Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-24, 12:47 Autor: Mariusz Chałupnik

Medycy, policjanci i strażacy poddani kwarantannie. Wszystko przez bezmyślność jednej osoby, która nie poddała się izolacji po powrocie z zagranicy

© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
© (fot. Agnieszka Wawer-Krajewska / AFRO)
14 osób dbających o nasze bezpieczeństwo zostało wyłączonych z działań. To skutki bezmyślności i niedostosowania się do nakazów związanych z pandemią koronawirusa przez jednego z mieszkańców regionu.
Wczoraj (23.03) na terenie powiatu głubczyckiego doszło do wypadku samochodowego. Na miejsce pojechała karetka, dwa zastępy straży pożarnej i dwa radiowozy. Okazało się, że kierujący pojazdem, który uczestniczył w wypadku, pracuje za granicą i miał temperaturę w okolicach 39 stopni.

- Mężczyzna został przewieziony do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu. Za nim pierwsze badania, które wykluczyły już grypę - informuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - To daje niepewność. Mamy 14 osób wyłączonych z pracy. W tym całym nieszczęściu mamy takie szczęście, że jeszcze jesteśmy przed szczytowym momentem zachorowań na koronawirusa i to będzie dla nas duży test, jeśli chodzi o podejście do każdego jednego przypadku.

Medycy, strażacy oraz policjanci, którzy byli na miejscu zdrzenia zostali tymczasowo odsunięci od pełnienia swoich obowiązków.

- Czternaście osób musieliśmy poddać izolacji – mówi Soczyński. - Podjęliśmy decyzję o skierowaniu tych, którzy czują potrzebę noclegu poza swoim miejscem zamieszkania, żeby nie wracali do domu i nie powodowali niepotrzebnych stresów w rodzinie, to oni zostali skierowani do ośrodka kwarantanny w Pietrowicach Głubczyckich. Z tej grupy trzy osoby zdecydowały się na powrót do domu.

Przypominamy, że 14-dniowej kwarantannie muszą obowiązkowo poddać się wszystkie osoby, które wróciły z zagranicy. Za niedostosowanie się do tego grozi mandat do 30 tysięcy złotych.
Piotr Soczyński
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2020-11-23, godz. 21:45 Przystosowanie i zabezpieczenie kadr. To główny cel państowej pomocy dla Domów Pomocy Społecznej w regionie Przygotowanie i zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej przed wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2. W tym celu ma zostać wykorzystana III tegoroczna… » więcej 2020-11-23, godz. 20:30 Nauczyciele mogą starać się o 500 złotych rządowego dofinansowania do zakupu sprzętu Nauczyciele prowadzący nauczanie zdalne w szkołach publicznych i niepublicznych w regionie mogą starać się o dodatkowe 500 złotych rządowego wsparcia. Dofinansowanie… » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń. Na Opolszczyźnie niecałe pół tysiąca nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby COVID-19 potwierdzono u 493 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarły dwie osoby. » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Ponad 170 pacjentów zarażonych COVID-19 w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Wśród nich są noworodki z podejrzeniem… 172 pacjentów zarażonych koronawirusem znajduje się aktualnie w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. W tej grupie jest 16 osób wymagających podłączenia… » więcej 2020-11-23, godz. 19:40 Trzech kapłanów z diecezji opolskiej przegrało walkę z koronawirusem Trzech opolskich księży zmarło z powodu COVID-19. Dwóch z nich było czynnymi proboszczami. » więcej 2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej 2020-11-23, godz. 17:15 Honorowi Dawcy Krwi mają swoje święto. Dyrektor RCKiK w Opolu składa życzenia i dziękuje Trwają ogólnopolskie Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ten bezcenny lek jest szczególnie ważny w tym roku, kiedy również Polska zmaga się z epidemią korona… » więcej 2020-11-23, godz. 16:00 Politycy PO o wielkich stratach inwestycyjnych dla regionu po ewentualnym wecie Polski dla budżetu UE 'Polska sypie piach w tryby Unii Europejskiej'. Tak o możliwym wecie Polski wobec budżetu wspólnoty mówili na konferencji prasowej politycy Platformy Obyw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***