Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-30, 15:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Żłobek w Prószkowie oddany do użytku. "Inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców"

Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Oficjalnie otwarto Żłobek Publiczny w Prószkowie. Od 3 lutego do placówki będzie uczęszczać 32 dzieci. Koszt utworzenia żłobka to 4 miliony 500 tysięcy złotych, z czego 960 tysięcy pochodzi z programu Maluch Plus.
- Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców Prószkowa - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa. - Jak pojawiła się sugestia, że będziemy budować żłobek, to rozpoczęliśmy od poszukiwania miejsca. Zastanawialiśmy się, czy zaadaptować stare, istniejące już obiekty, czy budować od nowa. Po analizie padła decyzja, że budujemy żłobek od podstaw. Po 107 dniach oddajemy żłobek.

W latach 2016-2019 w ramach programu Maluch Plus skierowano na Opolszczyznę 28 milionów złotych. - To pozwoliło utworzyć ponad 1300 miejsc opieki dla dzieci - dodaje Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Rodzice są bardziej odciążeni, to dla nich są tworzone korzystne warunki przy żłobkach, aby mogli powrócić na rynek pracy. Jest to także satysfakcja dla samorządu lokalnego, że udało się takie miejsce stworzyć. Dzisiaj odnotujemy kolejny sukces na Opolszczyźnie - mówi wojewoda.

- Zainteresowanie placówką jest ogromne, na ten moment mamy już rezerwacje na wiosnę i jesień - dodaje Joanna Borys, dyrektor Publicznego Żłobka w Prószkowie. -Standardowo na każdą grupę mamy dwie opiekunki plus pani pomagająca. Dodatkowo obsługa gospodarcza, czyli kuchnia, bo mamy swoją. Posiadamy też swoją pralnię, więc rodzice są odciążeni na przykład z pościelą. Metrażowo też jesteśmy przygotowani na większą liczbę dzieci.

- Mamy już w tym roku kolejne wnioski o dofinansowanie na otwarcie kolejnych placówek w naszym regionie - dodaje wojewoda.
Krzysztof Cebula
Adrian Czubak
Joanna Borys

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 22:41 Ponad 30 razy interweniowali wieczorem opolscy strażacy. Od północy prognozowane nasilenie niebezpiecznych zjawisk … To może być pracowita noc, jak i poranek dla opolskich strażaków. Do godziny 22.00 strażacy interweniowali ponad 30 razy w związku z burzami. » więcej 2021-06-24, godz. 22:00 Co się zmieniło? A co trzeba jeszcze zrobić? Nad tym debatują w Opolu i online naukowcy oraz eksperci w 30. rocznicę… Naukowcy oraz eksperci z całej Polski debatują w stolicy regionu o stosunkach polsko-niemieckich. Przedmiotem ich rozważań będzie między innymi to, jak one… » więcej 2021-06-24, godz. 20:45 Raport dnia: wprowadzono kwarantannę dla osób powracających spoza strefy Schengen. Dotyczy ona osób niezaszczepionych… 4 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:40 Poranne burze dały się we znaki klientom i pracownikom opolskiego urzędu miasta. W ratusz uderzył piorun Piorun uderzył dziś (24.06) rano (około 5.00) w budynek opolskiego ratusza. - Uderzenie było bardzo mocne, słyszeli je okoliczni mieszkańcy i spowodowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:30 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej 2021-06-24, godz. 19:29 Trzeci, najwyższy alert burzowy dla części regionu. Wojewoda opolski zwołał sztab kryzysowy. Wszyscy są gotowi na… 'Wszystkie służby muszą być w gotowości'. Wojewoda opolski zwołał wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego w związku z najwyższym, trzecim alertem pogodowym… » więcej 2021-06-24, godz. 19:00 Interwencja opolskiego TOZ. Kot przez 4 lata był przetrzymywany w transporterze. Zwierzę nie mogło się samodzielnie… Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali kota, którego właściciele przez cztery lata trzymali wyłącznie w małym transporterze. Zwierzę… » więcej 2021-06-24, godz. 18:07 Tragiczne popołudnie w regionie. Nie żyją dwie osoby Do pierwszego zdarzenia doszło w Żędowicach w powiecie strzeleckim. Tam po godzinie 15.00 44-letni mężczyzna wykonujący prace domowe spadł z drabiny. Niestety… » więcej 2021-06-24, godz. 18:00 Na autostradach rozpoczęło się wdrażanie systemu e-toll. Kierowcy na A4 powinni uważać na bramkach, ponieważ mogą… Ministerstwo finansów uruchomiło na autostradach tzw. e-toll, czyli system, który od grudnia zastąpi bramki, również na opolskiej A4. W związku z wdrażaniem… » więcej 2021-06-24, godz. 17:43 Najwyższy alert pogodowy dla 6 powiatów w regionie. Synoptycy prognozują burze z gradem, mogą mieć one charakter … Dla części województwa opolskiego IMGW wydało trzeci, najwyższy pogodowy alert związany z prognozowanymi burzami. Chodzi o 6 powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »