Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-02, 13:55 Autor: Monika Matuszkiewicz

Początek roku szkolnego to także wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drogach

"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolscy policjanci od kilku tygodni przygotowywali się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Oprócz prowadzenia profilaktycznych akcji, sprawdzali stan oznakowania ulic i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających na przejściach dla pieszych. Do zarządców dróg skierowali kilkanaście wniosków o usunięcie nieprawidłowości.
Dodatkowo w pierwszych dniach nauki policyjne patrole będą sprawdzać zachowanie uczestników ruchu drogowego, a najmłodsi otrzymają od nich odblaski, aby być widocznymi na drodze.

- Dzieci i dorośli odblaski powinni nosić nie tylko poza terenem zabudowanym, gdzie jest to konieczne, ale także w terenie zabudowanym. Często przejścia dla pieszych są słabo oświetlone, a odblask daje większe bezpieczeństwo - mówi podinspektor Maciej Milewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Element odblaskowy jest widoczny dla kierowcy. Jeśli oświetli on pieszego światłami reflektorów, to widzi go nawet z odległości 130 metrów. Kiedy nie mamy odblasków, to kierowca zauważy nas z odległości 30 metrów, a to bardzo często już jest za późno.

Policjanci będą również kontrolować, czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach samochodowych. - Będziemy zwracać uwagę, jak tak naprawdę ten fotelik powinien być zapięty i jak to dziecko dowożone do szkoły powinno w nim siedzieć. Bardzo często jest to robione szybko, byle jak, a często te foteliki są źle zapięte i zamocowane, a to jest bardzo ważne, bo on ratuje życie - dodaje aspirant sztabowy Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Dodatkowo policja wraz ze strażą miejską przy przejściach dla pieszych z sygnalizacją przez cały tydzień w różnych miejscach naszego regionu będzie ustawiać kamerę mobilną, która obserwuje ruch kierowców i zapisuje ich wykroczenia.
podinsp. Maciej Milewski
asp.sztab. Maciej Kędra

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »