Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-07, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Do Kuratorium Oświaty w Opolu trafiają zgłoszenia wakacyjnych obozów i kolonii. Liczba nieporównywalna z 2019 rokiem

Półkolonie WAKACJE 2019! [fot. Witold Wośtak]
Półkolonie WAKACJE 2019! [fot. Witold Wośtak]
Obóz artystyczny w Złotym Stoku [fot GBP w Skorogoszczy]
Obóz artystyczny w Złotym Stoku [fot GBP w Skorogoszczy]
25 wakacyjnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży zgłoszono na razie do Kuratorium Oświaty w Opolu. Chodzi przede wszystkim o kolonie, półkolonie i obozy.
9 z nich zostało zarejestrowanych, tyle samo czeka na rejestrację, a 7 zgłoszeń odesłano do korekty ze względu na braki. Dla porównania, w ubiegłym roku na początku czerwca było już około 140 zgłoszonych kolonii czy obozów.

Jak mówi Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, wiele osób czy organizacji dostosowuje się do reżimu sanitarnego, co może tłumaczyć niezbyt dużą liczbę zgłoszeń. Jest za to sporo pytań.

- Chodzi między innymi o liczebność grup, zasady przewozu autokarami czy kwalifikacje karty. Tradycyjnie już organizatorzy chcący zapewnić wypoczynek pierwszy raz proszą nas o wskazanie zasad rejestracji. W związku z epidemią nie było też okazji, aby zebrać wszystkich chętnych w jednym miejscu i z jednej strony przypomnieć zasady, a z drugiej przedstawić reguły nowym organizatorom.

Michał Siek zdaje sobie sprawę, że w obecnych realiach rodzice często nie mają pewności, jak się zachować.

- Z jednej strony dzieci są w domach od dawna, więc dla zdrowia psychicznego fajnie byłoby odpocząć gdzieś indziej. Z drugiej jednak strony każdy ma gdzieś z tyłu głowy, że zagrożenie cały czas jest. Na pewno również część organizatorów dopiero przygotowuje się, bo wytyczne są dość świeże. Trzeba poważnie zastanowić się, czy jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni obiekt i właściwie przygotować go.

Wiele wskazuje na to, że nie odbędą się dwie formy wypoczynku, które miało sfinansować lub dotować Kuratorium Oświaty - organizatorzy wycofali się. W planie jest więc ogłoszenie konkursu na pozostałe pieniądze.
Michał Siek 1
Michał Siek 2

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 20:15 Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażenie potwierdzono u 76 osob '76 osób w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie zostało zakażonych koronawirusem. Placówka od dwóch dni jest zamknięta. Wczoraj wszystkim pensjonariuszom… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Raport dnia. Ponad 1000 nowych zarażeń w kraju. Na Opolszczyźnie kolejny zgon, 35 zarażeń i 16 ozdrowień 72. zgon związany z koronawirusem, 35 nowych zarażeń i 16 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (19.09) na Opolszczyźnie. Mamy dobowy rekord zakażeń w… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny z drewnianym kołem młyńskim Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny. W miejscu zarośniętego terenu przy ul. Chopina pojawiła się mała architektura m.in. ławki i zjeżdżalnia… » więcej 2020-09-19, godz. 19:15 Czas Jarmarku zamiast XXI Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. "Musieliśmy zrezygnować, więc to tylko upamiętnieni… Rozpoczął się Czas Jarmarku w Opolu. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie było możliwości zorganizowania XXI Jarmarku Franciszkańskiego. » więcej 2020-09-19, godz. 18:32 Ewakuacja mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Południe w Nysie. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej Do rozszczelnienia przyłącza z gazem doszło na ul. 11 Listopada, tuż przy Szkole Podstawowej nr 10. Ewakuowanych zostało 47 osób z bloku znajdującego się… » więcej 2020-09-19, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Racławiczkach przechodzi kompletną modernizację Na ukończeniu jest gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Racławiczkach. Kompletnej modernizacji uległa bryła budynku, wymieniono dach, pojawiły się… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę UNESCO Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Była rozgrywka LARP i pokaz fechtunku, a w planie są wykłady. "Dzień z historią" w ogrodzie WBP Trwa 'Dzień z historią' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Po południu będzie można posłuchać wykładów o historii ujętej w grach planszowych… » więcej 2020-09-19, godz. 13:37 MDK Opole proponuje animacje i konkursy dla najmłodszych. Można dołączyć do godziny 16:00 Animacje sportowe i plastyczne dla dzieci przygotował na dzisiaj (19.09) Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. » więcej 2020-09-19, godz. 12:00 Zmiana terminu VIII Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć. Powiat trafił do czerwonej strefy epidemicznej VIII Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć został przełożony w związku z umieszczeniem powiatu na czerwonej liście epidemicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***