Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-02, 20:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Raport dnia: 7 przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. Mamy również 13 ozdrowieńców

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (02.07) siedem przypadków koronawirusa. trzynaście osób zarażonych COVID-19 powróciło do zdrowia. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 371 nowych zachorowaniach i 15 zgonach w całej Polsce.
Co do naszego województwa, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zaraziły się dwie seniorki i mężczyzna w sile wieku. W powiecie głubczyckim zakaziło się 2 mężczyzn - w sile wieku i w średnim wieku. Koronawirusa potwierdzono także u kobiety w średnim wieku z powiatu krapkowickiego i mężczyzny w średnim wieku z powiatu kluczborskiego. Większość tych osób przebywa w izolacji domowej, a wszystkie nowe przypadki to transmisja lokalna.

Służby wojewody opolskiego poinformowały również o 13 nowych ozdrowieńcach. W opolskim szpitalu wojewódzkim wyzdrowiały dwie seniorki, a w izolacji domowej nastolatka, nastolatek i kobieta w średnim wieku. W powiecie strzeleckim do zdrowia powrócili: seniorka, senior i dziewczynka. W powiecie opolskim walkę z wirusem wygrali senior i mężczyzna w sile wieku. Wśród ozdrowieńców jest też mężczyzna w sile wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu krapkowickiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu kluczborskiego. Wszystkie te osoby powróciły do zdrowia, pozostając w miejscu zamieszkania.

Od początku epidemii w regionie na COVID-19 zachorowało 955 osób, z czego aktualnie zakażonych jest 286. Zmarło 51 zakażonych.

Aktualnie hospitalizowanych jest 38 osób, a 131 pozostaje pod czynny nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dodatkowo od początku pandemii 9008 osób poddanych jest kwarantannie.

W całej Polsce mamy już 35 146 przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarły 1492 osoby. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, minionej doby wyzdrowiało 418 chorych. Do tej pory w kraju odnotowano 22 209 osób, którym udało się pokonać COVID-19.

Powiększa się strata, którą gmina Namysłów odnotowuje z powodu pandemii koronawirusa. To głównie efekt mniejszych wpływów z podatku PIT, ale też ulg udzielanych lokalnym przedsiębiorcom. Do tej pory do miejskiej kasy wpłynęło o około 2 milionów złotych mniej, niż pierwotnie planowano. Skutki pandemii w znacznie mniejszym stopniu odczuje z kolei samorząd powiatowy. Starosta Konrad Gęsiarz wskazuje, że obecnie można mówić o zmniejszeniu wpływów na poziomie około 100 tysięcy złotych.

Do końca roku nie wzrosną stawki za wywóz śmieci na terenie Opola. Opolski ratusz skorzystał z tarczy 3.0, w której rząd zezwolił na przedłużenie umów już obowiązujących. Wcześniej zapowiadano, że podwyżka wejdzie w życie na przełomie września i października. Teraz można z tym zaczekać do nowego roku. Dodajmy, że obecnie mieszkaniec Opola za segregowane śmieci płaci miesięcznie 19 złotych, a za niesegregowane 38 złotych. Nie wiadomo, jednak o ile wzrosną stawki w nowym roku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w sieci. Z powodu pandemii tym razem zajęcia nie odbędą się stacjonarne, ale pracownicy biblioteki przygotują interaktywne filmiki. Wszystkie zajęcia będą się odbywały na stronie facebookowej biblioteki. Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się na stronie internetowej MBP.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że wkrótce będzie przedstawiony plan dla szpitali jednoimiennych, które przyjmują wyłącznie pacjentów z COVID-19. Chodzi o powrót tych placówek do normalnej pracy z możliwością powrotu do przyjmowania pacjentów z COVID-19 na przykład jesienią, jeśli zmieni się sytuacja epidemiologiczna. W całej Polsce funkcjonowało 21 szpitali jednoimiennych, które przygotowały się do przyjmowania pacjentów z COVID-19. Obecnie ze względu na małą liczbę pacjentów z koronawirusem, szpitale te wznawiają dotychczasową działalność. Na Opolszczyźnie taką placówką był szpital w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości z regionu

2020-10-24, godz. 18:15 Mieszkańcy Rożnowa pamiętają o poległych na I i II wojnie światowej. Odsłonięto pomnik w starym parku Pomnik na cześć poległych w pierwszej i drugiej wojnie światowej zbudowali mieszkańcy Rożnowa w gminie Wołczyn. » więcej 2020-10-24, godz. 17:23 Przekleństwa na elewacji biura poselskiego Violetty Porowskiej. "Jestem oburzona, bo to zwykłe chuligaństwo" [AKTUA… Wulgarne hasła ktoś namalował sprayem na ścianie przed biurem poselskim Violetty Porowskiej (PiS) w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 17:22 "Wymazy" tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Zmiany w punkcie testowym w Kędzierzynie-Koźlu Rejestrację wyłącznie telefoniczną wprowadza w poniedziałek (26.10) punkt testowy na obecność koronawirusa przy szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-10-24, godz. 16:30 Jak przygotować dom przed sezonem grzewczym? Przede wszystkim zadzwonić po kominiarza i kupić czujniki Warto odpowiednio przygotować dom jednorodzinny na początku sezonu grzewczego. » więcej 2020-10-24, godz. 15:03 "To istotny element naszej tradycji i kultury". Młodzież Wszechpolska sprzątała stary cmentarz w Opolu Opolskie koło Młodzieży Wszechpolskiej porządkowało od rana stary cmentarz komunalny przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 15:00 Kiedy ruszy budowa szpitala w CWK? Na miejscu są już budowlańcy i kontenery Trwają przygotowania do budowy szpitala polowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 13:15 Uwaga kierowcy! W nocy i w niedzielny poranek będzie mgliście Planującym podróż nadchodzącej nocy proponujemy wziąć poprawkę na warunki drogowe. Nocą i nad ranem widzialność na trasach będzie mała. W regionie… » więcej 2020-10-24, godz. 12:07 Zagraniczni przewoźnicy pod lupą WITD 4 mandaty karne, wszczęte 2 postępowania administracyjne oraz zatrzymany 1 dowód rejestracyjny - to podsumowanie jednodniowej akcji mundurowych z Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-24, godz. 10:45 Cała Polska w strefie czerwonej. Wchodzą w życie nowe ograniczenia Od soboty (24.10) wchodzą w życie nowe ograniczenia związane ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid19. » więcej 2020-10-24, godz. 10:40 558 zakażonych na Opolszczyźnie. Nie żyje 11 osób [AKTUALIZACJA] - Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (2026), małopolskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***