Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-20, 15:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Kędzierzynie-Koźlu nie wywożą odpadów wielkogabarytowych. Prawie połowa załogi jest na chorobowym

Odpady wielkogabarytowe przy wiatach śmietnikowych [fot. A. Pospiszyl]
Odpady wielkogabarytowe przy wiatach śmietnikowych [fot. A. Pospiszyl]
Odpady wielkogabarytowe przy wiatach śmietnikowych [fot. A. Pospiszyl]
Odpady wielkogabarytowe przy wiatach śmietnikowych [fot. A. Pospiszyl]
Związek Międzygminny "Czysty Region" ma problemy z wywozem odpadów wielkogabarytowych w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem jest bardzo duża liczba pracowników na zwolnieniach chorobowych. Do pracy nie chodzi w tym tygodniu 45% załogi spółki. Skutkiem tej sytuacji są piętrzące się pod śmietnikami stosy mebli, opon i innych dużych odpadów. "Czysty Region" zapowiada, że do końca przyszłego tygodnia wszystkie śmieci zostaną wywiezione.
- Śmieci stoją i codziennie jest ich więcej – mówią mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. - Bardzo często śmieci są pod wiatami. Wszystko tam leży: opony, drzwi stare, różne rzeczy i to dosyć długo leży, widzę to w naszym śmietniku. Dużo rzeczy jest i długo one leżą. Są meble, fotele, łóżka…

Za gospodarkę śmieciową w mieście odpowiada Związek Międzygminny "Czysty Region", a zadania wywozu odpadów wykonuje należąca do niego spółka.

- Wczoraj na zwolnieniach były 23 osoby, dzisiaj 19 – mówi Brygida Kolenda-Łabuś, prezeska związku. - Nasi pracownicy mają większe narażenie na chorobowe, bo zaczynają pracę o 6 rano, gdy jest bardzo zimno. Jeżdżą do tego momentu, gdy jest kilkanaście stopni ciepła, pracują szybko. Takie osoby pracujące na zewnątrz, w różnych warunkach, są bardziej narażone niż osoby, które pracują w biurach czy halach produkcyjnych.

W pierwszej kolejności firma wywozi odpady segregowane i zmieszane. Od poniedziałku, gdy z chorobowego wróci 7 pracowników, mają być wykonywane dodatkowe kursy, aby do końca tygodnia uprzątnąć wszystkie odpady wielkogabarytowe.
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla
Brygida Kolenda-Łabuś

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »