Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-26, 09:53 Autor: Mariusz Chałupnik

Jednym będzie łatwiej, drugim trudniej. Szkoły prowadzone przez powiat opolski gotowe do przyjęcia uczniów

Narada władz powiatu opolskiego z dyrektorami szkół [fot. Starostwo Powiatowe w Opolu]
Narada władz powiatu opolskiego z dyrektorami szkół [fot. Starostwo Powiatowe w Opolu]
Trzeba uwzględnić w regulaminach wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dostosować je do charakteru działania placówki. Władze powiatu opolskiego i dyrektorzy placówek szykują się do nadchodzącego roku szkolnego.
- Staramy się uczynić wszystko, aby nasi uczniowie byli bezpieczni, ale przed nami sporo wyzwań - przekonuje Adam Sitnicki, dyrektor Zespołu Szkół w Tułowicach. - Specyfika szkoły wymusza działania wykraczające poza te normalne, które dotyczą innych szkół. To dlatego, że oprócz tego, że jest szkoła, to jest jeszcze internat i tu mamy bardzo duże wyzwanie. Jest stołówka, ale też basen, z którego korzystają osoby z zewnątrz.

Dariusz Bigas, dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku uważa, że niektórym placówkom łatwiej będzie zachować środki ostrożności, ze względu na organizację zajęć.

- Myślę, że najłatwiej z pandemią można poradzić sobie w szkołach branżowych - zaznacza Bigas. - Uczniowie w szkole przebywają, w klasach pierwszych tylko przez trzy dni, natomiast w drugich i trzecich tylko dwa. Także tutaj problem jest mniejszy w porównaniu z technikum, czy też liceum.

Jak dodaje wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj sytuacja jest dynamiczna i zasady funkcjonowania szkół trzeba będzie dopasowywać do zmieniających się okoliczności.

- Naszym placówkom przekazaliśmy już środki ochrony osobistej - mówi Płoszaj. - Od płynów dezynfekcyjnych, odkażających, po płyny z dozownikami, rękawiczki, maseczki i przyłbice ochronne. Nasze placówki na pewno będziemy wspierać.

Nowy rok szkolny w czterech placówkach prowadzonych przez starostwo opolskie rozpocznie 838 uczniów.
Adam Sitnicki
Dariusz Bigas
Leonarda Płoszaj

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »