Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-16, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wilki zaatakowały stado owiec w gminie Zębowice. Wójt apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności

Stado owiec zostało zaatakowane przez wilki [fot.archiwum prywatne]
Stado owiec zostało zaatakowane przez wilki [fot.archiwum prywatne]
Stado owiec zostało zaatakowane przez wilki [fot.archiwum prywatne]
Stado owiec zostało zaatakowane przez wilki [fot.archiwum prywatne]
Wilk nagrany w okolicy Kotlarni w gminie Bierawa [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wilk nagrany w okolicy Kotlarni w gminie Bierawa [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Stado owiec zostało zaatakowane przez wilki. W nocy z 12 na 13 kwietnia w gospodarstwie agroturystycznym w Kadłubie Wolnym zagryzionych zostało 8 owiec. Na miejscu pojawili się pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Opola, straż leśna oraz policja. Sprawą zainteresował się również wójt gminy Zębowice.
- Według leśniczych z Olesna ataku na owce dokonało stado wilków. Jak mówią, pojawiły się one na tym terenie już kilka lat temu, ale wtedy były to pojedyncze sztuki. Teraz jest ich znacznie więcej. Dla właściciela gospodarstwa Sylwiusz Kubiciela to ogromna strata. Owce były zamknięte w zagrodzie, więc wilki musiały je wygonić i zaatakować poza gospodarstwem. Wójt gminy Zębowic Zdzisław Szuba wydał oświadczenie do mieszkańców, w którym czytamy: " W związku z otrzymanymi sygnałami o pojawieniu się wilków w lasach na terenie naszej gminy, przypominam o zachowaniu szczególnej ostrożności. Apeluję również do właścicieli zwierząt gospodarskich o należyte zabezpieczenie zagród."

To pierwszy przypadek na terenie gminy, kiedy wilki zaatakowały zwierzęta. Według obserwacji leśniczych, wilki mogą znajdować się w lasach między Radawiem a Szumiradem. W momencie zobaczenie wilka mieszkańcy proszeni są o kontakt ze Strażą Leśną w Oleśnie pod numerem telefonu: 606 436 350.
Stado owiec zostało zaatakowane przez wilki

Wiadomości z regionu

2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej 2022-09-30, godz. 20:35 "To bardzo ważne i cenne wyróżnienie". Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji nagrodzeni przez Opolską Izbę… Opolska Izba Gospodarcza po raz 19. przyznała 'Opolską Nagrodę Jakości'. Wśród 10 laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele… » więcej 2022-09-30, godz. 20:30 Gmina Kietrz również szuka oszczędności. Niektóre wiejskie domy kultury na okres zimowy zostaną zamknięte Gmina Kietrz, podobnie jak wszystkie samorządy w naszym regionie, szuka możliwości minimalizowania zużycia energii elektrycznej. Jednym z pomysłów jest docieplanie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:10 Ruszają zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Porusza różnorodną tematykę i łączy pokolenia" Edukacja nie tylko dla osób młodych, ale i tych nieco starszych. Dziś (30.09) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:00 23 opolskie placówki w tzw. sieci szpitali. NFZ opublikował wykaz Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nową listę placówek wchodzących w skład sieci szpitali na mocy rozporządzenia, które weszło w życie… » więcej 2022-09-30, godz. 18:20 Namysłów chce zachęcać mieszkanki wsi do większej aktywności. W gminie odbył się pierwszy konwent kół gospodyń… Koła gospodyń wiejskich w gminie Namysłów przeżywają renesans. Organizacje zrzeszają coraz więcej członkiń, a na ich utworzenie decydują się kolejne… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Radni Opola przyjęli specjalny apel dotyczący Odry. Chcą lepszego i wielopoziomowego monitoringu rzeki Apel dotyczący katastrofy ekologicznej na Odrze przyjęła na koniec wczorajszej (29.09) sesji Rada Miasta Opola. W dokumencie jest mowa o zakazie wylewania do… » więcej 2022-09-30, godz. 17:45 Opole ma polsko-ukraiński mural wdzięczności i solidarności Dwie twarze kobiet w biało-czerwonych i żółto-niebieskich kolorach. Tak wygląda polsko-ukraiński mural, który odsłonięto dzisiaj (30.09) na jednej ze… » więcej 2022-09-30, godz. 16:40 Przedstawiciele partii Razem z pytaniami do ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o pieniądze na naukę języka niemi… Przedstawiciele opolskiego okręgu partii Razem pytają ministra edukacji Przemysława Czarnka o pieniądze na naukę języka niemieckiego. Ich zdaniem 40 milionów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »