Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-23, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia. W regionie zmarła kolejna zarażona. Mamy 24 infekcje i 7 ozdrowieńców. W kraju znów blisko 1000 zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Christian Slater z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Christian Slater z Pixabay]
74. zgon w związku z koronawirusem, 24 nowe zarażenia i 7 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (23.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 kolejnych zakażeniach i zgonie 28 osób.
Co do naszego regionu, w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu zmarła 96-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. Kobieta była obciążona chorobami współistniejącymi.

Jeśli chodzi o zarażenia, najwięcej nowych przypadków w jest w powiecie głubczyckim - poinformowały służby wojewody opolskiego. Wśród 7 zarażonych tam osób są 4 kobiety w wieku senioralnym, 1 kobieta w sile wieku oraz 1 mężczyzna w wieku senioralnym i 1 w wieku średnim. Stan wszystkich osób jest dobry, a chorobę przechodzą w izolacji domowej.

5 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono także w powiecie kluczborskim, gdzie zaraziły się 2 nastolatki, 2 kobiety (w wieku senioralnym i średnim) oraz mężczyzna w wieku średnim. Z tej grupy tylko kobieta w wieku senioralnym jest leczona w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, a pozostałe osoby są na kwarantannie domowej.

Kolejne 5 przypadków COVID-19 potwierdzono w powiecie opolskim, gdzie zaraziło się 4 mężczyzn w wieku średnim i 1 senior.

W samym Opolu obecność patogenu z Chin potwierdzono u kobiety w sile wieku. Stan wszystkich jest dobry, a chorobę przechodzą w domu.

Nowe przypadki koronawirusa potwierdzono także u seniora oraz u mężczyzny w średnim wieku z Brzegu, który przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Zarażenie potwierdzono również u seniorki oraz dziecka z powiatu nyskiego. Łagodny przebieg choroby pozwala na przechodzenie jej w domu.

COVID-19 potwierdzono u seniora i seniorki z powiatu oleskiego, którzy są pod opieką lekarzy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W ciągu minionej doby potwierdzono w woj. opolskim 7 nowych przypadków pokonania choroby, w 5 z nich chorobę udało się wyleczyć w miejscu zamieszkania.

Od początku epidemii na Opolszczyźnie patogen z Chin potwierdzono wśród 2149 mieszkańców. W szpitalach pozostaje 65 osób zarażonych lub prawdopodobnie zakażonych. Wyzdrowiało dotychczas 1653 zainfekowanych.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono dzisiaj na Mazowszu - 164 i w Małopolsce - 135. W Polsce odnotowano łącznie 81 673 infekcji COVID-19 i 2344 zgony zarażonych. W szpitalach pozostaje 1971 osób, z czego 89 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora. Co ważne, walkę z chorobą wygrało 65 561 zakażonych.

Koronawirus dotarł do Komisariatu Policji w Głogówku. Zarażenie potwierdzono u jednego z funkcjonariuszy. Wobec tego wszczęto odpowiednie procedury, a zakażonego i 17 innych mundurowych skierowano na kwarantannę. - Aktualnie w komisariacie trwa dezynfekcja pomieszczeń prowadzona przez strażaków - mówi starszy aspirant Andrzej Spyrka, oficer prasowy prudnickiej policji. - Policjant zarażony koronawirusem czuje się dobrze. Na tę chwilę nie ma najmniejszego zagrożenia dla funkcjonowania jednostki czy też większego niebezpieczeństwa dla mieszkańców gminy Głogówek.

Oddział wewnętrzny w Brzeskim Centrum Medycznym wznowił działalność. Interna została zamknięta w sobotę (19.09) po tym, jak na oddział trafiło 3 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie, u których badania potwierdziły obecność COVID-19. Mężczyźni po kilku godzinach przewiezieni zostali do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu i w Opolu. Sanepid od wszystkich chorych przebywających na oddziale oraz lekarzy i pielęgniarek pobrał wymazy. Wyniki były ujemne.

Po zakażeniu jednego z pracowników Starostwo Powiatowe w Krapkowicach pracuje normalnie. Przypomnijmy, że zakażony jest jeden z pracowników, a na kwarantannę decyzją sanepidu skierowano pięciu pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym.

Na 10 dni zostało zamknięte głuchołaskie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z powodu wykrycia koronawirusa u personelu. Burmistrz Edward Szupryczyński potwierdza tę informację, zaznaczając, że nie wszyscy pracownicy zostali skierowani na kwarantannę decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Wszystkie procedury zostały wdrożone przez sanepid, w porozumieniu z dyrektorem Centrum Kultury. Gmina na pewno podejmie się dezynfekcji całego ośrodka kultury i biblioteki.

Dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu, noszenie maseczek i zdrowy rozsądek - to wskazówki dr Wiesławy Błudzin, ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, wobec dużej liczby zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie w ostatnich dniach. Zdaniem dr Wiesławy Błudzin, należy unikać zgromadzeń i imprez.

- To dotyczy zwłaszcza osób starszych i schorowanych, ale nie tylko - zaznacza. - Młodzi niech też nie będą tacy pewni, że nic nie stanie się im, bo choroba i zakażenie przebiega całkiem nieprzewidywalnie. Naprawdę mieliśmy u nas wiele osób zakażonych czy chorujących, z którymi stykaliśmy się, wyleczyliśmy i wypisaliśmy. Przebieg jest bardzo nieprzewidywalny, a na pewno nie jest tak, że jedynie osoby starsze chorują ciężej, a młode nie.

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »