Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-28, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

W czasie epidemii częściej stawiamy na lokalną turystykę. Zyskują góry i szlaki miejskie

Szlak turystyczny w Górach Opawskich [fot. Daniel Klimczak]
Szlak turystyczny w Górach Opawskich [fot. Daniel Klimczak]
Widok ze szczytu Kopy Biskupiej [fot. Daniel Klimczak]
Widok ze szczytu Kopy Biskupiej [fot. Daniel Klimczak]
Epidemia koronawirusa może mieć pozytywny wpływ na turystykę w naszym regionie. Wiele osób rezygnuje z dalekich wyjazdów na rzecz bliższych wycieczek.
Po złagodzeniu obostrzeń coraz większym zainteresowaniem cieszą się górskie wyprawy. Przewodnik turystyczny, a jednocześnie wiceprezes ds. organizacyjnych oddziału PTTK Tryton w Nysie Jarosław Srębacz wskazuje, że w ten sposób znacznie wzrosła popularność miejsc, które dotąd nie były często odwiedzane.

- Ostatnio bardzo dużo osób wybiera się na wycieczki w góry, takie jak na przykład okoliczne Góry Opawskie, Góry Złote, Góry Bialskie, które zazwyczaj były takimi górami, gdzie bardzo rzadko się spotykało turystów. W okresie, kiedy już można było wyjeżdżać, ruch na tych szlakach turystycznych był już dosyć spory - tłumaczy.

Z kolei mniejszy niż dotąd ruch turystyczny obserwowany jest w muzeach czy galeriach sztuki. Nie bez znaczenia dla rosnącej popularności atrakcji na Opolszczyźnie ma także mniejsza skłonność do zagranicznych podróży. Oprócz gór, na obecnej sytuacji zyskują również miejskie szlaki turystyczne. Jeden z nich pozwala na dokładne poznanie nyskich zabytków.

- Mamy bardzo duże zainteresowanie obiektami fortecznymi. Magnesem przyciągającym turystów do Nysy jest przede wszystkim miejski szlak turystyczny wyznaczony kilka lat temu. On ma 13 kilometrów długości i prowadzi przez wszystkie obiekty zabytkowe w naszym mieście - zapewnia.

Ponadto, zdaniem Jarosława Srębacza, istnieje spora szansa, że zainteresowanie turystyką regionalną utrzyma się także po wygaśnięciu epidemii.
Jarosław Srębacz
Jarosław Srębacz

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »