Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-01, 20:28 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia. W regionie zmarła 56. ofiara COVID-19 i jest 7 nowych zarażeń. W kraju odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
56. zgon z powodu koronawirusa i 7 nowych zarażeń odnotowano dzisiaj (01.08) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 658 nowych przypadkach COVID-19, co jest najwyższą liczbą dobową w Polsce od początku epidemii. Zmarło kolejnych 5 osób.
Jest wśród nich 94-latek z powiatu krapkowickiego. Jak informuje Małgorzata Gudełajtis z opolskiego sanepidu, mężczyzna zmarł w domu.

W grupie 7 nowych chorych na COVID-19 na Opolszczyźnie jest 3 dzieci - dwie dziewczynki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz chłopiec z powiatu krapkowickiego. Pozostała 4 chorych to: kobieta w wieku średnim z powiatu namysłowskiego, senior i kobieta w wieku średnim z powiatu krapkowickiego oraz senior z powiatu głubczyckiego, jedyny, którego stan zdrowia wymaga hospitalizacji. Mężczyzna przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak informują służby wojewody w opolskich szpitalach przebywa obecnie 31 osób chorych na COVID-19.

Do grona ozdrowieńców dołączyło 9 kolejnych osób. W tej chwili koronawirusa w regionie pokonało 877 osób.

Wirusa pokonały 4 osoby z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dwóch mężczyzn w średnim wieku, leczonych było w tamtejszym szpitalu jednoimiennym, seniorka - została wyleczona w szpitalu w Raciborzu oraz senior, który do zdrowia wracał w warunkach domowych. Zdrowe są także dwie kobiety z powiatu głubczyckiego, również leczone w domu. Na oddziale zakaźnym opolskiego szpitala wojewódzkiego do zdrowia wrócił senior z Opola. Z kolei w warunkach domowych wyzdrowiały: kobieta w sile wieku z powiatu namysłowskiego i kobieta w średnim wieku z powiatu oleskiego.

W skali kraju najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: śląskim (214) i
małopolskim (157). Liczba zakażonych w kraju sięgnęła 46 346 osób, z czego zmarło 1721. Od wczoraj wyzdrowiało 387 osób chorych na COVID-19. W sumie w Polsce jest 34 374 ozdrowieńców.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalach przebywa obecnie 1 841 osób, z czego 74 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. 98 282 osoby przebywają na kwarantannie, a 8 241 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

W regionie patogen z Chin potwierdzono dotąd u 1188 mieszkańców.

Zgodnie z zapowiedzią Szpital Powiatowy w Głubczycach ma wznowić jutro (02.08) przyjęcia na oddziały: wewnętrzny i neurologiczny. U jednego z lekarzy 27 lipca wykryto koronawirusa. Wszystkie pozostałe oddziały funkcjonowały normalnie. - Lekarz powrócił z urlopu i zaczął się źle czuć. Musieliśmy zamknąć dwa oddziały, ponieważ dyżury na nich są łączone i lekarz miał kontakt z innymi pracownikami - mówił Adam Jakubowski, dyrektor głubczyckiego szpitala.

Wstrzymane od minionego poniedziałku (27.07) pozostają natomiast planowe przyjęcia na oddział wewnętrzny szpitala powiatowego w Oleśnie ze względu na wykrycie koronawirusa u dwóch pielęgniarek. Nowe osoby nie będą przyjmowane na internę do momentu potwierdzenia negatywnych wyników u wszystkich przebadanych, a takie informacje mogą zostać przekazane w poniedziałek (03.08) lub wtorek (04.08).

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy opublikowało zaktualizowaną listę państw "zielonej" i "czerwonej" strefy. Według niej Polska znalazła się w strefie czerwonej. Po przybyciu na Ukrainę z krajów "czerwonej" strefy wymagana będzie 14-dniowa samoizolacja lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu 48 godzin. Oprócz Polski do "czerwonej strefy" trafiły, między innymi, Chiny, Węgry, Gruzja, Niemcy, Czechy, Litwa, Bułgaria, Albania, Czarnogóra, Francja i Rosja. W "zielonej" znalazły się, między innymi, Szwecja, Portugalia, Chorwacja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy.

Od północy (01.08) osoby uprawnione mogą aktywować Polski Bon Turystyczny. To nowa, jednorazowa forma wsparcia rodzin w wysokości 500 zł na każde dziecko, mające mniej niż 18 lat. Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności będą mogły otrzymać dodatkowe świadczenie w tej samej wysokości, czyli w sumie 1000 zł. Polski Bon Turystyczny będzie można wykorzystać podczas opłacenia m.in. pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na obozie i kolonii. Świadczenie ma być jednocześnie wsparciem dla krajowej branży turystycznej osłabionej pandemią.

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej 2020-10-21, godz. 16:57 Koronawirus w dwóch szkołach podstawowych z Opola. 63 uczniów skierowano na dozór epidemiczny Kolejne infekcje koronawirusem potwierdzono w dwóch szkołach podstawowych z Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***