Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-30, 18:50 Autor: Witold Wośtak

Nyscy radni nie poparli protestów w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty w kraju i na ulicach regionu [fot. FB OSK Opole]
Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty w kraju i na ulicach regionu [fot. FB OSK Opole]
Rada Miejska w Nysie odrzuciła pomysł przyjęcia apelu popierającego protesty w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjności na temat aborcji.
Podczas wczorajszej (29.10) sesji Jolanta Trytko-Warczak, radna Platformy Obywatelskiej, zwróciła się z wnioskiem o wprowadzenie tego punktu do porządku obrad, ale rada zdecydowanie odrzuciła tę propozycję. "Za" opowiedziało się 5 radnych PO i 2 rajców spoza tego klubu.

- Mamy dość dzielenia ludzi i niszczenia wspólnot - cytowała treść apelu Jolanta Trytko-Warczak.

- Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza miliony osób do wyjścia na ulice w szczycie pandemii. Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw, które systematycznie są nam odbierane. W ich miejsce wprowadzany jest fundamentalizm, czyli jedyna słuszna ideologia państwa PiS.

Jak mówi Paweł Nakonieczny, przewodniczący rady i szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nysie, sama prośba o wprowadzenie wniosku do porządku nie była zaskoczeniem.

- Myślę, że po odczytaniu treści apelu wielu radnych podjęło decyzję i pomyślało "to jest zbyt daleko idące". Zanim wystąpiła pani radna Trytko, Powiatowy Inspektor Sanitarny przez godzinę mówił o stanie epidemicznym w powiecie nyskim. Chwilę później, ku zdumieniu wszystkich, pani radna występuje z apelem popierającym i nawołującym do protestów ulicznych.

Dodajmy, również na wczorajszej sesji radni przyjęli uchwałę o nadaniu jednemu z rond w mieście imienia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki.
Jolanta Trytko-Warczak
Paweł Nakonieczny

Wiadomości z regionu

2020-11-26, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 587 przypadków COVID-19. W kraju zmarło 580 osób 23 zgony i 587 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-26, godz. 21:15 47-letni seryjny włamywacz wpadł w ręce brzeskiej policji. Mężczyzna miał przy sobie także narkotyki Policjanci z Brzegu zatrzymali seryjnego włamywacza. Łupem mężczyzny padały pieniądze, a także alkohol i papierosy. » więcej 2020-11-26, godz. 20:12 Usuwanie awarii ujęcia wody w Zawadzie trwa. Spółka WiK wystawiła beczkowozy w mieście Nadal na kilku osiedlach w Opolu nie ma wody. Trwa usuwanie awarii przez spółkę WiK. Przypomnijmy, że doszło do niej dzisiaj w godzinach popołudniowych w… » więcej 2020-11-26, godz. 20:00 20 posypywarek jest w gotowości. Tej nocy czeka nas mróz i gołoledź Tej nocy będzie ślisko na drogach województwa. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wieczorem ma zacząć padać marznący deszcz a do… » więcej 2020-11-26, godz. 18:45 Gdy nawet respirator staje się zagrożeniem, jest jeszcze ratunek. W Opolu u pacjentów chorych na COVID-19 prowadzona… 'Terapia ostatniej szansy' w Opolu. W stolicy regionu od miesiąca pacjenci z koronawirusem poddawani są leczeniu metodą ECMO, czyli pozaustrojowym utlenowaniem… » więcej 2020-11-26, godz. 17:45 W tym roku duszpasterze nie odwiedzą wiernych w domach W tym roku ze względu na pandemię nie będzie odwiedzin duszpasterskich w domach wiernych. Biskup opolski Andrzej Czaja wydał w tej sprawie dekret. » więcej 2020-11-26, godz. 17:18 Awaria w Zawadzie. Będą problemy z wodą w kilku dzielnicach Opola Część mieszkańców Opola może zostać dzisiaj (26.11) bez wody. » więcej 2020-11-26, godz. 16:30 Część brzeskich radnych chce, by zewnętrzy basen powstał przy akwaparku. Władze miasta chcą najpierw budować obiekt… Brzescy radni dyskutowali dziś (26.11) na temat budowy basenu letniego. W czasie sesji rady miasta grupa rajców wnioskowała, by gmina skupiła się na rozbudowie… » więcej 2020-11-26, godz. 16:15 Niemodliński "Pomocovi(d)" działa. Do PSP 2 docierają już dary dla potrzebujących Szampony, szczoteczki do zębów, ręczniki czy koce - to tylko część artykułów, jakie zbierane są w ramach akcji 'Pomocovi(d)' przez nauczycieli z Publicznej… » więcej 2020-11-26, godz. 15:01 Chciał podpalić mieszkanie, w środku było niemowlę. Policjanci z Głubczyc zapobiegli rodzinnej tragedii W jednej z miejscowości w powiecie głubczyckim 53-letni mężczyzna oblał benzyną wnętrze domu, a następnie wyciągnął zapalniczkę i groził podpaleniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***