Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-27, 14:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolanie dzielą się jedzeniem z potrzebującymi. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym mieszkańcy przywożą to, co zostało im ze świątecznego stołu

Jedzenie przywiezione przez mieszkańców Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
Jedzenie przywiezione przez mieszkańców Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
Jedzenie przywiezione przez mieszkańców Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
Jedzenie przywiezione przez mieszkańców Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
Ryby, pierogi, sałatki, chleb, wędliny, czy suszone owoce - wszystko co zostało nam po świętach, możemy oddać potrzebującym. Od kilku dni trwa ogólnopolska akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi".
W Opolu jedzenie jest przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym, który mieści się przy ulicy Popiełuszki 18.

- Darczyńców nie brakuje - informuje Justyna Paraniak-Wróbel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym. - Każdego roku mamy bardzo dużo artykułów spożywczych po świętach. Ludzie przywożą do nas jedzenie, dzwonią, żeby się zapytać, jak i kiedy mogą artykuły dowieźć. Dlatego w imieniu mieszkańców bardzo dziękuje za wszystko, ponieważ nasz ośrodek nie prowadzi jadłodajni.

Pan Jan z Opola po raz pierwszy postanowił wziąć udział w akcji.

- Po świętach zawsze zostaje zbyt dużo jedzenia - przekonuje. - Mam ze sobą ciasta, rybę po grecku, susz na kompot i rybę smażoną. Oczywiście, że trzeba się dzielić. Po co mamy wyrzucać jedzenie, jak można oddać potrzebującym.

W akcji "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi" może wziąć udział każdy. Jak mówi organizatorka Maria Skołożyńska, warunek jest jeden. Oddawane posiłki muszą być świeże.

- Jedzenie, które przekazujemy, nie może być jedzeniem, które będzie stało przez kilka dni. Musimy być pewni co do jego świeżości. Jedzeni, które będzie przekazywane, musi być w takim stanie, że następnego dnia wciąż będzie dobre.

Akcja potrwa do jutra (28.12) do godzin popołudniowych.
Justyna Paraniak-Wróbel
Jan z Opola
Maria Skołożyńska

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »