Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-04, 07:43 Autor: Katarzyna Zawadzka

Zdrowa rywalizacja. V Opolski Marsz Nordic Walking w Suchym Borze

V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
V Opolski Marsz Nordic Walking [fot. Katarzyna Zawadzka]
Znakomita pogoda dopisała uczestnikom V Opolskiego Marszu Nordic Walking w Suchym Borze. Do pokonania były dwie trasy. Pierwsza liczyła ponad 5 kilometrów, druga ponad 10 kilometrów. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 osób.
W kategorii OPEN kobiet jako pierwsza na metę dotarła Marzena Spychała z gminy Biała, która ma już na sowim koncie tytuł Mistrzyni Polski, Europy i Świata.
- Jestem na zawodach w Suchym Borze już po raz drugi - mówi laureatka. - Byłam tutaj też na Mistrzostwach Świata i bardzo lubię tę trasę. Jest w 100% naturalna, w lesie, ocieniona, jest tu szum drzew, śpiew ptaków, świeże powietrze, bo z dala od centrum. Cóż człowiekowi więcej potrzeba? Wracam tutaj z radością i ochotą - dodaje.

Elżbieta Gębska, główna sędzina podczas marszu Nordic Walking w Suchym Borze, zaznacza, że w tej dyscyplinie ważna jest prawidłowa technika poruszania się z kijkami.
- To jest prawidłowa praca rąk, za którą idzie prawidłowa praca nóg - mówi Gębska. - Przy prawidłowej technice nawet osoba, która ma zwyrodnienia stawów czy problemy z kręgosłupem, może je odciążyć. Prawidłowa technika sprzyja regeneracji i powrotowi do zdrowia - dodaje.

Po raz pierwszy w ramach Opolskiego Marszu Nordic Walking w Suchym Borze zorganizowano także Festiwal Jogi. - Idea narodziła się rok temu - wyjaśnia Ania Virginie, nauczycielka jogi. Dodaje też, że ta forma pracy z ciałem może pomóc w rozciągnięciu mięśni po intensywnym wysiłku. - Zakwasy to najmniejszy problem. Gorzej z tymi wszystkimi przykurczami, które tworzą się w ciele. Oczywiście my mamy różne konstytucje ciała - są takie z natury elastyczne, ale są też takie osoby, które są bardzo sztywne. Kiedy trenujemy różne sporty, czy to jest nordic walking, czy jazda na rowerze, czy bieganie, te formy bardzo nas spinają. Jeśli nie ma równowagi między wzmacnianiem, wspinaniem i rozciąganiem, to w ciele pojawiają się problemy - dodaje.

W ramach V Opolskiego Marszu Nordic Walking zorganizowano także jogę dla dzieci oraz sesję relaksacyjną przy kojących dźwiękach gongów. Radio Opole było patronem medialnym.
Marzena Spychała
Elżbieta Gębska
Ania Virginie

Wiadomości z regionu

2021-05-14, godz. 16:15 Zaginionego 32-latka z Kędzierzyna-Koźla udało się odnaleźć po kilku godzinach poszukiwań W poszukiwania mężczyzny zaangażowano służby kryminalne, patrole prewencji i strażaków. » więcej 2021-05-14, godz. 15:52 Gaszą pożary i... walczą z covidem. Opolscy strażacy docenieni. Były medale, wyróżnienia, awanse i promesy na nowe… Gaszą pożary, usuwają skutki nawałnic, a od ponad roku pomagają w walce z pandemią COVID-19. 11 maja strażacy świętowali swój dzień, a dziś (14.05)… » więcej 2021-05-14, godz. 15:00 Nyski magistrat nauczy studentów, jak wygląda praca w urzędzie. Miasto podpisało porozumienie z miejscową uczelni… Nysa to kolejny samorząd, który zawarł porozumienie z miejscową uczelnią. Na jego mocy miasto ufunduje stypendia dla studentów, a także zapewni im możliwość… » więcej 2021-05-14, godz. 14:25 Koronawirus w szkole i przedszkolu w Opolu - Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 otrzymał uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Na kwarantannę trafiło 20 osób - informuje opolski… » więcej 2021-05-14, godz. 14:02 Poprosiły seniora o szklankę wody i - wykorzystując jego dobre serce - okradły 94-latka Nie wpuszczajmy do domu nieznajomych - policja ponownie apeluje o ostrożność. » więcej 2021-05-14, godz. 13:44 "Zamiast realnej pracy - leżakowanie". Poseł Janusz Kowalski o wizycie R. Trzaskowskiego w Opolu Janusz Kowalski skrytykował wizytę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w Opolu. Poseł Solidarnej Polski uważa, że wiceszef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2021-05-14, godz. 12:30 Mieszkania, praca, edukacja, służba zdrowia. To według przedstawicieli ruchu "Wspólna Polska" obecnie największe problemy… - Chcemy zaprosić młodych do partycypowania w życiu społecznym, ale przede wszystkim słuchamy ich potrzeb, słuchamy tego, jakie mają problemy - tak w Opolu… » więcej 2021-05-14, godz. 11:56 Policja zlikwidowała dwie fabryki narkotyków. W akcji brali udział funkcjonariusze z Namysłowa Wspólna akcja policjantów z namysłowskiej komendy i funkcjonariuszy CBŚP z Wrocławia zakończona ujawnieniem dwóch fabryk narkotyków. Przestępcy produkowali… » więcej 2021-05-14, godz. 11:19 Wypadek w Zimnicach Małych obok taśmociągu przy DK45 Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą w Zimnicach Małych obok taśmociągu na drodze krajowej nr 45. Jedna osoba skarżyła się na bóle głowy, a druga… » więcej 2021-05-14, godz. 10:49 RAPORT MZ: ponad 3200 zakażeń w kraju, w tym 98 na Opolszczyźnie. Z powodu COVID-19 zmarło 289 osób [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 288 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 98 na Opolszczyźnie. Z powodu COVID-19 zmarło 289 chorych, z czego 209… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »