Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-03, 19:23 Autor: Daniel Klimczak

Poseł Rajmund Miller zadowolony ze specustawy związanej z koronawirusem, choć ma wątpliwości, czy Polska jest przygotowana na to zagrożenie

Rajmund Miller [fot. Maciej Wajler]
Rajmund Miller [fot. Maciej Wajler]
Koronawirus [fot. Pixabay]
Koronawirus [fot. Pixabay]
- To dobry i ważny krok, jednak mam wątpliwości, czy Polska jest przygotowana na koronawirusa - tak nocne przyjęcie przez sejm specustawy dotyczącej szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa komentuje poseł Koalicji Obywatelskiej, a jednocześnie wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, Rajmund Miller.
Zdaniem parlamentarzysty, przyjęta wczoraj (02.03) ustawa jest potrzebna, choć powinna zostać uchwalona wcześniej niż ponad 2 miesiące po wystąpieniu w Chinach pierwszych przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem.

- Ta ustawa zawiera to, co my proponowaliśmy, jest również szersza, bo mówi o wielu innych dziedzinach życia, w które trzeba będzie wkroczyć w razie, gdyby tych zachorowań było więcej lub gdyby potrzebne było ogłoszenie epidemii, do czego, mam nadzieję, nie dojdzie - wskazuje.

Jednocześnie poseł z Opolszczyzny wskazał na swoje wątpliwości dotyczące przygotowań naszego kraju na wystąpienie wirusa.

- Brakuje środków bakteriobójczych, jak i maseczek w aptekach. Obawiam się, że szpitale też nie są w zupełności przygotowane. Mam również liczne sygnały, że to, o czym mówił pan minister o tych kontrolach na lotniskach, jest niestety nieprawdą - dodaje.

Przypomnijmy, że do tej pory w naszym kraju nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa, choć jest on już obecny w większości krajów sąsiadujących z Polską, m.in. w Niemczech, Czechach, a także na Białorusi i Litwie.
Rajmund Miller
Rajmund Miller

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 15:05 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej 2021-09-19, godz. 08:48 II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia - Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO nowy rzecznik… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Autostrada A4: przed nami remonty, rozbudowa i lata utrudnień Trwa dwuletni, ostatni etap remontu opolskiego odcinka autostrady A4 między Górą Świętej Anny a granicą województwa ze Śląskiem. Prace podzielono na pięć… » więcej 2021-09-18, godz. 22:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 22:00 Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek… W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu… » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »