Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-09, 21:18 Autor: Monika Matuszkiewicz

Raport dnia: mamy w sumie 127 zakażonych pacjentów. Dzisiaj zmarła 1 osoba

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Służby wojewody opolskiego poinformowały nas dzisiaj (09.04) o kolejnych nowych przypadkach i ofiarach śmiertelnych. Rośnie bilans zakażenia koronawirusem w województwie opolskim.
Rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 nowych przypadków zarażenia Covid-19. O godzinie 18.00 otrzymaliśmy informację o dwóch kolejnych zakażonych. Wieczorem służby wojewody opolskiego poinformowały o trzech dodatkowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które do tej pory nie były ujmowane w statystykach. Mieszkańcy Opolszczyzny leczeni byli poza granicami województwa. Mężczyzna i kobieta z powiatu nyskiego w wieku senioralnym byli hospitalizowani na Dolnym Śląsku. Trzecią pacjentką była kobieta w wieku senioralnym z Opola, która kilka dni temu zmarła.

W sumie w całym regionie zakażonych koronawirusem jest 127 osób. Do tej pory zmarło 6 osób.

Hospitalizowane ogółem są 63 osoby. Poddanych kwarantannie jest 10 390 osób. Pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej znajdują się 342 osoby.

Nowe przypadki dotyczącą powiatu: oleskiego, nyskiego, brzeskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

W powiecie oleskim zakażone są trzy kobiety, jedna z nich jest w średnim wieku, pozostałe dwie w sile wieku. Koronawirus potwierdzono także u dwóch mężczyzn w wieku senioralnym i średnim. Stan wszystkich jest dobry. Przebywają oni w kwarantannie domowej.

W powiecie nyskim na zakażonym SARS-CoV-2 jest młody mężczyzna. Jego stan jest dobry, nie wymaga hospitalizacji. Przebywa w kwarantannie domowej.

W powiecie brzeskim przypadek koronawiursa potwierdzono u kobiety w średnim wieku. Jej stan jest dobry. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mamy dwa nowe przypadki. Dotyczące one kobiety i mężczyzny w wieku senioralny. Przebywają w kwarantannie domowej, a ich stan jest dobry.

Powodem zachorowania na koronawirus u wszystkich osób, u których potwierdzono dzisiaj zakażenie jest transmisja lokalna.

Dzisiaj ( 09.04) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dotychczasowe ograniczenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, zostają przedłużone do 19 kwietnia. Szkoły, przedszkola, żłobki pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Egzaminy maturalne i ósmoklasistów zaplanowano przesunięto. Mają się odbyć nie wcześniej, jak w czerwcu.

Rząd przedłużył też do 3 maja okres zamknięcia granic.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej poinformował o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej od przyszłego czwartku (16.04).

Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu zostało przekształcone w izolatorium. W czasie trwania pandemii będą przebywać tam osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa oraz zakażeni pacjenci, u których choroba przebiega w sposób łagodny. To jedno z pięciu takich miejsc, o utworzeniu których zdecydował wojewoda opolski. Izolatorium w Kędzierzynie-Koźlu oferuje 13 jednoosobowych łóżek z możliwością dostawki. Maksymalnie obiekt będzie mógł więc przyjąć 22 osoby. Jutro (10.04) w izolatorium ma pojawić się pierwszych czterech pacjentów.
Podobne placówki utworzono w Opolu oraz w Nysie. Łącznie we wszystkich pięciu miejscach jest 336 pojedynczych miejsc.

Dodatkowo punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu zawiesił przyjmowanie pacjentów do odwołania. Powodem jest brak obsady lekarskiej. Przypomnijmy, 6 kwietnia szpital przekazał informację o tym, że u lekarki i 2 ratowników potwierdzono Covid-19. Medycy zarazili się od pacjentki, która bardzo późno poinformowała o tym, że jej mąż jest w kwarantannie po powrocie z zagranicy i ma objawy chorobowe.

W całym kraju zakażonych mamy 5575 osób, w tym 174 ofiar śmiertelnych. Wyzdrowiało 284 osób.

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »