Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-03, 14:00 Autor: Katarzyna Doros

Msza w dniu Narodowego Święta Trzeciego Maja. Modlono się o jedność i zgodę w ojczyźnie

Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Uroczystą mszą w intencji ojczyzny w katedrze opolskiej uczczono 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
- Dziś modlimy się i dziękujemy Maryi Królowej Polski za wstawiennictwo - mówił biskup pomocniczy diecezji opolskiej Paweł Stobrawa. - Maryję matkę dobrej rady i królową pokoju błagamy o jedność i zgodę w naszej ojczyźnie, by ludzie odpowiedzialni za dobro obywateli jednoznacznie odrzucali wszystko, co jest powodem niepokojów, podziałów, a na drodze dialogu i prawa szukali najwyższego dobra ojczyzny.

Biskup Stobrawa podczas mszy podkreślał przywiązanie narodu do Maryi Królowej Polski i przypomniał wydarzenia z 1 kwietnia 1656 roku. - Król Jan Kazimierz w katedrze lwowskiej wobec senatorów, biskupów i dostojników państwowych wybrał Maryję na królową Korony Polskiej - mówił. - Wspominając śluby Jana Kazimierza, ustanowienie konstytucji, chcemy w duchu wiary przenieść się na Jasną Górę i stanąć przed obliczem naszej Matki-Królowej. Przed obliczem Jasnogórskiej Pani, chcemy złożyć naszą głęboką wiarę i zaufanie, tak jak dzieci, które przychodzą do matki niosąc swoje radości, codzienne problemy, a nieraz i swoje zawstydzenie.

W uroczystej mszy w intencji ojczyzny wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, państwowych i miejskich. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną nie odbyły się tradycyjne uroczystości na pl. Wolności.
biskup Paweł Stobrawa
biskup Paweł Stobrawa

Wiadomości z regionu

2021-08-01, godz. 20:15 1174 chętnych skorzystało z niedzielnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach 1174 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 podczas niedzielnej akcji w dziesięciu opolskich parafiach. Mobilne punkty zostały uruchomione z myślą o wiernych… » więcej 2021-08-01, godz. 19:36 "Na początku wszyscy byli pełni entuzjazmu do walki". Opolszczyzna upamiętniła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego… W Opolu upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości na osiedlu Armii Krajowej rozpoczęła msza święta w parafii pw. Przemienienia… » więcej 2021-08-01, godz. 19:23 "Przystanek Lamsdorf dla wielu był tylko momentem w jenieckiej drodze". Znicze pamięci Powstańców Warszawskich zapłonęły… Z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego znicze pamięci zapłonęły również w Łambinowicach. Pod pomnikiem Powstańców Warszawskich - Jeńców… » więcej 2021-08-01, godz. 19:15 Most Piastowski w Opolu do remontu? Na razie tylko część dla pieszych Od poniedziałku (2.08) szykują się utrudnienia dla pieszych i rowerzystów na Moście Piastowskim w Opolu - informuje Miejski Zarząd Dróg. » więcej 2021-08-01, godz. 17:15 Po raz 19. motocykliści przyjechali do św. Anny. Tym razem wspierają dzieci z Syrii [ZDJĘCIA] Miłośnicy motocykli i ryczących silników zjechali na Górę św. Anny modlić się o zdrowie i bezpieczeństwo na drogach. Coroczna pielgrzymka do Groty Lurdzkiej… » więcej 2021-08-01, godz. 16:46 Dwa wypadki z udziałem motocyklistów. W Kędzierzynie-Koźlu jest ofiara śmiertelna Motocyklista zginął na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. - Po godzinie 15:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego - poinformował… » więcej 2021-08-01, godz. 16:15 Po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca kwalifikacja wojskowa Po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca kwalifikacja wojskowa. Na Opolszczyźnie rozpocznie się ona 26 sierpnia w powiecie namysłowskim i potrwa… » więcej 2021-08-01, godz. 16:15 Opole upamiętni 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" w hołdzie bohaterom Warszawy zawyją syreny… - Powstańców trzeba upamiętniać i oczywiście z racji sytuacji robimy to z zachowaniem pewnego reżimu covidowego - powiedział w piątkowej porannej Loży… » więcej 2021-08-01, godz. 15:00 Nie Andrzej, nie Andreas. Park miejski w Strzelcach Opolskich będzie nosił imię rodu Renardów Po dwóch latach radni doszli do porozumienia jaką nazwę patronacką będzie miał park miejski w Strzelcach Opolskich. Nie było wątpliwości co do tego, że… » więcej 2021-08-01, godz. 14:15 Krwawa i heroiczna walka, której należy się szacunek. Działacze PiS w Kędzierzynie-Koźlu oddali honory Powstańcom… Przedstawiciele struktur Prawa i Sprawiedliwości z Kędzierzyna-Koźla w tym poseł Katarzyna Czochara upamiętnili Powstańców Warszawskich. Spotkali się przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »