Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-27, 09:20 Autor: Tomasz Cichoń

- Idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską - mówi Janusz Kowalski z Solidarnej Polski

Janusz Kowalski w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Jednak w sejmiku większość stanowi Koalicja Obywatelska i zapewne nie pozwoli na odwołanie Andrzeja Buły.    
- Jeżeli radni będą bronić marszałka województwa opolskiego, na którym ciąży bardzo poważny zarzut prokuratorski - to po pierwsze. Na którym ciąży przede wszystkim odium kilkuletnich rządów, które są rządami jednak klęski, pewnej inercji, braku walki o silne województwo opolskie, będą ponosić za to odpowiedzialność - mówi gość Radia Opole.

Jednocześnie Janusz Kowalski zapowiedział ofensywę Zjednoczonej Prawicy na Opolszczyźnie.

- Dzisiaj z panią poseł Katarzyną Czocharą zaprezentujemy nasze kroki na najbliższe tygodnie i miesiące. Powiem wprost - rozbijemy ten układ Platformy Obywatelskiej, rozbijemy ten układ marszałka Andrzeja Buły, nie doprowadzimy do tego, że będzie spał spokojnie. Mogę powiedzieć tak - idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską. Czas ich rządów w województwie opolskim się kończy. Jestem przekonany, że najbliższe wybory samorządowe w regionie wygra Zjednoczona Prawica - dodał Janusz Kowalski.
poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski
poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2020-10-25, godz. 16:15 Sport, rekreacja i wypoczynek. Tego chcą mieszkańcy gminy Praszka w budżecie obywatelskim na 2021 rok Wszystkie 5 zadań zgłoszonych do budzetu obywatelskiego gminy Praszka 2021 zakwalifikowano do głosowania. 2 tematy dotyczą samego miasta, a 3 sołectw. » więcej 2020-10-25, godz. 15:15 Sześć ofert wpłynęło do przetargu na rewitalizację rynku w Ujeździe. "Wszystkie mieszczą się w kosztorysie" Rewitalizacja rynku w Ujeździe coraz bliżej. Do przetargu, ogłoszonego przez urząd gminy, stanęło sześć firm. Wszystkie oferty mieszczą się w ustalonym… » więcej 2020-10-25, godz. 15:04 Wypadek na szlaku turystycznym w Górach Opawskich Urazu nogi doznała turystka na szlaku turystycznym w okolicach Głuchołaz. Do zdarzenia doszło przed godziną 14:00. » więcej 2020-10-25, godz. 14:00 Koronawirus: od poniedziałku zmiany w oświacie. Starsze klasy szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną Od soboty (24.10) cała Polska jest w czerwonej strefie epidemicznej, obowiązują ograniczenia w poruszaniu się seniorów, zamknięte są kawiarnie, bary i restauracje… » więcej 2020-10-25, godz. 13:45 Mieszkańcy Niezdrowic chcą pomóc w odbudowie zniszczonego gospodarstwa. Potrzeba 100 tysięcy złotych Mieszkańcy Niezdrowic chcą pomóc w odbudowie zniszczonego gospodarstwa, które poważnie ucierpiało wskutek pożaru 30 września. Ogień wówczas strawił… » więcej 2020-10-25, godz. 12:16 Ostatniej doby zmarło 10 mieszkańców regionu chorych na COVID-19. Najwięcej zgonów odnotowano w powiecie oleskim O 10 osób wzrosła liczba zgonów wśród mieszkańców Opolszczyzny zakażonych koronawirusem. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w… » więcej 2020-10-25, godz. 11:00 Zmiany w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zmienia zasady funkcjonowania i zachęca przede wszystkim do kontaktu telefonicznego i mailowego. Wystarczy skontaktować… » więcej 2020-10-25, godz. 10:45 Raport MZ: prawie 12 tys. zakażeń koronawirusem w kraju. W regionie mamy 381 nowych przypadków 11 742 przypadki koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie kraju. Według raportu Ministerstwa Zdrowia, 381 z nich to nowe zachorowania wykryte… » więcej 2020-10-25, godz. 10:00 Czas planować wymianę opon na zimowe. Kiedy spadnie pierwszy śnieg lub pojawią się przymrozki będą kolejki Widać wzmożony ruch w zakładach wulkanizacyjnych pod kątem zmiany opon na zimowe. » więcej 2020-10-25, godz. 09:00 "Jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne." W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu powstaje Centrum Badań i I… - Choroby cywilizacyjne wynikają ze zmiany przyzwyczajeń, trybu życia czy nawyków żywieniowych - mówi prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***