Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-17, 15:00 Autor: Witold Wośtak

3 miliony złotych od urzędu marszałkowskiego dla gminy Popielów. Chodzi o inwestycje w turystykę

Kościół w Kurzniach [fot. archiwum UMWO]
Kościół w Kurzniach [fot. archiwum UMWO]
S. Stelmach, Z. Kubalańca i Sz. Ogłaza [fot. archiwum UMWO]
S. Stelmach, Z. Kubalańca i Sz. Ogłaza [fot. archiwum UMWO]
Ponad 3 miliony unijnej dotacji otrzymała gmina Popielów na dwie inwestycje turystyczne. W tym tygodniu podpisano umowę z Zarządem Województwa Opolskiego.
Pierwszym zadaniem jest renowacja zabytkowego kościoła w Kurzniach. W planie jest między innymi wymiana instalacji elektrycznej, dodatkowe oświetlenie i wyposażenie ławek w informacje pisane alfabetem Braille'a.

- Kościół w Kurzniach jest bardzo wartościowy architektonicznie. Okazuje się, że mamy takie perełki na Opolszczyźnie i to niemało, również w gminie Popielów. Mam nadzieję, że po realizacji dwóch projektów, na które podpisaliśmy umowy, gmina Popielów będzie mieć problemy z nadmiarem turystów. Mówiąc poważnie, chodzi o wszystkich, którzy zechcą odwiedzić te piękne miejsca - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Drugim zadaniem jest budowa sieci pieszych i rowerowych tras edukacyjnych w Stobrawskim Parku Krajobrazowym we współpracy z gminą Łubniany, Murów i Pokój.

Wójt Sybilla Stelmach opisuje zakres prac Popielowa.

- Wytyczymy trasy edukacyjno-przyrodnicze, utworzymy w Karłowicach centrum warsztatowe wśród pszczół i wyposażymy je. Dokładniej planujemy wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych, zakup i montaż urządzeń edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych.
Szymon Ogłaza
Sybilla Stelmach

Wiadomości z regionu

2020-12-03, godz. 19:00 Policjanci ze Strzelec Opolskich oddali krew i osocze. Teraz zachęcają do tego innych Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy włączyli się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” i podzielili się cennym darem życia. Z kolei ich kolega z sekcji… » więcej 2020-12-03, godz. 18:30 Maseczki, rękawice i kombinezony od ambasadora Chin w Polsce trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu 10 tysięcy maseczek, 5 tysięcy par rękawiczek i 500 zestawów kombinezonów z okularami ochronnymi trafiło dziś (03.12) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego… » więcej 2020-12-03, godz. 18:27 Kluczborski szpital Vital Medic musi jeszcze poczekać z otwarciem oddziału covidowego. Lada dzień decyzje o przelewach… Trzeba jeszcze poczekać na uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej w kluczborskim szpitalu Vital Medic dla osób ciężko przechodzących infekcję… » więcej 2020-12-03, godz. 17:36 Prudnik: chcą propagować nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przeszkodą jest na razie pandemia Na etapie projektu pozostaje utworzenie Centrum Myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Barierą są utrudnienia spowodowane przez pandemię. Inicjatywę… » więcej 2020-12-03, godz. 16:26 Znamy laureatkę nagrody Żar Serca. Epidemia uniemożliwiła Xaverianum organizację uroczystej gali Siostra Aldona Skrzypiec została tegoroczną laureatką nagrody Żar Serca. » więcej 2020-12-03, godz. 16:19 1,5 roku więzienia dla kibica, który brał udział w bójce w Kędzierzynie-Koźlu i samochodem próbował staranować… Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 1,5 roku więzienia 22-letniego Patryka G. z Opola, który w czasie ucieczki po bójce kibiców w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-12-03, godz. 15:06 Nowa organizacja ruchu na Katowickiej i Kośnego w Opolu. Kierowcy powinni uważać na zmianę pierwszeństwa W pierwszym dniu po zamknięciu ulicy Bohaterów Monte Cassino w związku z pracami budowlanymi w sąsiedztwie dworca Opole Wschodnie, ruch Katowicką i Kośnego… » więcej 2020-12-03, godz. 14:13 45 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny jest dziś narażonych na oddychanie powietrzem złej jakości Powietrze jest dzisiaj (03.12) złej jakości w części województwa opolskiego. Na dobre ruszył sezon grzewczy. » więcej 2020-12-03, godz. 14:00 Radio Sygnały prowadzi zbiórkę rzeczy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W ramach trzeciego Jarmarku Świątecznego Radio Sygnały organizuje zbiórkę na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Potrzebne są koce… » więcej 2020-12-03, godz. 13:16 Im mroźniej na zewnątrz, tym większe zapotrzebowanie na pomoc. Zima to szczególnie trudny i niebezpieczny czas dla… Mogą liczyć na ciepły posiłek i napój, koc, ubranie oraz miejsce, w którym mogą się ogrzać i bezpiecznie spędzić noc. Wraz z malejącą temperaturą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »