Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-15, 17:50 Autor: Agnieszka Stefaniak

O prawyborach w PO i kandydatach na prezydenta Polski rozmawiali goście Niedzielnej Loży Radiowej

Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" (15.12.2019) [fot. Agnieszka Lubczańska]
Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" (15.12.2019) [fot. Agnieszka Lubczańska]
Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała Jacka Jaśkowiaka w prawyborach i została oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Prawybory w PO i szanse kandydatów – były jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej.
Reprezentujący Platformę Obywatelską poseł Ryszard Wilczyński określił Małgorzatę Kidawę-Błońską jako dobrą nadzieję dla polskiej sceny politycznej i dla obozu politycznego PO.

Z kolei Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski stwierdziła, że Polska jest gotowa na to, by prezydentem była kobieta, ale Polska nie zasługuje, by była nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest to słaba kandydatka.

Reprezentujący PiS Dariusz Kaśków określił prawybory w Platformie Obywatelskiej mianem przedstawienia, które miało przyciągnąć uwagę wyborców, ale ten wyścig był pasjonujący, jak stwierdził – jak wyścig dwóch żółwi.

Longin Bartnik z Konfederacji powiedział, że nie chce kopać leżącego. - Jak mają wyglądać prawybory, to proszę obserwować trwające właśnie prawybory w Konfederacji - dodał.

Według reprezentującego Porozumienie Piotra Pancześnika rzeczywistym wygranym prawyborów w PO jest Grzegorz Schetyna, któremu wg gościa loży - udało się odwrócić uwagę od własnych problemów z przywództwem w partii.

Jerzy Przystajko z Lewicy Razem stwierdził, że: - to była debata dwóch osób, z których każda dowodziła delegatom, która z nich bardziej nie ma zdania na różne tematy.

Nowoczesną reprezentował Mariusz Plaskota powiedział: Możemy się zastanawiać, czy ktoś się nadaje czy nie, ale przykład pana Hołowni, który też kandyduje, choć nie jest politykiem, pokazuje, że musiał kierować się jakimiś racjonalnymi. przesłankami.

Zamykający listę uczestników loży Jan Pankala z Mniejszości Niemieckiej uznaje, że wybory to będzie starcie dużych sił politycznych. Polsce potrzeba prezydenta, który będzie dla wszystkich Polaków, a nie jednej partii.

Gospodarzem Niedzielnej Loży Radiowej był Ireneusz Prochera.

Wiadomości z regionu

2021-01-26, godz. 20:45 Raport dnia: 78 nowych zakażeń w regionie. Z powodu COVID-19 na Opolszczyźnie zmarło 10 osób Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (26.01) 78 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 10 mieszkańców. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-26, godz. 20:42 Na terenie Elektrowni Opole doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą Policja bada okoliczności kolizji do jakiej doszło wieczorem na terenie Elektrowni Opole. Samochód osobowy marki skoda zderzył się z lokomotywą. » więcej 2021-01-26, godz. 19:45 Pijany kierowca podróż zakończył w rowie. Wydmuchał ponad 3 promile Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi z powiatu kluczborskiego, który pijany kierował autem. Podróż zakończył w przydrożnym rowie. » więcej 2021-01-26, godz. 19:45 Przez lewą rękę prosto do serca. Nowatorski zabieg w USK w Opolu Zespół lekarzy Oddziału Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował nowy rodzaj zabiegu umieszczenia zastawki aortalnej… » więcej 2021-01-26, godz. 19:30 W powiecie oleskim nie powinno być problemu z dowozem na szczepienie przeciw COVID-19. Gminy deklarują gotowość Wszystkie gminy powiatu oleskiego zapewniają dowóz do punktów szczepień przeciwko koronawirusowi. » więcej 2021-01-26, godz. 18:22 Pęknięta szyba i wyciekające płyny wykluczyły ukraiński autobus z dalszej jazdy. Kontrola WITD Pęknięta szyba czołowa i wyciekające płyny eksploatacyjne uniemożliwiły dalszą podróż autobusu z Poznania na Ukrainę. Podczas rutynowej kontroli drogowej… » więcej 2021-01-26, godz. 17:45 Radni Ozimka zmienili regulamin. Osierocona czwórka dzieci ma dostać mieszkanie 3-pokojowy lokal mieszkalny o powierzchni 47 m2 przekaże gmina Ozimek dzieciom Katarzyny Konieczko-Pałgan, która zmarła - najprawdopodobniej na skutek zatrucia… » więcej 2021-01-26, godz. 16:30 Prowadziła mając 3 promile. Podróż zakończyła na ścianie stodoły Pijana kobieta zakończyła podróż wjeżdżając w ścianę budynku w Szymiszowie pod Strzelcami Opolskimi. » więcej 2021-01-26, godz. 16:30 Gmina Radłów: można szykować dokumenty do rekrutacji dzieci w wieku przedszkolnym. Nabór ruszy wcześniej Wcześniej niż zwykle rozpocznie się rekrutacja do dwóch publicznych przedszkoli w gminie Radłów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nabór ruszy… » więcej 2021-01-26, godz. 15:15 Opolski ratusz przekazał kilkanaście przedmiotów na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Festiwalowa suknia Justyny Steczkowskiej, scenariusz pierwszego odcinka serialu 'Szadź', czy koszulka polskiej reprezentacji piłki nożnej z autografami zawodników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »