Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-29, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Wojewoda odznaczył zasłużonych mieszkańców Opolszczyzny. To były krótkie uroczystości w rygorze sanitarnym

Wręczenie odznaczeń państwowych w OUW [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie odznaczeń państwowych w OUW [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie odznaczeń państwowych w OUW [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie odznaczeń państwowych w OUW [fot. Witold Wośtak]
Państwowe odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych na rzecz regionu i kraju wręczył wojewoda Adrian Czubak.
Uroczystość zorganizowano w dwóch turach i z zachowaniem rygoru sanitarnego, ze względu na epidemię koronawirusa. Prezydent Andrzej Duda przyznał 32 odznaczenia, ale nie wszyscy mogli odebrać dziś Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę i Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości.

- To dla państwa ogromne wyróżnienie, podziękowanie za wkład i służbę - mówił wojewoda Czubak.

- To również dowód, że są w kraju osoby, które mimo różnych okoliczności zewnętrznych, bo każdy z nas jest tylko człowiekiem, potrafią we wzorowy sposób wykonywać swoje obowiązki. To wzorowe wykonywanie obowiązków jest oczywiście bardzo dobrym przykładem dla samych państwa, dla państwa znajomych, przyjaciół z pracy i wszystkich nas.

Karol Komandor i Leszek Bajor, pracownicy krapkowickiej gazowni, bardzo doceniają Złote Medale za Długoletnią Służbę.

- Nie wiem, czym wyróżniam się, bo pracuję tak, jak powinienem. Takiego odznaczenia nie dostaje się codziennie i na pewno jest mi bardzo przyjemnie, skoro już dostałem je. Na pewno nie spowoduje to, że będę mniej pracować, bo zostanie tak samo jak zawsze - zwraca uwagę Komandor.

- To bardzo ważne dla mnie, skoro zostałem wyróżniony wśród wszystkich pracowników. Widocznie zasługuję na szacunek, ale sam zawsze zwracam się do wszystkich z szacunkiem i poszanowaniem tej pracy, bo lubię ją - dodaje Bajor.

Dodajmy, podczas uroczystości nie było uścisków dłoni ani grupowych zdjęć, a krzesła były rozstawione daleko od siebie. Wszystko w celu zminimalizowania ewentualnego ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19.
Adrian Czubak
Karol Komandor i Leszek Bajor

Wiadomości z regionu

2020-12-04, godz. 15:58 Znów można przejeżdżać przez zaporę Jeziora Nyskiego. Mieszkańcy czekali na to 6,5 roku Od dziś (04.12) samochody osobowe mogą już przejeżdżać po zaporze Jeziora Nyskiego. Długo wyczekiwana przeprawa została tym samym przywrócona po 6,5 roku… » więcej 2020-12-04, godz. 15:30 Mikołaj odwiedził nyski "poprawczak". Pomagała mu parlamentarzystka z Opolszczyzny Mikołaj nie zapomina również o 'trudnej' młodzieży. Przekonali się o tym wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, którzy otrzymali… » więcej 2020-12-04, godz. 15:30 "To jest monitorowanie pacjenta 24 godziny na dobę". Coraz więcej osób zaczyna korzystać z programu Domowej Opieki… W naszym regionie są już pierwsi pacjenci, którzy korzystają z programu Domowej Opieki Medycznej. To system zdalnego monitoringu osoby z COVID-19 za pomocą… » więcej 2020-12-04, godz. 14:30 Skradzione rowery za kilka tysięcy złotych wróciły do właścicieli. Kradł je 18-latek z powiatu namysłowskiego Chciał wzbogacić się kradnąc rowery, jednak po przywłaszczeniu kilku maszyn dosięgła go ręka sprawiedliwości. Mowa o 18-latku z powiatu namysłowskiego… » więcej 2020-12-04, godz. 13:40 Placówki medyczne mogą już zgłaszać swoją gotowość do szczepienia pacjentów przeciwko COVID-19. Punkt szczepień… Rusza Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Mogą w nim uczestniczyć przychodnie POZ, lekarze prowadzący samodzielną praktykę oraz szpitale, w tym… » więcej 2020-12-04, godz. 13:15 Świąteczna iluminacja Opola już w ten weekend W ten weekend (5-6.12) opolska Starówka zamieni się Krainę Światła i Ciepła. Świąteczna iluminacja obejmie Rynek, ulicę Krakowską i plac Wolności. » więcej 2020-12-04, godz. 12:30 Śląska Straż Graniczna szuka kandydatów do służby Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu planuje w przyszłym roku przyjąć w swoje szeregi 20 osób. Już teraz osoby zainteresowane służbą w formacji… » więcej 2020-12-04, godz. 12:15 Bez mszy, marszów i spotkań. "Biali" górnicy z Opolszczyzny świętują w domach Świętują, ale w domach. Mowa o górnikach, bo dzisiaj (4.12) jest ich święto. Co roku z okazji Barbórki odprawiano uroczyste msze święte, były marsze… » więcej 2020-12-04, godz. 11:40 Raport MZ: minionej doby w kraju zmarło 531 osób. Na Opolszczyźnie prawie 450 nowych przypadków COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 449 na Opolszczyźnie. Minionej doby w kraju zmarło 531 osób… » więcej 2020-12-04, godz. 10:30 Świąteczna iluminacja w Nysie. Trwa montaż miejskiej choinki, atrakcje przygotował także powiat Już dziś (04.12) ma nastąpić rozświetlenie świątecznej iluminacji Nysy. Na ulicach miasta pojawiły się prawie wszystkie zaplanowane ozdoby, a jedną z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »