Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-12, 19:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Dlaczego w centrum Opola nie działały uliczne latarnie?

Niedziałające latarnie w Opolu [fot. P. Wójtowicz]
Niedziałające latarnie w Opolu [fot. P. Wójtowicz]
Ulica 1 Maja [fot.P.Wójtowicz]
Ulica 1 Maja [fot.P.Wójtowicz]
- Ciemności na ulicach Śródmieścia Opola to nie jest sposób na oszczędności budżetowe, ten problem leży po stronie firmy Tauron - tak na interwencje mieszkańców w sprawie "egipskich ciemności" na ulicach 1 Maja, Armii Krajowej czy Korfantego odpowiada rzecznik prasowa miasta. Katarzyna Oborska-Marciniak odniosła się do pytania, dlaczego w ostatnim tygodniu na kilka dni wyłączono niektóre latarnie w centrum miasta. Firma TAURON Nowe Technologie z kolei w przesłanej odpowiedzi wyjaśniła, że przyczyną awarii było uszkodzenie szafki sterowniczej. To urządzenie, które uruchamia latarnie.
Przedstawicielka opolskiego ratusza dodaje, że miasto nie mogło szybciej zareagować na problem. Jak tłumaczyła, według umowy z Tauronem mimo, że miasto płaci za prąd, to na wielu odcinkach nie ma wpływu na decyzję o czasie włączenia i naprawie usterek ulicznych latarni. - Jeśli problem jest po stronie Tauronu, to tylko ta firma może go usunąć. My tego nie możemy zrobić. Efekt jest taki, że na ulicach Opola jest ciemno i to mieszkańcy mają problem. W związku z tym chcemy doprowadzić do sytuacji, by infrastruktura, która odpowiada za włączenia latarni będzie należała do nas. Wówczas, jeśli dojdzie do awarii, to sami będziemy mogli ją usunąć, a nie czekać i kibicować aż ekipa (Tauron) przyjedzie i ją usunie - tłumaczy.

Według informacji rzecznik, Wydział Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej urzędu miasta wystosował w tej chwili zapytanie ofertowe w sprawie zakupu urządzeń, które będą decydowały o czasie uruchomienia oświetlenia ulic w Opolu.

Dodajmy, że w miniony weekend otrzymaliśmy m.in informacje od mieszkańców Opola, że w sobotę i niedzielę w nocy wyłączono oświetlenie na ulicy Armii Krajowej, Duboisa, Piastowskiej, Korfantego czy 1 Maja (na odcinku od ulic Korfantego do ulicy Katowickiej).
Katarzyna Oborska Marciniak

Wiadomości z regionu

2021-01-20, godz. 21:30 Brzeg wyróżniony za politykę prorodzinną. Będzie promowany w ramach projektu Polska Szczęśliwych Rodzin Za promocję rodziny i wdrażanie działań pomocowych dla potrzebujących gmina Brzeg została wyróżniona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej… » więcej 2021-01-20, godz. 21:00 Raport dnia. 4 zgony i 138 infekcji na Opolszczyźnie. Blisko 7 tysięcy zakażeń w całej Polsce 4 zgony osób zarażonych koronawirusem i 138 nowych zakażeń potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (20.01)… » więcej 2021-01-20, godz. 20:46 Polska Rada Ekumeniczna odznaczyła arcybiskupa Alfonsa Nossola. "I my powinniśmy żyć dla innych, zwłaszcza w tym okrutnym… Arcybiskup Alfons Nossol został odznaczony ustanowioną w ubiegłym roku nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej. Zgodnie z regulaminem „przyznawana jest osobom… » więcej 2021-01-20, godz. 20:45 Policja chce ukarania 16-letniego aktywisty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego za używanie megafonu. Forum Młodzieży… Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wydało oświadczenie ws. działań wystosowanych przez opolską policję wobec 16-letniego aktywisty Młodzieżowego… » więcej 2021-01-20, godz. 19:30 Wybrał się na spacer bez maseczki, trafił na 3 miesiące do więzienia Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo w mroźny dzień wybrał się na spacer i nie zasłonił twarzy maseczką. Najbliższy kwartał spędzi za kratkami. » więcej 2021-01-20, godz. 19:00 Internetowe podsumowanie roku w Mniejszości Niemieckiej. Była też mowa o najbliższych wyzwaniach Podsumowania, podziękowania i plany na rozpoczęty rok. Mniejszość Niemiecka zorganizowała spotkanie noworoczne w formie online. » więcej 2021-01-20, godz. 18:44 Opole: Ratusz uruchamia infolinię i adres mailowy do zamówienia transportu na szczepienie przeciwko COVID-19 Dwa numery telefoniczne i adres mailowy uruchomi Urząd Miasta Opola dla osób potrzebujących dowozu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Infolinia będzie… » więcej 2021-01-20, godz. 18:15 Mimo pandemii budżet bez deficytu. Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak zdradza plany finansowe gminy na 2021 rok - To z pewnością nie jest budżet marzeń, ale udało się go spiąć bez deficytu - tak o planach tegorocznych wydatków mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-20, godz. 17:30 "Odzew jest bardzo duży". Mieszkańcy Ozimka i Antoniowa pomagają czwórce osieroconych dzieci Trwa zbiórka rzeczy i pieniędzy dla dzieci Katarzyny Konieczko-Pałgan z Ozimka. 36-letnia kobieta zmarła w nocy z niedzieli (17.01) na poniedziałek, najprawdopodobniej… » więcej 2021-01-20, godz. 17:00 Na chodnikach ślisko, większy ruch w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Oblodzone chodniki i przejścia dla pieszych przekładają się na zwiększoną pracę lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Od kilku dni do Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »