Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-02, 13:55 Autor: Monika Matuszkiewicz

Początek roku szkolnego to także wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drogach

"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczny powrót do szkoły" [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolscy policjanci od kilku tygodni przygotowywali się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Oprócz prowadzenia profilaktycznych akcji, sprawdzali stan oznakowania ulic i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających na przejściach dla pieszych. Do zarządców dróg skierowali kilkanaście wniosków o usunięcie nieprawidłowości.
Dodatkowo w pierwszych dniach nauki policyjne patrole będą sprawdzać zachowanie uczestników ruchu drogowego, a najmłodsi otrzymają od nich odblaski, aby być widocznymi na drodze.

- Dzieci i dorośli odblaski powinni nosić nie tylko poza terenem zabudowanym, gdzie jest to konieczne, ale także w terenie zabudowanym. Często przejścia dla pieszych są słabo oświetlone, a odblask daje większe bezpieczeństwo - mówi podinspektor Maciej Milewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Element odblaskowy jest widoczny dla kierowcy. Jeśli oświetli on pieszego światłami reflektorów, to widzi go nawet z odległości 130 metrów. Kiedy nie mamy odblasków, to kierowca zauważy nas z odległości 30 metrów, a to bardzo często już jest za późno.

Policjanci będą również kontrolować, czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach samochodowych. - Będziemy zwracać uwagę, jak tak naprawdę ten fotelik powinien być zapięty i jak to dziecko dowożone do szkoły powinno w nim siedzieć. Bardzo często jest to robione szybko, byle jak, a często te foteliki są źle zapięte i zamocowane, a to jest bardzo ważne, bo on ratuje życie - dodaje aspirant sztabowy Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Dodatkowo policja wraz ze strażą miejską przy przejściach dla pieszych z sygnalizacją przez cały tydzień w różnych miejscach naszego regionu będzie ustawiać kamerę mobilną, która obserwuje ruch kierowców i zapisuje ich wykroczenia.
podinsp. Maciej Milewski
asp.sztab. Maciej Kędra

Wiadomości z regionu

2020-11-24, godz. 09:04 Wiosną przyszłego roku w Nysie może ruszyć budowa mieszkań dla seniorów. "Chcemy, by lokatorzy mogli się tam in… Coraz bliżej rozpoczęcia prac związanych z budową mieszkań przy ulicy Wałowej w Nysie. Miasto ma już gotową koncepcję i szuka pieniędzy na realizację… » więcej 2020-11-24, godz. 08:00 W pałacyku przy ul. Sempołowskiej w Opolu powstanie hotel z secesyjnym wystrojem wnętrz Za dwa lata niszczejący pałac przy ulicy Stefanii Sempołowskiej w Opolu zmieni się w czterogwiazdkowy hotel - tak zapowiada Tomasz Kunstler, jeden ze współwłaścicieli… » więcej 2020-11-23, godz. 21:45 Przystosowanie i zabezpieczenie kadr. To główny cel państowej pomocy dla Domów Pomocy Społecznej w regionie Przygotowanie i zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej przed wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2. W tym celu ma zostać wykorzystana III tegoroczna… » więcej 2020-11-23, godz. 20:30 Nauczyciele mogą starać się o 500 złotych rządowego dofinansowania do zakupu sprzętu Nauczyciele prowadzący nauczanie zdalne w szkołach publicznych i niepublicznych w regionie mogą starać się o dodatkowe 500 złotych rządowego wsparcia. Dofinansowanie… » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń. Na Opolszczyźnie niecałe pół tysiąca nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby COVID-19 potwierdzono u 493 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarły dwie osoby. » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Ponad 170 pacjentów zarażonych COVID-19 w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Wśród nich są noworodki z podejrzeniem… 172 pacjentów zarażonych koronawirusem znajduje się aktualnie w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. W tej grupie jest 16 osób wymagających podłączenia… » więcej 2020-11-23, godz. 19:40 Trzech kapłanów z diecezji opolskiej przegrało walkę z koronawirusem Trzech opolskich księży zmarło z powodu COVID-19. Dwóch z nich było czynnymi proboszczami. » więcej 2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***