Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-24, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolska policja chwali osoby przebywające na kwarantannie. "Wzięły sobie do serca trudną sytuację"

[zdj. Policja]
[zdj. Policja]
"Ostatniej doby nie stwierdziliśmy uchybień kwalifikujących się do ukarania". Tak o kontrolach osób poddanych kwarantannie mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
Każdego dnia opolscy policjanci sprawdzają, czy osoby objęte izolacją stosują się do zaleceń.

- Takich osób w całym województwie mamy ponad 1.300 - informuje Grzegorczyk. - Mieszkańcy naszego regionu wzięli sobie do serca tę sytuację. Musimy pamiętać, że każda osoba objęta kwarantanną domową powinna być odpowiedzialna i nie narażać też innych na ryzyko. My ciągle apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie tych poleceń, które wydają różne służby.

Wobec tych, którzy nie stosują się do kwarantanny służby mogą wyciągnąć surowe konsekwencje. Według nowych postanowień rządu, osoba łamiąca zasadę izolacji może być ukarana mandatem do 30 tysięcy złotych.

- Osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności - mówi Marzena Grzegorczyk. - W obecnej sytuacji jest to bardzo ważne, żebyśmy wszyscy rozsądnie i odpowiedzialnie podchodzili do tego co się dzieje w naszym kraju. Abyśmy z pełną świadomością, odpowiedzialnością zachowywali się, będąc na kwarantannie.

Jeśli chcemy ułatwić prace funkcjonariuszom, możemy też ściągnąć aplikację Kwarantanna domowa, której głównym celem jest szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną. Od końca zeszłego tygodnia rozpoczęło się jej udostępnianie - aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.
Więcej informacji znajdziemy na portalu www.gov.pl/kwarantannadomowa.
podinspektor Marzena Grzegorczyk
podinspektor Marzena Grzegorczyk

Wiadomości z regionu

2020-11-23, godz. 21:45 Przystosowanie i zabezpieczenie kadr. To główny cel państowej pomocy dla Domów Pomocy Społecznej w regionie Przygotowanie i zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej przed wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2. W tym celu ma zostać wykorzystana III tegoroczna… » więcej 2020-11-23, godz. 20:30 Nauczyciele mogą starać się o 500 złotych rządowego dofinansowania do zakupu sprzętu Nauczyciele prowadzący nauczanie zdalne w szkołach publicznych i niepublicznych w regionie mogą starać się o dodatkowe 500 złotych rządowego wsparcia. Dofinansowanie… » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń. Na Opolszczyźnie niecałe pół tysiąca nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby COVID-19 potwierdzono u 493 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarły dwie osoby. » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Ponad 170 pacjentów zarażonych COVID-19 w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Wśród nich są noworodki z podejrzeniem… 172 pacjentów zarażonych koronawirusem znajduje się aktualnie w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. W tej grupie jest 16 osób wymagających podłączenia… » więcej 2020-11-23, godz. 19:40 Trzech kapłanów z diecezji opolskiej przegrało walkę z koronawirusem Trzech opolskich księży zmarło z powodu COVID-19. Dwóch z nich było czynnymi proboszczami. » więcej 2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej 2020-11-23, godz. 17:15 Honorowi Dawcy Krwi mają swoje święto. Dyrektor RCKiK w Opolu składa życzenia i dziękuje Trwają ogólnopolskie Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ten bezcenny lek jest szczególnie ważny w tym roku, kiedy również Polska zmaga się z epidemią korona… » więcej 2020-11-23, godz. 16:00 Politycy PO o wielkich stratach inwestycyjnych dla regionu po ewentualnym wecie Polski dla budżetu UE 'Polska sypie piach w tryby Unii Europejskiej'. Tak o możliwym wecie Polski wobec budżetu wspólnoty mówili na konferencji prasowej politycy Platformy Obyw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***