Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-02, 22:00 Autor: Justyna Maćkowiak

E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jak zarezerwować termin?

[fot. Pixabay]
[fot. Pixabay]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
Sebastian Szczurek [fot. Paula Hołubowicz]
Sebastian Szczurek [fot. Paula Hołubowicz]
Bartłomiej Przedwojewski [facebook.com/BartlomiejPrzedwojewskiFanPage]
Bartłomiej Przedwojewski [facebook.com/BartlomiejPrzedwojewskiFanPage]
Wystarczy komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia e-wizyty, czyli możliwość rozmowy wideo z pracownikami. Od środy (04.11) mieszkańcy Opolszczyzny będą mogli załatwić sprawę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu.
- W czasie ograniczeń związanych z epidemią jest to szczególnie ważne zarówno dla pracowników, jak i klientów ZUS - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. - Na e-wizytę będzie można umówić się tylko do placówki ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. Jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś w swojej indywidualnej sprawie, to powinniśmy przygotować dokument tożsamości. Nasz pracownik będzie mógł także zadać kilka pytań dodatkowych, żeby uwierzytelnić osobę, z którą rozmawia.

Na wirtualną wizytę można się umówić w dni robocze godzinach od 9:00 do 14:30. A jak zarezerwować e-wizytę w ZUS? - Rezerwacja wirtualnej wizyty jest prosta. Wystarczy wejść na stronę www.zus.pl i kliknąć zielone pole (link) z komunikatem „Umów się na e-wizytę”. Podczas rezerwacji należy podać swoje dane, czyli imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Następnie z dostępnego kalendarza trzeba wybrać dzień i godzinę spotkania. Oczywiście należy wybrać temat spotkania, czyli zakres merytoryczny rozmowy. Po zarezerwowaniu wizyty, dzień przed spotkaniem dostaniemy sms'a z przypomnieniem o e-wizycie, natomiast w dniu konsultacji - godzinę przed spotkaniem - e-mail. Trzeba kliknąć w link otrzymany w mailu – połączymy się wtedy z pracownikiem ZUS - wyjaśnia rzecznik ZUS.

Podczas e-wizyty ekspert ZUS odpowie na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Pomoże też wyjaśnić sprawy nurtujące pracodawców. Podczas wideokonferencji można też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
Sebastian Szczurek cz. 1
Sebastian Szczurek cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »