii to tematy pierwszego z cyklu spotkania transmitowanego w internecie przez Politechnikę Opolską.
Zapraszane będą osoby kierujące instytucjami państwowymi, samorządowymi oraz prywatnymi. Chodzi o podzielenie się doświadczeniami związanymi z pandemią i wskazanie wyzwań w tym trudnym czasie.

Pierwszym gościem był prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który mówił o wnioskach wyciągniętych dla uczelni w trakcie epidemii. - Mamy zespół świetnych pracowników, a równie ważna jest kompaktowość Politechniki - zaznacza.

- Kompaktowość, w sensie jej wielkość. Studenci mają możliwość unikatowych kontaktów z nauczycielami akademickimi. W dużych jednostkach, gdzie na jednym kierunku jest 200 osób, to jest praktycznie niemożliwe. Tutaj studenci mają w sumie nieograniczony dostęp, chyba że ograniczony czasami brakiem chęci, aby rozmawiać z wykładowcami.

Prof. Lorenc zwrócił też uwagę na korzyści wynikające z digitalizacji wymuszonej przez zajęcia zdalne.

- Dzisiaj mamy e-learning, ale należy domniemać, że niebawem wrócimy do murów uczelni. To, co osiągnęliśmy w nauce zdalnej, pozostanie z nami na dłużej. W tym sensie, że połączymy dwie platformy kształcenia, uzupełniając klasyczne zajęcia za pomocą e-learningu. Uważam to za bardzo dużą wartość i na pewno wykorzystamy te doświadczenia.

Rektor zwrócił też uwagę, że Politechnika Opolska wprowadziła wiosną zdecydowane decyzje odnośnie nauki zdalnej na kilka dni przed rekomendacjami ministerialnymi.
Marcin Lorenc 1
Marcin Lorenc 2

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 20:10 Tradycyjna kuchnia ze szczyptą nowoczesności. W Kurzniach uczono, jak na nowo odkrywać śląskie specjały Tradycyjna kuchnia może smakować jeszcze lepiej w nowoczesnym wydaniu. Dziś (02.10) przekonywały o tym uczestniczki warsztatów kulinarnych 'Z kaszą w kuchni… » więcej 2022-10-02, godz. 20:00 "Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychcz… Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze… » więcej 2022-10-02, godz. 19:30 W Krzywiźnie upamiętniono księdza Michała Norka. "To chyba jedyny niezłomny kapłan z Ziemi Kluczborskiej" Przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie odsłonięto dziś (02.10) tablicę upamiętniającą księdza Michała Norka. To… » więcej 2022-10-02, godz. 17:11 Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji. » więcej 2022-10-02, godz. 16:00 Food trucki na opolskim rynku. "Chętnie sięgamy po nowe smaki" Jeszcze dziś (02.10) na opolskim rynku można skosztować kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »