Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-24, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Raport dnia: 21 mieszkańców Opolszczyzny z koronawirusem. W kraju jest łącznie 901 zakażonych [AKTUALIZACJA]

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Wtorek (24.03) przyniósł dwa nowe przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie, co oznacza, że liczba chorych regionie sięgnęła 21. Poza tym w województwie opolskim 32 osoby są hospitalizowane, 392 mieszkańców objęto kwarantanną, a 785 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Nie ma nowych przypadków ozdrowień.
Wśród dwóch nowych osób z potwierdzeniem zakażenia jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu prudnickiego, który wrócił z Niemiec. Obecnie przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Drugą osobą jest mężczyzna z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, pracownik Zakładów Azotowych. Firma zapewnia, że wdrożone są środki ostrożności i nie ma zagrożenia dla pozostałych pracowników. Pacjent jest w dobrym stanie, przebywa w kwarantannie. W jego przypadku mowa jest o tzw. transmisji lokalnej, czyli zarażeniu na terenie kraju.

W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych w kraju rząd wprowadził dziś (24.03) ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu. Nowe rozporządzenie zawiera zakaz wychodzenia z domu poza uzasadnionymi przypadkami: do sklepu, do lekarza oraz do pracy. Natomiast w przypadku komunikacji publicznej należy zachować obowiązek odległości między pasażerami, co oznacza zajęte co drugie miejsce. Za złamanie ograniczeń będą obowiązywać kary mandatu do nawet 5 tysięcy złotych. Dodatkowe obostrzenia dotyczą także liczby osób uczestniczących we mszach, pogrzebach, zgromadzeniach religijnych. Oprócz osób prowadzących będzie mogło być to jedynie 5 uczestników.

Nowe ograniczenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.

Dziś do godziny 19:00 obecność koronawirusa potwierdzono u 95 pacjentów w kraju, tym samym, łączna liczba osób zakażonych COVID-19 w Polsce wzrosła do 844. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że w szpitalu w Puławach zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące, a jego stan był ciężki.

AKTUALIZACJA g.19.30.

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie przekazano, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w kraju to 884, 10 osób zmarło.

AKTUALIZACJA g.21.30

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z województwa dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 901. Z powodu COVID-19 zmarło w naszym kraju dziesięć osób.

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 08:37 Wybuch butli z gazem w budynku mieszkalnym w Łukowicach Brzeskich. Jedna osoba poszkodowana Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana w wyniku wybuchu butli z gazem propan-butan w domu jednorodzinnym w Łukowicach Brzeskich. Do zdarzenia doszło dziś… » więcej 2020-11-25, godz. 06:30 Brzeg chce przebudować dwie ulice w centrum miasta. Na jednym z niebezpiecznych skrzyżowań ma pojawić się rondo Brzeg szykuje się do remontu dwóch ważnych ulic w centrum miasta. Dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy mogą doczekać się… » więcej 2020-11-25, godz. 06:00 Prudnik: medycy stanęli na wysokości zadania. Szpital jest przygotowany na przyjęcie covidowych pacjentów Na pierwszych pacjentów oczekuje oddział covidowy prudnickiego szpitala powiatowego. O leczeniu tam zarażonych koronawirusem zdecydował wojewoda opolski. Przygotowania… » więcej 2020-11-24, godz. 21:00 Oprócz remontu kryty basen w Namysłowie ma zostać także unowocześniony. W przyszłym roku będzie gotowa dokument… Do końca czerwca przyszłego roku ma być gotowy projekt remontu krytej pływalni w Namysłowie. Dokumentacja pozwoli między innymi ubiegać się o zewnętrzne… » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 512 zakażeń koronawirusem. W kraju zmarło 540 chorych Na Opolszczyźnie odnotowano dziś (24.11) 512 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To oznacza, że od początku pandemii na COVID-19 zachorowało 26 448… » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie wykorzystuje naukę zdalną do zdobywania nowego wyposażenia Nowe wyposażenie ma Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie. To efekt współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji oraz urzędem marszałk… » więcej 2020-11-24, godz. 18:45 Opole: przeciwnicy aborcji modlili się przed opolską porodówką w intencji nienarodzonych dzieci Po raz kolejny przedstawiciele fundacji Pro Prawo do Życia odmówili różaniec przed Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa w Opolu w intencji zadośćuczynienia… » więcej 2020-11-24, godz. 18:00 PKP PLK chce odbudowy linii kolejowej Racławice Śląskie - Racibórz. Teraz samorządy muszą przygotować plany i znaleźć… Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 177 Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie. To jedyny projekt z województwa opolskiego, który… » więcej 2020-11-24, godz. 17:50 Zdalna konferencja Instytutu Śląskiego o polsko-czesko-niemieckim kompleksie sąsiedztwa Polsko-czesko-niemiecki kompleks sąsiedztwa w rocznicę traktatów granicznych był tematem spotkania naukowego z cyklu 'Colloquium Opole'. » więcej 2020-11-24, godz. 17:45 Szusowanie będzie możliwe, ale w ścisłym reżimie sanitarnym [ZDJĘCIA] Stoki narciarskie będą otwarte w najbliższym sezonie zimowym przy ścisłym reżimie sanitarnym. Główny Inspektorat Sanitarny zaakceptował protokół sanitarny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***