Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-19, 12:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: w następnym tygodniu rozpocznie remont kolejnych ulic w mieście

MZD w Opolu rozpoczyna remont kolejnych dróg [fot. facebook/MZD Opole]
MZD w Opolu rozpoczyna remont kolejnych dróg [fot. facebook/MZD Opole]
MZD w Opolu rozpoczyna remont kolejnych dróg [fot. facebook/MZD Opole]
MZD w Opolu rozpoczyna remont kolejnych dróg [fot. facebook/MZD Opole]
MZD w Opolu rozpoczyna remont kolejnych dróg [fot. facebook/MZD Opole]
MZD w Opolu rozpoczyna remont kolejnych dróg [fot. facebook/MZD Opole]
Kierowcy w Opolu muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Od czwartku (25.06) rozpocznie się budowa dróg, które połączą parking przy powstającym Centrum Usług Publicznych z ulicą Bohaterów Monte Cassino. Zmiany zostaną wprowadzone także przy ulicy Kośnego.
- Wcześniej powstała już tam droga dojazdowa od strony ślimaka na ulicy Ozimskiej razem z parkingiem, natomiast jest to ulica ślepa. Aby można było z niej wyjechać w ulicę Bohaterów Monte Cassino potrzebne są łącznice - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Te łącznice powstaną w miejscu, w którym kończy się ten parking. Z jednej strony będzie można dojechać do Centrum Usług Publicznych od strony ślimaka, od ulicy Ozimskiej, ale również nową drogą, która będzie powstawała od ulicy Plebiscytowej. Wyjechać będzie można tuż za stacją paliw w ulicę Bohaterów Monte Cassino. Natomiast od drugiej strony, czyli od szkoły medycznej, tam od ulicy Bohaterów Monte Cassino, będzie tworzony wjazd w ulicę Kośnego. Dzięki temu będzie można nieco uruchomić tą ulicę dla ruchu, który będzie się ciągnął od okolicy dworca Opole Wschodnie.

Razem z drogami mają powstać również chodniki i ścieżki rowerowe. Prace potrwają do końca listopada.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »