Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-08, 18:09 Autor: Agnieszka Pospiszyl

30 niezwykłych kobiet wyróżnionych statuetkami Namysłowskiej Nike

Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Trzydzieści kobiet uhonorowano na trzydziestolecie samorządu gminy Namysłów. Dzisiaj (8.03) w czasie uroczystej gali paniom wręczono statuetki Namysłowskiej Nike. Jak przyznają organizatorzy, pań, które zasługują na tę nagrodę jest znacznie więcej i trudno było wybrać tylko 30 z nich.
- Jestem bardzo szczęśliwa, że właśnie mi przyznano statuetkę – mówi Krystyna Pacholik. - Już jestem 5 kadencji, czyli to 27 lat mojej pracy w Polskim Związku Niewidomych w kole w Namysłowie. Ta statuetka to jest dla mnie wielka satysfakcja, ale także mobilizacja do dalszej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kapituła miała spory problem, żeby wyłonić te panie, które w tym roku otrzymały nagrodę, zwłaszcza, że brano pod uwagę nie tylko osoby teraz aktywnie działające, ale te, które przysłużyły się gminie w ciągu ostatnich 30 lat.

- Mamy szczęście, że w naszej gminie takich oddanych, zaangażowanych osób jest wiele – mówi Krzysztof Mucha, zastępca burmistrza Namysłowa. – Chcemy uhonorować nasze panie, które się angażowały w życie naszego samorządu w różnym wymiarze, bo to są zarówno aktualne, jak i byłe radne, przedstawicielki organizacji, jednostek podległych i społeczniczki, które poświęcają swój czas na realizację konkretnych zadań w różnych wymiarach. Ciężko wszystko wymienić, bo jest to bardzo szerokie spektrum.

Galę z okazji trzydziestolecia Samorządu Terytorialnego Namysłowa zwieńczył koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni, a Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Krystyna Pacholik
Krzysztof Mucha

Wiadomości z regionu

2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej 2024-02-23, godz. 19:01 "Ziemia Strzelecka" gotowa na wybory. Niebawem spotkania z mieszkańcami Kampania wyborcza w Strzelcach Opolskich nabiera rozpędu. W tamtejszym ośrodku kultury Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Strzelecka zaprezentował kandydatów… » więcej 2024-02-23, godz. 17:00 Dwa lata od wybuchu wojny. W Opolu zaplanowano wiec poparcia dla Ukrainy W sobotę (24.02) przypada druga rocznica od rozpoczęcia pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Blisko 15 milionów Ukraińców musiało opuścić swoje… » więcej 2024-02-23, godz. 16:31 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-23, godz. 16:30 "Młodzi dla powiatu" wystawią kandydatów na radnych w Strzelcach Opolskich Są młodzi, aktywni w lokalnych społecznościach i chcą - jak mówią - wprowadzić do władzy 'świeżą krew'. Grupa mieszkańców powiatu strzeleckiego postanowiła… » więcej 2024-02-23, godz. 15:52 Po spotkaniu rolników z wojewodą. Są dane o imporcie zboża, ale gospodarze nie wierzą w te liczby Dwie godziny trwało spotkanie przedstawicieli opolskich rolników z wojewodą Moniką Jurek i wicewojewodą Piotrem Pośpiechem. Po zakończeniu rozmów protestujący… » więcej 2024-02-23, godz. 15:24 Kępiński/Kowalonek wystąpią w Studiu M Radia Opole. Transmisja na antenie i w internecie! Duet elektroniczny Kępiński/Kowalonek wystąpi wieczorem w Studiu M Radia Opole. Artyści zaprezentują utwory z albumu pt. 'Kintsugi', który łączy elementy… » więcej 2024-02-23, godz. 15:07 Spotkanie z mundurem w Kędzierzynie-Koźlu. "Chcemy, by mieszkańcy nas poznali" W miasteczko służb mundurowych zamieniła się hala sportowa 'Śródmieście' w Kędzierzynie-Koźlu. Przez budynkiem stanęły samochody funkcjonariuszy, a… » więcej 2024-02-23, godz. 14:24 Zabrakło mu wódki, więc pojechał po nią do sklepu... traktorkiem ogrodowym Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który został zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna traktorkiem ogrodowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »