Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-14, 12:15 Autor: Witold Wośtak

Oszuści znów uaktywnili się. Kluczborska seniorka straciła 50 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że jej krewny potrącił ciężarną

Policja ostrzega przed oszustami [fot. Jacek Pelczar]
Policja ostrzega przed oszustami [fot. Jacek Pelczar]
Dziewięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą "na policjanta" odnotowali opolscy funkcjonariusze w ostatnich dniach. Dwie okazały się skuteczne.
Podczas wakacji oszuści bardzo często wmawiają starszym osobom, że ktoś z ich bliskich spowodował wypadek i natychmiast potrzeba pieniędzy na złagodzenie konsekwencji. Niestety dwie seniorki uwierzyły w wymyślone historie.

- Wczoraj (13.08) zgłoszenie o oszustwie odebrał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Jak przekazała 78-latka, na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za członka rodziny. W rozmowie seniorka usłyszała, że mężczyzna spowodował wypadek drogowy, w którym potrącił kobietę w ciąży. Oszust powiedział, że kobieta trafiła do szpitala, a jego zabrała policja. Mężczyzna płacząc, prosił o pomoc finansową w celu zapłacenia kaucji. Seniorka straciła w ten sposób 50 tysięcy złotych.

Z kolei 85-letnia mieszkanka Brzegu straciła 3 tysiące złotych, kiedy do jej mieszkania zapukał nieznajomy mężczyzna.

- Kilka chwil wcześniej odebrała telefon od rzekomego wnuczka, którzy miał potrącić ciężarną kobietę. Z jego relacji wynikało, że potrzebował pieniędzy aby uniknąć aresztu. Seniorka była przekonana, że rozmawia z wnuczkiem i kiedy w jej mieszkaniu pojawił się „kurier”, bez wahania przekazała mu pieniądze, aby pomóc wnukowi - dodaje Przemysław Kędzior.

Policja przypomina i powtarza jak mantrę, że funkcjonariusze nigdy nie wymagają przekazania im pieniędzy oraz nie informują przez telefon o prowadzonych działaniach. Jeżeli rozmowa wydaje się podejrzana, należy natychmiast rozłączyć się.
Przemysław Kędzior 1
Przemysław Kędzior 2

Wiadomości z regionu

2020-10-01, godz. 15:30 Radni KO z Opola wracają do pomysłu sprzed 2 lat. Chcą dać seniorom bezpłatny dostęp do hydraulika i elektryka 'Fachowiec dla seniora' - to propozycja radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu. Chodzi o zapewnienie osobom starszym możliwości bezpłatnego wezwania hydraulika… » więcej 2020-10-01, godz. 14:58 Znieważyli Ukraińca i grozili mu śmiercią. Zostali skazani i przez pół roku będą pracować społecznie 6 miesięcy ograniczenia wolności dla dwóch mężczyzn za znieważenie z powodu przynależności narodowej. » więcej 2020-10-01, godz. 14:00 Policja na urodzinach! To był prezent dla 12-letniego Kacpra Spotkanie z mundurowymi, poznanie wyposażenia radiowozu, akcesoriów policyjnych, a na deser - tort z policyjnym logo. To wszystko dla 12-letniego Kacpra zorganizowali… » więcej 2020-10-01, godz. 13:30 Odnowione pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. To szansa na lepszą pracę Opolscy uczniowie szkół gastronomicznych mogą już korzystać z nowych pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego. Zostały one wyposażone w najnowocześniejszy… » więcej 2020-10-01, godz. 13:15 Przyszli aktorzy na razie nie będą szkolić się w Nysie. Uczelnia jednak nie rezygnuje z rozwoju oferty, także w innych… Nyska uczelnia musi jeszcze poczekać z rozpoczęciem kształcenia przyszłych gwiazd teatru czy kina. Wniosek o utworzenie kierunku aktorskiego został odrzucony… » więcej 2020-10-01, godz. 12:30 Ponad 4 kilogramy marihuany i 70 krzaków konopi przechwycili kluczborscy policjanci Plantację marihuany zlikwidowali kluczborscy policjanci w gminie Wołczyn. Na nieużytkach rolnych kryminalni zabezpieczyli 70 krzaków konopi w różnych fazach… » więcej 2020-10-01, godz. 11:26 Zmiany na mapie powiatów zagrożonych epidemicznie. Od soboty nowy układ Powiat głubczycki pozostanie w 'strefie czerwonej', brzeski i oleski w 'strefie żółtej' zagrożenia epidemicznego - tak zakłada projekt rozporządzenia Rady… » więcej 2020-10-01, godz. 11:03 Raport MZ: w kraju blisko 2000 kolejnych infekcji i 30 zgonów. Województwo opolskie ma najmniej nowych zarażeń [AK… 21 nowych zarażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie… » więcej 2020-10-01, godz. 10:15 "Zapominamy o koronawirusie". Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje coraz więcej pacjentów z COVID-19 O przestrzeganie reżimu sanitarnego zaapelował w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jarosław Kończyło, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej… » więcej 2020-10-01, godz. 09:32 Mamy ostrzeżenie hydrologiczne. Możliwe wezbranie wód w rzekach regioniu Do godziny 21.00 obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla zlewni górnej Odry i Osobłogi. Zgodnie z prognozami możliwe jest w tych miejscach wezbranie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***