Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-19, 15:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolscy posłowie KO komentują słowa wojewody i zniszczenie "Czarnej księgi", którą ponownie mu przekazali, tym razem mailowo

Posłowie Koalicji Obywatelskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Posłowie Koalicji Obywatelskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Posłowie Koalicji Obywatelskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Posłowie Koalicji Obywatelskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: "Czarna księga" w "segregatorze z ząbkami" [fot.P.Wójtowicz]
Archiwum: "Czarna księga" w "segregatorze z ząbkami" [fot.P.Wójtowicz]
Opolscy posłowie Koalicji Obywatelskiej odnieśli się do wczorajszych (18.11) słów wojewody opolskiego Adriana Czubaka na temat tzw. "Czarnej księgi. 5 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości". Według nich zniszczenie dokumentu w niszczarce przez wojewodę było wyrazem pogardy i arogancji nie tylko dla parlamentarzystów, ale także dla społeczeństwa.
- Dokument, jaki przekazaliśmy na ręce wojewody jest raportem, który odnosi się do rządów prawicy w całym kraju. Nie pada tam nazwisko pana Czubaka - mówił dziś (19.11) na konferencji prasowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej.

- W tym raporcie opisana jest dramatyczna sytuacja na przykład psychiatrii dziecięcej. Przedstawione jest też rekordowe zadłużenie polskich szpitali, kwestia związana z rekordową inflacją oraz dramatyczny spadek dzietności.

- Ja dzisiaj wysłałem do pana wojewody maila i załączyłem w nim raport, który wczoraj został zniszczony - dodaje Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej. - W tym mailu piszę tak: "Szanowny Panie Wojewodo, w odpowiedzi na Pańskie zarzuty skierowane pod adresem "zębatego" i nieczystego dokumentu "Czarna księga. 5 lat rządów PiS", przekazanego Panu pod urzędem wojewódzkim do rąk własnych, w załączeniu przesyłam elektroniczną wersję podsumowującą 5 lat rządów PiS. Mając na uwadze Pana wcześniejszą reakcję na wersję papierową, uprzejmie proszę o nie rozpirzdżanie urzędowych komputerów."

Przypomnijmy, we wtorek (17.11) w całym kraju posłowie oraz senatorowie Koalicji Obywatelskiej podczas serii konferencji prasowych przedstawili tzw. "Czarną księgę. 5 lat rządów PiS". W Opolu o działaniach rządu mówili posłowie KO Witold Zembaczyński i Tomasz Kostuś.

Wojewoda opolski Adrian Czubak odnosząc się do akcji opozycji, stwierdził, że "każdy ma prawo krytykować, ale te zarzuty zostały napisane w sposób bardzo ogólny". - To jest bajkopisarstwo - mówił na wczorajszej konferencji prasowej. Jak dodał, "w przyszłości ci Panowie, jeśli zaczną pisać takie wypociny i przekazywać mi takie "pierdolety" powinni najpierw usiąść i porozmawiać ze mną. W tej sytuacji z tym "rozpirzonym" dokumentem mogę zrobić tylko jedno, zarchiwizować go w segregatorze z ząbkami" - podkreślił wojewoda, po czym niszczarka posiekała pierwsze strony "Czarnej księgi".

Na spotkaniu z dziennikarzami Adrian Czubak dodał, że wystosował pismo do posłów, aby do końca miesiąca wskazali mu konkretne zaniedbania w walce z pandemią. Ponadto wezwał ich do publicznej debaty z udziałem mediów.
Tomasz Kostuś
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 15:45 Wycieczkę po regionie zaplanujesz z nową stroną OROT-u Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna uruchomiła portal visitopolskie.pl w całkowicie nowej odsłonie. To strona, która ma skupiać najważniejsze atrakcje… » więcej 2022-09-25, godz. 13:44 Jarosław Kaczyński na Opolszczyźnie. "W ciągu siedmiu lat udało się wzmocnić państwo" Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedza dzisiaj (25.09) województwo opolskie. Trwa spotkanie z mieszkańcami Nysy. » więcej 2022-09-25, godz. 12:53 W tym samym miejscu. Kolejna ciężarówka przewróciła się na remontowanym odcinku A4 Duże utrudnienia w ruchu na autostradzie A4. Kilka minut po godzinie 12:00 na wysokości węzła Strzelce Opolskie, na 281 kilometrze w kierunku Katowic (to remontowany… » więcej 2022-09-25, godz. 12:00 Budowa radaru meteorologicznego na Górze św. Anny coraz bliżej Budowa dwóch nowych stacji radarowych - w Użrankach w woj. warmińsko-mazurskim oraz na Górze św. Anny na Opolszczyźnie - to najbliższe plany inwestycyjne… » więcej 2022-09-25, godz. 12:00 Święto Chleba w niedzielę (25.09) w Strzelcach Opolskich Świętowanie rozpocznie się o godz. 13:00 wymarszem korowodu koron żniwnych sprzed budynku strzeleckiego starostwa do Parku Renardów, gdzie zaplanowano wiele… » więcej 2022-09-25, godz. 10:45 Sezon narciarski na horyzoncie. Prawdopodobnie miłośnicy białego szaleństwa głębiej sięgną do portfela Choć do sezonu narciarskiego zostało jeszcze sporo czasu, to fani białego szaleństwa już zaczynają się martwić, jaki on będzie - przede wszystkim pod… » więcej 2022-09-25, godz. 10:40 Akcja zakończona sukcesem. Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 84-latka, który wyszedł na grzyby Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-letniego mężczyzny, który wczoraj (24.09) wyszedł na grzyby i zaginął w lesie. Poszukiwania były prowadzone… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 Ponad 6 tysięcy 90-latków mieszka w naszym województwie. Takie osoby wymagają wsparcia Na Opolszczyźnie mieszka najwięcej osób powyżej 90. roku życia. Tak wynika z najnowszych danych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 W Jasienicy Dolnej będą wspominać św. Maksymiliana Kolbe Mija 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczystości rocznicowe zaplanowano w Jasienicy Dolnej w gminie Łambinowice » więcej 2022-09-25, godz. 09:00 W niedzielę dożynki gminy Tarnów Opolski W ramach obchodów uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla rozwoju i promocji gminy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »