Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-25, 11:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zmiany w opiece nad mamą i dzieckiem. Zakaz odwiedzin, a położna wcześniej zadzwoni

Położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
Położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
(fot. sxc.hu)
(fot. sxc.hu)
Zakaz odwiedzin dziecka i porodów rodzinnych - tak wygląda sytuacja na oddziałach ginekologicznych w całym regionie. W związku z epidemią położne odwiedzają swoje podopieczne, ale po wcześniejszym wywiadzie telefonicznym na temat stanu zdrowia pozostałych członków rodziny.
- Obecnie od wejścia na izbę przyjęć, poprzez poród i hospitalizację pacjentce towarzyszy tylko personel medyczny - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. - Kontakt hospitalizowanej mamy z jej dzieckiem odbywa się tak jak do tej pory. Czyli jest kangurowanie, skóra do skóry, opieka nad nim i karmienie przebiegają standardowo. Po wypisie do domu mama z noworodkiem zostają przez personel medyczny zwiezieni windą na parter szpitala, gdzie mogą na nich czekać najbliższe im osoby.

Przyszłe mamy mają możliwość skorzystania z usług położnych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W przychodniach mogą między innymi wykonać zapis KTG.

- Jeżeli chodzi natomiast o wizyty patronażowe, to te pierwsze wykonujemy w miarę normalnie, ale oczywiście po wcześniejszym wywiadzie telefonicznym z rodzicami. Staramy się, jak najwięcej informacji uzyskać poprzez rozmowę telefoniczną, tak aby nasz czas pobytu u pacjentki był jak najbardziej skrócony, aczkolwiek ważne jest dla nas, aby wizyta była wykonana prawidłowo - mówi Grażyna Zimnal, położna ze Zdrowej Rodziny w Opolu.

Dodatkowo do odwołania wstrzymane zostały zajęcia w szkole rodzenia znajdującej się przy ulicy Reymonta w Opolu, a także nie ma możliwości zostawiania mleka w Banku Mleka Kobiecego przez panie z zewnątrz.
Iwona Nawrot-Szczepanik
Grażyna Zimnal

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 19:45 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i ofiar śmiertelnych. W kraju potwierdzono 215 zachorowań… Opolszczyzna jedynym regionem w kraju bez nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 215… » więcej 2021-06-15, godz. 18:40 Sadzonka za elektroodpady. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla w środę będą mogli wziąć udział w ekologicznej akcji Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla jutro (16.06) będą mogli wymienić elektroodpady na sadzonki drzew i nasiona łąki kwietnej. Akcja pod hasłem 'Pokaż kulturę… » więcej 2021-06-15, godz. 16:37 W przychodni "Śródmieście" w Opolu można szczepić się bez wcześniejszej rejestracji Przychodnia Śródmieście przy ul. Waryńskiego w Opolu uruchomiła możliwość szczepień przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy tylko przyjść… » więcej 2021-06-15, godz. 16:35 Droga wojewódzka 454 w Biestrzykowicach oddana do użytku Zakończył się remont DW 454 w Biestrzykowicach. Inwestycja kosztowała 7 mln 400 tysięcy złotych, a oprócz wymiany nawierzchni zakładała budowę chodników… » więcej 2021-06-15, godz. 15:15 Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Policjanci z Ozimka zaalarmowani przez sąsiadkę uratowali wycieńczoną seniorkę Policjanci z Ozimka w ostatniej chwili uratowali skrajnie wycieńczoną 82-letnią seniorkę, która od dwóch dni leżała w mieszkaniu i nie mogła się podnieść… » więcej 2021-06-15, godz. 14:37 Przy ul. Mickiewicza w Prudniku ulatniał się gaz. Droga jest zamknięta W Prudniku przy ulicy Mickiewicza ulatniał się gaz. Opolskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie ok. 14.00. Z tego powodu droga została wyłączona z… » więcej 2021-06-15, godz. 14:36 Myślał, że jest bezkarny w internecie. Dzisiaj usłyszał wyrok za rasistowskie komentarze 39-letni Piotr N. - zgodnie z zarzutami prokuratury - poprzez wpisy w internecie wielokrotnie znieważał, nawoływał do nienawiści, a także do popełnienia… » więcej 2021-06-15, godz. 12:45 Opole: kamionka Piast nie będzie oddana do użytku zgodnie z planem. Powodem jest COVID-19 Miała być oddana do użytku na początku wakacji, a będzie na ich koniec. Przedłuży się rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. » więcej 2021-06-15, godz. 12:41 Zderzenie dwóch pojazdów na Nysy Łużyckiej w Opolu Osobowa toyota zderzyła się z osobowym fordem na Nysy Łużyckiej w Opolu przy zjeździe z ronda. Kierowca jednego z pojazdów potrzebował pomocy ratownik… » więcej 2021-06-15, godz. 12:33 Opole: uczniowie z PSP numer 2 w Opolu mogą już jeździć bezpiecznie na rowerze. Przeszli egzamin na kartę rowerow… Znajomość znaków drogowych, przejazdy przez przeszkody czy zatrzymanie w wyznaczonym miejscu. To tylko część zadań, które mieli dzisiaj (15.06) do wykonania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »