Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-31, 20:35 Autor: Witold Wośtak

Będą biegać na wyspie Bolko od sobotniego poranka, promując badania pod kątem nowotworów

W Parku Miejskim na Wyspie Bolko [fot. Jerzy Piechota]
W Parku Miejskim na Wyspie Bolko [fot. Jerzy Piechota]
Krzysztof Danków [fot. Łukasz Fura]
Krzysztof Danków [fot. Łukasz Fura]
Trening biegowy w ramach akcji "Masz jaja, idź na badania" rozpocznie się jutro (01.08) o wczesnym poranku na wyspie Bolko w Opolu.
Chodzi o przebiegnięcie lub przejście dowolnej liczby pętli o długości dwóch kilometrów. Głównym celem akcji jest jednak promowanie idei badania się przez mężczyzn w kierunku nowotworów.

Trening potrwa od 6:00 do 18:00. Zaplanowano też różne ćwiczenia, prelekcje dla biegaczy i sympatyków nordic walking.

- Asfalt to trudny teren do biegania, ale wyspa Bolko ma wiele plusów - mówi Krzysztof Danków, inicjator akcji "Masz jaja, idź na badania".

- Wyspa Bolko daje możliwość wyznaczenia pętli, a trasa jest w miarę zacieniona. Będziemy mieć kilka punktów, gdzie skosztujemy chipsów z kurczaka. Skoro akcja nazywa się „Masz jaja, idź na badania”, nie może zabraknąć urologa. Z kolei Kasia Rurka pokaże, jak należy chodzić z kijami i zrobi trening rozgrzewkowy w ramach akcji „Biegam, bo lubię”.

Triathlonista Krzysztof Danków, wygrywając walkę z nowotworem jądra, udowodnił, że po takich doświadczeniach można prowadzić normalne życie i mieć pasję. - Profilaktyka jest najważniejsza - podkreśla biegacz.

- W przypadku mężczyzn zawsze porównuję to do samochodu, który serwisujemy regularnie ze względu na włączające się kontrolki. Dbamy, czyścimy, pucujemy, a na przeglądzie zawsze jesteśmy na czas. Tak samo powinno być w przypadku zdrowia mężczyzn – robienie morfologii co sześć miesięcy lub rok to norma, bo wtedy mamy początkowy skan naszego organizmu. Jeżeli potrafimy dbać o coś takiego jak samochód, to czemu nie poświęcić uwagi zdrowiu.

Dodajmy, Krzysztof Danków ma zamiar przebiec 50 razy pętlę na wyspie Bolko, aby łącznie pokonany dystans przekroczył 100 kilometrów.
Krzysztof Danków 1
Krzysztof Danków 2

Wiadomości z regionu

2020-09-27, godz. 12:29 Miody, chleby, lokalne przysmaki, porcelana i wiele innych wyrobów na Święcie Plonów i Targach Miodu w opolskim skansenie… Ponad 40 wystawców z Polski oraz Czech zjechało do Muzeum Wsi Opolskiej na Święto Plonów i Targi Miodów. Już po raz 8. mieszkańcy Opolszczyzny i nie tylko… » więcej 2020-09-27, godz. 10:57 Raport MZ: 1350 nowych zakażeń w Polsce i 16 na Opolszczyźnie. Jest kolejna ofiara śmiertelna w regionie 1350 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w ciągu ostatniej doby w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych 8 zgonach związanych… » więcej 2020-09-27, godz. 09:19 Barier dla osób głuchych i niedosłyszących może być znacznie mniej. Dziś doskonała okazja, by o tym przypomnie… W przypadającym w niedzielę (27.09) Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego o barierach w urzędach i problemach z komunikacją, których może być… » więcej 2020-09-27, godz. 07:00 Krogulna karpiem płynąca! Finał akcji "Chcę wyjechać na wieś" 'Roladka stawowego Władka', 'Karp krogulniański z pieczarkami' i 'Pulpeciki rybne z ziołami' - o tych dniach rozmawialiśmy na antenie Radia Opole nadając… » więcej 2020-09-26, godz. 21:15 Przebiegli ponad 400 kilometrów górskim szlakiem, by zachęcić mężczyzn do regularnego badania się 440 kilometrów górskiego szlaku w 6 dni pokonało dwóch mieszkańców Opolszczyzny. W ten sposób chcieli promować profilaktyczne badania w kierunku nowotworów… » więcej 2020-09-26, godz. 21:00 Kochają orzeszki leszczynowe, a można je spotkać w gęstych lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. To orzesznice… Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego prowadzą inwentaryzację gryzoni popielicowatych na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Pracownicy Instytutu Biologii… » więcej 2020-09-26, godz. 20:30 Raport dnia: kolejne 2 ofiary COVID-19 w regionie. Ostatniej doby przybyło też 32 chorych i 19 ozdrowieńców Kolejne dwie ofiary śmiertelne koronawirusa na Opolszczyźnie. W ciągu ostatniej doby w regionie przybyło też 32 zarażonych i 19 ozdrowieńców. » więcej 2020-09-26, godz. 18:15 Brzeg: biesiada pod znakiem upamiętnienia Bitwy Warszawskiej Koncerty, pokazy dawnego żołnierskiego wyposażenia i wspólna zabawa - to wszystko czeka na gości trwającej do jutra (27.09) Brzeskiej Biesiady Piwnej. » więcej 2020-09-26, godz. 17:00 Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Dołączyć do nich można w każdej chwili, bo odbywają się on-line Do niedzieli (27.09) potrwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tym roku, w związku z pandemią, wydarzenie to odbywa się online. W programie znalazły się… » więcej 2020-09-26, godz. 16:44 Tradycyjny opolski żur żyniaty na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Żur żyniaty na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych, w kategorii gotowe dania i potrawy. To 69 produkt z Opolszczyzny. O wpis na listę starało się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***