Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-12, 16:45 Autor: Katarzyna Doros

W wieku 101 lat pokonała koronawirusa. Anna Niemiec to najstarsza podopieczna DPS-u w Strzelcach Opolskich

Anna Niemiec najstarsza podopieczna DPS w Strzelcach Opolskich, która pokonała koronawirusa [fot. Jolanta Osuch]
Anna Niemiec najstarsza podopieczna DPS w Strzelcach Opolskich, która pokonała koronawirusa [fot. Jolanta Osuch]
Anna Niemiec, która w maju skończyła 101 lat, jest najstarszą podopieczną Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, która pokonała koronawirusa. Jak przyznaje dyrektor placówki, choć seniorka była osłabiona, miała kaszel katar i lekką gorączkę, to jak na swój wiek chorobę COVID-19 przechodziła bardzo łagodnie. Przypomnijmy, DPS w Strzelcach Opolskich drugi raz zmagał się z ogniskiem koronawirusa. W leczeniu pensjonariuszy pomogła m.in. tlenoterapia.
- Czuję się dobrze, nic mnie nie boli. Doskwiera mi to, że musiałam długo siedzieć. Czasem bolą mnie jeszcze nogi, ale są smarowane maścią i wkrótce to przejdzie - mówi Anna Niemiec.

- Pani Ania to nasza seniorka, która skończyła 101 lat i pokonała koronawirusa. Bardzo się z tego cieszymy, bo wielu naszych mieszkańców to osoby starsze, które mają wiele chorób współistniejących, w związku z czym muszą być otoczeni najlepszą opieką. Przez 24 godziny personel był gotowy do pracy na rzecz mieszkańców - mówi Jolanta Osuch, dyrektor Domu Pomocy w Strzelcach Opolskich.

- Było bardzo ciężko, musieliśmy się mierzyć ze spadkami wydolności oddechowej - dodaje Teresa Słonina, kierownik DPS w Strzelcach Opolskich. - Na początku brakowało nam tlenu, ale po szybkiej reakcji dyrekcji zostało kupione urządzenie, dzięki któremu mogliśmy stosować tlenoterapię, która była niezbędna dla utrzymania sprawności i zdrowia mieszkańców. Nasi podopieczni gorączkowali, mieli wysokie temperatury, podawaliśmy im dożylnie paracetamol zgodnie z zaleceniami lekarzy pogotowia.

W placówce przebywa 53 mieszkańców. Przypomnijmy, w ramach walki z COVID-19 Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich zakupiło pięć zestawów tlenowych dla domów pomocy społecznej.
Anna Niemiec, Jolanta Osuch, Teresa Słonina

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 15:28 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej 2024-02-26, godz. 08:00 Pożar autobusu MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma osób poszkodowanych Pożar autobusu komunikacji miejskiej na ul. Czechowa w Kędzierzynie-Koźlu. Po godzinie 6.30 zapalił się układ hamulcowy w pojeździe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »