Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-28, 14:15 Autor: Daniel Klimczak

Fałszywy milioner okradł mieszkańca Namysłowa. To kolejna metoda oszustów działających "na legendę"

Policja [fot. Daniel Klimczak]
Policja [fot. Daniel Klimczak]
Kilkaset złotych i kartę bankomatową stracił w ostatnich dniach jeden z mieszkańców Namysłowa nabrany przez oszusta. Tym razem złodziejem okazał się fałszywy milioner.
To jeden z kolejnych sposobów wyłudzania pieniędzy na tak zwaną legendę. Jak wskazuje asp. Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, najczęściej ofiarami tego typu procederu padają osoby zaczepiane w rejonie banków, lombardów czy bankomatów.

- Do przypadkowego przechodnia podchodzi osoba podająca się za milionera i łamaną angielszczyzną prosi o pomoc. Najczęściej oszust mówi o zablokowanej karcie lub koncie w banku, a pilnie potrzebuje pieniędzy na paliwo. Za udzieloną pomoc oferuje biżuterię, która oczywiście jest podrobiona - wyjaśnia.

Ponadto oszuści cały czas natarczywie namawiają do skorzystania z propozycji, czym dodatkowo wywierają presję czasu. Zdarza się, że gdy nieświadoma niczego ofiara zdecyduje się wybrać w tym celu pieniądze z bankomatu, złodzieje podglądają wpisywany PIN, a następnie tworzą sztuczny tłok, by ukraść kartę płatniczą. Uprawiający tego typu proceder najczęściej poruszają się samochodami na zagranicznych rejestracjach, co ma uwiarygodnić ich historię, a także utrudnić zapamiętanie numerów.

Policja tradycyjnie apeluje o zachowanie czujności w każdej sytuacji, gdy słyszymy prośbę lub żądanie przekazania pieniędzy. O takich przypadkach warto również poinformować najbliższy komisariat lub skontaktować się z numerem alarmowym.
asp. Paweł Chmielewski

Wiadomości z regionu

2020-10-24, godz. 10:49 Przekleństwa na elewacji biura poselskiego Violetty Porowskiej. "Jestem oburzona, bo to zwykłe chuligaństwo" Wulgarne hasła ktoś namalował sprayem na ścianie przed biurem poselskim Violetty Porowskiej (PiS) w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 10:45 Cała Polska w strefie czerwonej. Wchodzą w życie nowe ograniczenia Od soboty (24.10) wchodzą w życie nowe ograniczenia związane ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid19. » więcej 2020-10-24, godz. 10:40 558 zakażonych na Opolszczyźnie. Nie żyje 11 osób [AKTUALIZACJA] - Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (2026), małopolskim… » więcej 2020-10-24, godz. 10:20 Niedzielne przedpołudnie na sportowo. Jutro (25.10) w Opolu każdy może przystąpić do Testu Coopera Każdy może sprawdzić swoją kondycję, a w razie złego wyniku - zmienić styl życia. Jutro (25.10) w stolicy regionu odbędzie się akcja 'Test Coopera dla… » więcej 2020-10-24, godz. 09:45 Gmina Ujazd z ogólnopolską nagrodą za skuteczne pozyskiwanie środków unijnych w 2019 roku Gmina Ujazd z ogólnopolską nagrodą za skuteczne pozyskiwanie środków unijnych w roku 2019. Według rankingu pisma samorządu terytorialnego 'Wspólnota' Ujazd… » więcej 2020-10-24, godz. 08:15 Przez trzy soboty można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł samochodowych. Policyjna akcja profilaktyczna Opolska policja rozpoczęła akcję 'Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo'. Chodzi o zwrócenie uwagi na znaczenie prawidłowego oświetlenia w pojazdach, zwłaszcza… » więcej 2020-10-24, godz. 08:00 Rozpoczyna się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem” - pod takim hasłem odbywa się tegoroczny VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Udział w nim biorą także przedstawiciele… » więcej 2020-10-24, godz. 07:30 Nyski MZK zawiesza "szkolną" linię w związku z nauką zdalną. Przewoźnik planuje też kolejną dezynfekcję przys… Kolejne zmiany w funkcjonowaniu nyskiej komunikacji miejskiej. Ze względu na nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, od poniedziałku (26.10) zawieszone… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się… O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Nowe obostrzenia dla wyjeżdżających z Polski do Niemiec Podróżując do Niemiec trzeba będzie liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku na obecność koronawirusa lub wykonania takiego testu na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***