Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-18, 12:30 Autor: Daniel Klimczak

Zamiast komputera, wolą tradycyjne gry. Fani RPG-ów i "planszówek" po raz kolejny spotykają się w Opolu

Opolskie Dni Grania w Gry RPG i Planszówki [fot. Artur Szadkowski]
Opolskie Dni Grania w Gry RPG i Planszówki [fot. Artur Szadkowski]
Opolskie Dni Grania w Gry RPG i Planszówki [fot. Artur Szadkowski]
Opolskie Dni Grania w Gry RPG i Planszówki [fot. Artur Szadkowski]
W opolskiej Galerii WuBePe trwa, organizowany co miesiąc, Dzień Grania w Gry RPG i Planszówki. Pomysłodawcy chcą w ten sposób przekonać opolan, że tego typu rozrywka niejednokrotnie może być ciekawsza, niż gry komputerowe.
Do tej pory, wydarzenie organizowano w Opolu już około 60 razy i zazwyczaj bierze w nim udział od kilkunastu do 30 osób. Jak mówi prezes Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix Artur Szadkowski, tradycyjne gry to świetna forma rozrywki, która dodatkowo pozwala rozwijać talenty.

- Przede wszystkim rozwój umiejętności miękkich, czyli umiejętności przemawiania, umiejętności wykorzystywania swoich argumentów do osiągnięcia konkretnego celu. Impreza ma na celu promować wspólne granie, takie międzyludzkie - dodaje.

Organizatorom zależy, by w podobnych wydarzeniach uczestniczyły przede wszystkim osoby, które nie mają dużego doświadczenia z tego typu grami. Jedną z nich jest Grzegorz Cieniuch, który w imprezie uczestniczy po raz pierwszy. Jego zdaniem to okazja do poznania nowych ludzi, których łączy wspólna pasja.

- Kiedyś zdarzyło mi się rozegrać ze znajomymi grę RPG Dungeons & Dragons. Oprócz tego w różnego typu gry planszowe też gram z rodziną i z innymi znajomymi. Przyjechałem tutaj, żeby, po prostu, w szerszym gronie spędzić czas - wskazuje.

Dodajmy, że wstęp na Dni Grania w Gry RPG i Planszówki jest za każdym razem bezpłatny. Zainteresowani udziałem w dzisiejszej edycji, mogą pojawiać się w "pałacyku" przy ulicy Piastowskiej 20 jeszcze do godziny 17:00.
Artur Szadkowski
Grzegorz Cieniuch

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej 2021-09-28, godz. 14:55 Sejmik Województwa Opolskiego przyjął rezolucję z okazji 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym… Sejmik Województwa Opolskiego przyjął rezolucję z okazji 30. rocznicy podpisania porozumienia pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »