Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-01, 10:15 Autor: Roman Juranek

"Zapominamy o koronawirusie". Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje coraz więcej pacjentów z COVID-19

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jarosław Kończyło [fot. archiwum powiatu]
Jarosław Kończyło [fot. archiwum powiatu]
O przestrzeganie reżimu sanitarnego zaapelował w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jarosław Kończyło, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Jak tłumaczył, w jego placówce wzrasta liczba pacjentów.
- Na dzień dzisiejszy to jest 46 pacjentów. Ta liczba się zwiększyła. W ramach tej liczby jest około 10 pacjentów pod respiratorami, czyli na naszej intensywnej opiece medycznej, covidowej. Jak tłumaczył nasz poranny gość, gdyby jeszcze zwiększyła się liczba pacjentów, to szpital, jeżeli chodzi o sprzęt, bez problemu ich obsłuży.

- Jeżeli chodzi o nasze zasoby kadrowe, nie jesteśmy na to gotowi, żeby te zasoby zwiększać, więc tutaj na pewno potrzebujemy wsparcia i tej solidarności, której wcześniej nie było, jeśli chodzi o takie wsparcie szpitala w Kędzierzynie Koźlu. Mówię tutaj pod kątem personelu, który miałby pracować u nas w szpitalu.

- Martwię się tym, że zapominamy o koronawirusie, ustawodawca nieprzypadkowo narzuca pewne reżimy sanitarne - mówi dyrektor Kończyło. - Apeluję, proszę Państwa, o to, żeby były one realizowane. Tak naprawdę, to jak Państwo będziecie się zachowywać na ulicach, zależy od tego, jak mocno nasz szpital będzie musiał być zaangażowany dalej w walkę z COVID-19. Co więcej, jeżeli nasz szpital będzie miał taki moment, że nie będzie w stanie już tutaj pomóc Państwu, bo po prostu nie będziemy mieli już do tego możliwości łóżkowych czy osobowych, istnieje prawdopodobieństwo takie, że kolejny szpital, bądź szpitale, będą mocniej angażowane w walkę z COVID-19.

Przypomnijmy, że szpital ma 90 miejsc przeznaczonych dla pacjentów "covidowych".
Jarosław Kończyło
Jarosław Kończyło
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej 2021-09-19, godz. 08:48 II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia - Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO nowy rzecznik… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Autostrada A4: przed nami remonty, rozbudowa i lata utrudnień Trwa dwuletni, ostatni etap remontu opolskiego odcinka autostrady A4 między Górą Świętej Anny a granicą województwa ze Śląskiem. Prace podzielono na pięć… » więcej 2021-09-18, godz. 22:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 22:00 Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek… W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu… » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »