Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-08, 18:09 Autor: Agnieszka Pospiszyl

30 niezwykłych kobiet wyróżnionych statuetkami Namysłowskiej Nike

Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Gala wręczenie statuetek Namysłowskiej Nike [fot. A. Pospiszyl]
Trzydzieści kobiet uhonorowano na trzydziestolecie samorządu gminy Namysłów. Dzisiaj (8.03) w czasie uroczystej gali paniom wręczono statuetki Namysłowskiej Nike. Jak przyznają organizatorzy, pań, które zasługują na tę nagrodę jest znacznie więcej i trudno było wybrać tylko 30 z nich.
- Jestem bardzo szczęśliwa, że właśnie mi przyznano statuetkę – mówi Krystyna Pacholik. - Już jestem 5 kadencji, czyli to 27 lat mojej pracy w Polskim Związku Niewidomych w kole w Namysłowie. Ta statuetka to jest dla mnie wielka satysfakcja, ale także mobilizacja do dalszej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kapituła miała spory problem, żeby wyłonić te panie, które w tym roku otrzymały nagrodę, zwłaszcza, że brano pod uwagę nie tylko osoby teraz aktywnie działające, ale te, które przysłużyły się gminie w ciągu ostatnich 30 lat.

- Mamy szczęście, że w naszej gminie takich oddanych, zaangażowanych osób jest wiele – mówi Krzysztof Mucha, zastępca burmistrza Namysłowa. – Chcemy uhonorować nasze panie, które się angażowały w życie naszego samorządu w różnym wymiarze, bo to są zarówno aktualne, jak i byłe radne, przedstawicielki organizacji, jednostek podległych i społeczniczki, które poświęcają swój czas na realizację konkretnych zadań w różnych wymiarach. Ciężko wszystko wymienić, bo jest to bardzo szerokie spektrum.

Galę z okazji trzydziestolecia Samorządu Terytorialnego Namysłowa zwieńczył koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni, a Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Krystyna Pacholik
Krzysztof Mucha

Wiadomości z regionu

2021-03-05, godz. 21:30 Raport dnia: prawie 19 tysięcy zakażeń w kraju, w tym 227 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 227 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 4 osób potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-05, godz. 20:31 7 radnych złożyło wniosek o odwołanie starosty namysłowskiego. Konrad Gęsiarz: "Opozycja chce zaistnieć, poddam… Opozycja w radzie powiatu namysłowskiego chce odwołać starostę z pełnionej funkcji. Na dzisiejszej (05.03) sesji złożono w tej sprawie wniosek podpisany… » więcej 2021-03-05, godz. 20:00 Laureaci VII Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych nagrodzeni Daty, pseudonimy i biografie Niezłomnych mają w małym palcu. Uczestnicy tegorocznej edycji Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych musieli wykazać… » więcej 2021-03-05, godz. 19:30 "To będzie atrakcja na skalę województwa". Rusza budowa tężni solankowej i ogrodu halofitów w Wołczynie Lada dzień ruszy budowa tężni solankowej i ogrodu halofitów w Wołczynie. To największa w tym roku inwestycja gminy z powiatu kluczborskiego. » więcej 2021-03-05, godz. 19:00 Nyscy policjanci uczą się języka czeskiego, by lepiej pracować Bezpieczny junior, świadomy senior pogranicza polsko-czeskiego - to projekt w którym uczestniczy 12 nyskich policjantów. Uczą się oni języka czeskiego, by… » więcej 2021-03-05, godz. 18:30 Namysłowska opozycja zarzuca nieprawidłowości w finansach szpitala. Chodzi o odszkodowanie wypłacane odwołanemu prezesowi… Namysłowska opozycja zarzuca władzom powiatu nieprawidłowości finansowe w miejscowym szpitalu. Chodzi o odwołanego w listopadzie ubiegłego roku byłego prezesa… » więcej 2021-03-05, godz. 18:00 Oczyszczacze powietrza motywacją do co najmniej 6000 kroków dziennie. Nowa akcja w Kluczborku Ruszyła akcja 'Czyste powietrze dla szkół' w gminie Kluczbork. Do połowy czerwca potrwa edycja przeznaczona dla szkół podstawowych, a nagrodami są oczyszczacze… » więcej 2021-03-05, godz. 17:30 Gmina Kietrz znalazła się w gronie beneficjentów rządowego programu opieki "wytchnieniowej" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kietrzu znalazł się w gronie 36 gmin z województwa opolskiego, które otrzymają dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny… » więcej 2021-03-05, godz. 17:00 Opolscy policjanci z pododdziału kontrterrorystycznego pomogli w zatrzymaniu złodziei mercedesów [FILM] Kradli mercedesy i rozbierali je na części. Policjanci z Opola zlikwidowali samochodową 'dziuplę' i zatrzymali grupę podejrzanych mężczyzn. To mieszkańcy… » więcej 2021-03-05, godz. 16:40 Koronawirus w trzech szkołach i przedszkolu w Opolu Mowa o przedszkolu nr 51 oraz szkołach podstawowych nr 5, 9 i 30. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »