Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-24, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

Senior [źródło: Obraz Gundula Vogel z Pixabay]
Senior [źródło: Obraz Gundula Vogel z Pixabay]
"Zdrowy kręgosłup" dla seniorów z Opola [fot.arch.prywatne]
"Zdrowy kręgosłup" dla seniorów z Opola [fot.arch.prywatne]
Klub seniora w Dąbrowie [fot. materiały Klubu Seniora]
Klub seniora w Dąbrowie [fot. materiały Klubu Seniora]
Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w danym powiecie i ostateczną decyzję podejmie wojewoda. Ponadto wszyscy pracownicy muszą mieć zapewnione środki ochronny indywidualnej.
- Jeszcze nie dostaliśmy żadnego rozporządzenia od wojewody, czy nasze kluby mają zostać otwarte, czy nadal pozostać zamknięte - mówi Ilona Lenart, sekretarz gminy Dąbrowa. - Analizujemy sytuację oraz zapotrzebowanie i nastawienie naszych seniorów. Brany pod uwagę jest również nasz stan przygotowania do przeprowadzania bezpiecznych zajęć w ramach klubów seniora. Do tej pory jeszcze żadnej decyzji jeszcze nie podjęliśmy, ale jesteśmy w gotowości. Wszystko, co postanowimy zrobić, będzie z myślą o bezpieczeństwie seniorów i z zachowaniem wszystkich norm, które muszą być.

Na terenie Dąbrowy funkcjonują 4 kluby seniora. W każdej grupie jest ponad 15 osób. Natomiast w stolicy regionu zajęcia w placówkach zostaną wznowione, ale wcześniej będzie się trzeba na nie telefonicznie zapisać.

- Rozpoczniemy w małych grupach wyjścia z kijami z zachowaniem odpowiednich odległości. W grupach 6-7 osobowych będziemy robić wycieczki rowerowe również z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Na pewno od poniedziałku nie otworzymy szeroko drzwi dla podopiecznych i wszystko wróci do normy, ale z tygodnia na tydzień będziemy proponować kolejne formy spędzenia czasu naszym seniorom - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnie w Opolu.

Dodajmy, że większość klubów seniora na Opolszczyźnie od początku trwania pandemii jest w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi. Organizowane są zajęcia gimnastyczne i plastyczne w formie on-line.
Ilona Lenart
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej 2021-09-25, godz. 07:50 Przyjdź na piknik, zaszczep się i poznaj pracę służb ratunkowych! W Kędzierzynie-Koźlu sobota upłynie pod hasłem… Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć w najbliższą sobotę (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. Na placu przed starostwem powiatowym odbędzie się… » więcej 2021-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: w kraju potwierdzono 813 infekcji, z czego 13 w regionie. Trwają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla… 13 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (24.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 813 infekcjach… » więcej 2021-09-24, godz. 21:30 Planujesz budowę domu? Możesz skorzystać z darmowych konsultacji z inwestorami, czy architektami Porady inwestorów, konsultacje z budowlańcami czy rozmowy z architektami. To tylko zarys pomocy, z jakiej w sobotę (25.09) będą mogli skorzystać mieszkańcy… » więcej 2021-09-24, godz. 20:30 "Pomaganie przez bańkowanie". 24 tysiące złotych trafiło do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na zakup potrzebnego… Ponad 24 tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu zostało przekazanych do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 Szymona… » więcej 2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »