Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-08, 18:09 Autor: Agnieszka Pospiszyl

30 niezwykłych kobiet wyróżnionych statuetkami Namysłowskiej Nike

Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Trzydzieści kobiet uhonorowano na trzydziestolecie samorządu gminy Namysłów. Dzisiaj (8.03) w czasie uroczystej gali paniom wręczono statuetki Namysłowskiej Nike. Jak przyznają organizatorzy, pań, które zasługują na tę nagrodę jest znacznie więcej i trudno było wybrać tylko 30 z nich.
- Jestem bardzo szczęśliwa, że właśnie mi przyznano statuetkę – mówi Krystyna Pacholik. - Już jestem 5 kadencji, czyli to 27 lat mojej pracy w Polskim Związku Niewidomych w kole w Namysłowie. Ta statuetka to jest dla mnie wielka satysfakcja, ale także mobilizacja do dalszej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kapituła miała spory problem, żeby wyłonić te panie, które w tym roku otrzymały nagrodę, zwłaszcza, że brano pod uwagę nie tylko osoby teraz aktywnie działające, ale te, które przysłużyły się gminie w ciągu ostatnich 30 lat.

- Mamy szczęście, że w naszej gminie takich oddanych, zaangażowanych osób jest wiele – mówi Krzysztof Mucha, zastępca burmistrza Namysłowa. – Chcemy uhonorować nasze panie, które się angażowały w życie naszego samorządu w różnym wymiarze, bo to są zarówno aktualne, jak i byłe radne, przedstawicielki organizacji, jednostek podległych i społeczniczki, które poświęcają swój czas na realizację konkretnych zadań w różnych wymiarach. Ciężko wszystko wymienić, bo jest to bardzo szerokie spektrum.

Galę z okazji trzydziestolecia Samorządu Terytorialnego Namysłowa zwieńczył koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni, a Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Krystyna Pacholik
Krzysztof Mucha

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 21:00 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 19:32 Funkcjonariusz pod lupą. Czy policjant może jeździć motocyklem slalomem? Nyska policja bada sprawę jednego z tamtejszych funkcjonariuszy, który wykonał niebezpieczny manewr podczas jazdy motocyklem w trakcie pełnienia służby… » więcej 2022-10-04, godz. 19:30 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 17:30 Przedszkolaki z Głubczyc i Ostrawy uczyły się udzielania pierwszej pomocy Przedszkolaki z Głubczyc i czeskiej Ostrawy wzięły udział we wspólnych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni, strażacy i policjanci… » więcej 2022-10-04, godz. 16:45 Słowacy są od żywienia a Czesi od namiotów. Byliśmy na ćwiczeniach wojskowych V4 [ZDJĘCIA, FILM] 400 żołnierzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier ćwiczy na poligonie Górki-Winów koło Opola. To ćwiczenia dowódczo-sztabowe, które zorganizowała 10… » więcej 2022-10-04, godz. 16:16 #SprzątamyDlaPolski po opolsku. W akcji uczniowie I LO Cała Polska, także Opole usuwa dziś śmieci ze swojej najbliższej okolicy. Trwa akcja 'Sprzątamy dla Polski', której inicjatorem jest Stowarzyszenie 'Dla… » więcej 2022-10-04, godz. 15:41 Obywatele Ukrainy mieszkający u nas mogą liczyć na tabletki jodku potasu Uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkują w naszym regionie również, w razie konieczności, otrzymają tabletki jodku potasu. Dostaną je w taki sam sposób… » więcej 2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »