Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-29, 19:23 Autor: Katarzyna Doros

Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. "Jakość w służbie zdrowia decyduje o tym, czy będziemy zdrowi i czy będziemy żyć"

Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Izba Gospodarcza po raz 17. przyznała Opolską Nagrodę Jakości. W tym roku kapituła zdecydowała, by docenić pracowników służby zdrowia, za ich ciężką pracę w czasie pandemii koronawirusa. Uroczystą galę zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
- Mamy okazję podziękować służbie zdrowia za to, co zrobiła do tej pory. Tytuł Opolska Nagroda Jakości odpowiada temu spotkaniu, bo jakość w służbie zdrowia decyduje o tym czy będziemy zdrowi i czy będziemy żyć - mówi Henryk Galwas, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej.

Laureatem Opolskiej Nagrody Jakości został m.in. SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - Takie wyróżnienie bardzo cieszy, naprawdę wszyscy pracownicy angażowali się w walkę z COVID-19 - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor placówki. - Ten rok był dla nas bardzo absorbujący. Tak naprawdę każdy dzień przynosił zmianę i te zmiany do teraz są procedowane. Wydaje się, że podołaliśmy temu wyzwaniu, które otrzymaliśmy od 16 marca. Przypominam, że jako pierwszy w tę część covidową wszedł oddział dziecięcy i to było już 8 marca, a 16 zostaliśmy szpitalem jednoimiennym.

Wśród osób, które otrzymały tytuł "Znakomitego Przywódcy" znalazł się m.in. starosta krapkowicki Maciej Sonik. - Co drugi dzień, na zmianę z wicestarostą, odwiedzaliśmy szpital powiatowy w Krapkowicach, wolontariat w tym miejscu traktujemy jako naszą misję i dbałość o mieszkańców - mówi. - Wolontariat w szpitalu wyniknął tak naprawdę z konieczności, bo okazało się, że nie możemy do tych celów prosić o pomoc strażaków OSP, więc trzeba było z dnia na dzień zorganizować to i tak później już zostało. Te kilkanaście osób zdawało sobie sprawę nie tylko z zagrożenia, ale przede wszystkim z tego, jak ważne jest to, żeby ochronić szpital w Krapkowicach i jego pacjentów przed zakażeniem koronawirusem.

Opolską Nagrodę Jakości przyznano łącznie 7 placówkom, z kolei statuetki "Znakomitego Przywódcy" otrzymało 5 osób: Irena Pordzik, Jerzy Bar, Maciej Sonik, Agata Duliniec i Robert Galara. Specjalna nagroda trafiła do Anny Matejuk, szefowej opolskiego sanepidu.
Henryk Galwas
Jarosław Kończyło
Maciej Sonik

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 14:39 Mikołaje na motocyklach rozdają prezenty najmłodszym mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Już po raz 17. motocykliści w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali mikołajkową akcję rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców miasta. Członkowie… » więcej 2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: "skarbówka" zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 13:00 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej 2022-12-06, godz. 11:10 Fałszywi gazownicy w Brzegu. Senior stracił 40 tys. złotych Ponad 40 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec Brzegu oszukany przez fałszywych kontrolerów instalacji gazowej. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (5.1… » więcej 2022-12-06, godz. 09:45 Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne" - Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak… » więcej 2022-12-06, godz. 09:32 Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Brzegu. Osobówka uderzyła w drzewo Tragiczny wypadek w Brzegu. Tuż po godzinie 6:00 rano kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »