Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-04, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Urząd Gminy w Skarbimierzu pracuje przy zamkniętych drzwiach. Wójt miał kontakt z osobą, która po pokonaniu koronawirusa zetknęła się z innym zakażonym

Urząd Gminy w Skarbimierzu [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Gminy w Skarbimierzu [fot. Daniel Klimczak]
Do Urzędu Gminy w Skarbimierzu, a także miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej od dziś (04.08) nie są wpuszczani interesanci. To dodatkowe środki ostrożności po tym, gdy wójta odwiedziła osoba mająca kontakt z zakażonym koronawirusem.
Do końca tygodnia sprawy należy załatwiać przez telefon, internet bądź skrzynki podawcze postawione przed wejściem do budynku. Wójt Andrzej Pulit zapewnia, że praca przy zamkniętych drzwiach to jedynie dmuchanie na zimne w celu ochrony mieszkańców.

- Miałem odwiedziny osoby, która przeszła koronawirusa w lutym. Przy okazji ta osoba powiedziała, że jeden z pracowników u niego choruje. W związku z tym nie wiadomo, co kto nosi i [podjęliśmy tę decyzję - przyp. red.] tak z ostrożności, żeby czasami się nie okazało, że rzeczywiście coś mamy przyniesione, żeby mieszkańcy byli zabezpieczeni - dodaje.

Do tej pory żaden z pracowników urzędu nie został skierowany na kwarantannę. Władze gminy wskazują, że służby sanitarne nie dopatrzyły się w tym wypadku takiej konieczności.

- Dzwoniliśmy do sanepidu z pytaniem, powiedzieli "Nie, w takich przypadkach nie stosuje się specjalnych procedur" - tłumaczy wójt.

Urząd zaprzecza też, jakoby u którejkolwiek z pracujących w nim osób potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Dodajmy, że zwiększone środki bezpieczeństwa będą obowiązywać do końca tygodnia.
Andrzej Pulit
Andrzej Pulit

Wiadomości z regionu

2020-10-29, godz. 20:30 Trudna sytuacja Fundacji DOM. Tylko, żeby przetrwać do końca roku potrzeba 250 tysięcy złotych Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu założona przez małżeństwo Jednorogów boryka się z poważnymi problemami finansowymi… » więcej 2020-10-29, godz. 20:02 Opole: kolizja z udziałem auta straży miejskiej Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu 1 Maja i Kołłątaja w Opolu. Jednym z uczestniczących pojazdów był samochód… » więcej 2020-10-29, godz. 19:15 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku będzie placówką covidową z wyjątkiem trzech oddziałów Szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu zostanie niemal w całości przeznaczony do walki z COVID-19. Wyjątkiem mają być oddziały: pediatrii, geriatrii i… » więcej 2020-10-29, godz. 19:11 Wypadek na DW 416 Klisino - Kietlice. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych Jedna osoba została poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 416 Klisino - Kietlice, w powiecie głubczyckim. Droga jest… » więcej 2020-10-29, godz. 18:45 Radni Opola przegłosowali stawki za "deszczówkę" Mieszkańcy Opola oraz przedsiębiorcy od nowego roku będą musieli zapłacić 29 groszy brutto miesięcznie za jeden metr sześcienny odprowadzanej wody do kanalizacji… » więcej 2020-10-29, godz. 17:30 W trzech kościołach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mogło dojść do zakażenia koronawirusem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w trzech kościołach na terenie powiatu mogło dojść do zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-10-29, godz. 17:15 Opolscy logistycy pamiętają o poległych żołnierzach. Porządkowali groby na dwóch cmentarzach w stolicy regionu Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej porządkowali groby kombatantów na dwóch cmentarzach w Opolu. » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Ponad 3 promille miał mężczyzna, który kierował ruchem na remontowanej ulicy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 38-latek pod wpływem alkoholu kierował ruchem na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Teraz może trafić do więzienia. Do zdarzenia doszło… » więcej 2020-10-29, godz. 16:00 Na Opolszczyźnie zmarło kilkanaście kolejnych osób zarażonych COVID-19. W kraju rekord infekcji i zgonów 13 osób zarażonych koronawirusem zmarło minionej doby na Opolszczyźnie. » więcej 2020-10-29, godz. 15:50 Porowska o protestach: młodzi ludzie dali zmanipulować się, a prawdziwym celem jest obalenie rządu i Kościoła 'To zwykły wandalizm, burdy, świętokradztwo i barbarzyństwo'. Tak Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, komentowała w dzisiejszej (29.10)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***